Dorëheqja e kryeministres May, “Brexit” rrezikon të komplikohet edhe më shumë
24/05/2019 16:34

Kryeministrja britanike Theresa May, mes ngashërimit dhe lotëve njoftoi se do të jepte dorëheqjen nga posti i kryeministres dhe drejtueses së Partisë Konservatore në pushtet, në datën 7 qershor.