Drejt dyqaneve të DigitAlb/ Qytetarët të informuar për ndryshimin e transmetimit nga analog në digjital
14/08/2019 17:26

Një vit më parë Autoriteti i Medias Audiovizive vendosi të shtyjë afatin për fikjen e antenave analoge deri më 1 shtator të këtij viti.

Lirohen të ndaluarit e “Toyota Yaris”/ Gjykata ndryshon masën e sigurisë, dy prej tyre janë në kërkim
17/01 19:45
Gruaja e pastrehë kërkon ndihmë/ Tërmeti i shkatërroi shtëpinë, po lufton edhe me sëmundjen
17/01 16:34
Detaje të reja/ Zjarri në banesën në Laç, 2-vjeçari që humbi jetën po luante me shkrepëse
17/01 16:31
Hapet bulevardi “Migjeni”/ Rruga 36 metra e gjerë ndryshon tërësisht zonën e Kasharit
17/01 16:26
Orikumi është bosh/ Në qytet kanë mbetur vetëm të moshuarit
17/01 16:24
Moti i thatë do vazhdojë/ Nuk priten reshje në ditët në vijim
17/01 15:30
Kriza e energjisë vazhdon/ Dimri pa reshje rëndon bilancin e energjisë
17/01 15:24
Aksidentet vrasin më shumë se krimi/ Fajësohen rrugët, celularët dhe alkooli
17/01 15:22
Agjenti i Iranit, do hapte TV shqip/ Drejtonte edhe fondacionin Saadi Shirazi në Shqipëri
17/01 15:20
Dita ndryshe e fëmijëve të veçantë/ Lehtësi për fëmijët me autizëm
17/01 12:36
Aksidente prej mjegullës/ Thirrje për kujdes në akset e Bulqizës
17/01 12:07
Kapen 38 kurd dhe irakenë në Novoselë, kishin ardhur nga Greqia për tu larguar drejt Evropës
17/01 10:25
Kavajë/ Fabrika e dyshekëve në flakë, ishte në pronësi të babit të kryebashkiakut
17/01 02:21
Zjarri në fabrikën e dyshekëve në Kavajë, s’është hera e parë që digjet
16/01 20:21
Del nga burgu i dënuari për vrasje/ Gjykata e Tiranës liron Ergys Kolaverin
16/01 19:44
Divorcet, shkak edhe vjehrrat/ Numri i familjeve që shkatërrohen, rritet me shpejtësi
16/01 15:56
Tjetër lirim nga burgjet, gjykata liron të dënuarin me 20 vite burg
16/01 15:51
Kajmaku la probleme pas/ Betejë ligjore për drejtimin e bashkisë së Vorës
16/01 15:34
Shqiptarët të pakënaqur me punën/ Mendojnë se paguhen pak, punojnë shumë dhe nuk vlerësohen
16/01 15:06
U rindërtua nga këngëtarja Rita Ora, 6 anëtarët e familjes Sala hyjnë në shtëpinë e re
16/01 13:51