“Dritëhijet e Fatmir Xhafaj”, – Një investigim i plotë i Top Story mbi të kaluarën e tij të errët
06/12/2018 14:05

Top Story – Një emision politiko-investigativ që transmetohet çdo të Mërkurë, në Top Channel – 05.12.2018 - Emisioni i plotë Top Story duke iu referuar dokumenteve, pamjeve ekskluzive dhe dëshmive tronditëse sjell një profil të ish-Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, që nga periudha e komunizmit e deri më sot. Top Story përmes intervistave ekskluzive zbulon dhe transmeton detaje të pathëna për të kaluarën e Xhafajt si hetues në kohën e komunizmit, tradhtinë e tij ndaj Partisë Komuniste si dhe marrëdhëniet e tij me politikanë të tjerë Gjithashtu në këtë dokumentar trajtohet e gjithë karriera politike e Xhafajt në demokraci, uljet dhe ngritjet, përplasjet dhe prapaskenat. Klanet që u krijuan në Partinë Socialiste dhe si u largua si Ministër i Brendshëm, janë të tjera detaje që Top Story pasqyron në këtë dokumentar. Ky dokumentar fokusohet edhe tek skeda e pasurisë se Xhafajt dhe familjarëve të tij. Për herë të parë do të publikohen prova sesi kanë përfituar miliarda lekë vëllai i panjohur publikisht i ish-Ministrit të Brendshëm.

“Rreziku nga ushqimi” – Një investigim i Top Story për produktet kancerogjene – Top Story
25/04 14:18
“Letra anonime” – Një skenar intrige i Nadir Çaushollit për të shantazhuar median – Top Story
18/04 12:10
“Piratët e ekranit” – Zyrtarë dhe kompani që vjedhin sinjalin televiziv – Top Story
11/04 12:28
“Paratë ruse”, Pj.2 – Flet ekskluzivisht ish agjenti i FBI-së, Mark Rossini
04/04 15:14
“Paratë ruse” Pj.1 – Investigim i plotë në Washington për lobimin e PD-së
28/03 10:01
“Një ditë në miting” – Rrugëtimi i një polici, një pensioniste dhe një kryefamiljari – Top Story
21/03 12:38
“ Gërdeci i plagosur” – Historia prekëse e 3 fëmijëve dhe pamje ekskluzive të fabrikës së demontimit – Top Story
14/03 12:06
“Top Story”, pamje ekskluzive të fabrikës së demontimit në Gërdec, pak para shpërthimit
13/03 22:03
“Top Story”, Zamira Durdaj: Nuk e fal gjakun e djalit tim, sot nuk ka asnjë të dënuar!
13/03 21:57
“Top Story”, historia e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit
13/03 21:53
“Top Story”, rrëfimi i Kristianës. Humbi të ëmën në tragjedinë e Gërdecit dhe sot është e birësuar
13/03 21:41
“Top Story”, mesazhi i Reginës: Mos bëni padrejtësi ndaj njerëzve të pafajshëm!
13/03 21:24
“Top Story”, babai i Reginës: Kemi fituar gjyqin me Delijorgjin, por asnjë Përmbarues nuk ia sekuestron pronat
13/03 21:22
Ekskluzive në “Top Story”, rrëfimi prekës i Reginës. Humbi krahun në tragjedinë e Gërdecit
13/03 21:11
“Biznes me vdekjen” – Miliona lekë për një varr dhe sekserët e morgut – Top Story
07/03 12:04
Promo- Top Story: BIZNES ME VDEKJEN – Të Mërkurën
05/03 18:27
“Ilaçe që vrasin” – Nga kontrabanda e deri tek barnat serbe dhe turke – Top Story
28/02 12:12
Ilaçe që vrasin, Top Story, sonte, ora 21:00, në Top Channel
27/02 13:21
“Grabitje Spektakolare” – Video ekskluzive sesi sulmojnë “skifterët” – Top Story
21/02 11:24
Top Story – Grabitjet spektakolare, sonte, ora 21:00, në Top Channel
20/02 11:15