Dita kur u krijua PD/ Ish themeluesit: Të mos përsëriten gabimet e së shkuarës
12/12/2019 19:38

Kanë kaluar 29 vite nga ajo mbrëmje dhjetori, e cila dukej e pashpresë, ku një grup studentësh dhe intelektualësh i dhanë jetë Partisë Demokratike. Një takim spontan ku hodh ideja e parë, u pasua me një punë konkrete për shkrimin e statutit të partisë së parë opozitare më 12 dhjetor dhe në mitingun e madh të pasdites u shpall produkti. Shumë prej atyre të cilët e themeluan u larguan për tu rikthyer sërish, të tjerë e mbyllën kapitullin përgjithmonë me Partinë Demokratike. Protagonistët e kohës shohin ende shpresë tek partia të cilën e themeluan. Neritan Cekaj nuk i fsheh rezervat, në mënyrë që gabimet e së shkuarës të mos përsëriten. Edhe ky përvjetor e gjeti Partinë Demokratike në opozitën, ndërsa festimet u anuluan për shkak të tërmetit i cili goditi Shqipërinë.

Top News – Goditet rrejti i trafikut/ Po transportonin 34 shtetas sirianë
13/08 22:07
Top News – Marrëveshje historike/ Mes Izraelit dhe Emirateve Arabe
13/08 21:49
Top News – Hakmarrja e Berlusconit ndaj ish të fejuarës biseksuale, foto me të dashurën deputete
13/08 21:04
“Rrjeti i Pastër”/Telekom Albania i jep Shqipërisë statusin e vendit të parë në rajon që i bashkohet
13/08 20:58
Top News – Cristiano Ronaldo shijon pushimet në Portofino, dedikim të veçantë Georginës
13/08 20:45
Në 23:00 mbyllet kufiri në Kakavijë/ Të inatosur qytetarët i bien borive
13/08 20:32
Top News – Greqi, shtohen rastet/ 204 raste të reja dhe 5 viktima
13/08 20:29
5 viktima dhe 154 raste/ Thirrja për të rinjtë: Virusi nuk njeh moshë dhe nuk bën përzgjedhje
13/08 20:10
Stërvitja greko-franceze/ Mesazh Turqisë që te ndaloje kërkimet për hidrokarbure
13/08 20:07
Dëbohet agjenti iranian/ Ehsan Bidi në qendrën e refugjatëve në Kapshticë, do ti dorëzohet Greqisë
13/08 19:54
Ulet ndjeshëm numri i lindjeve/ Bonusi për çiftet e reja nuk po jep efektin e dëshiruar
13/08 19:51
Top News – Shkeljet në timon/ Policia kontrolle në gjithë vendin
13/08 19:41
Veliaj kthehet në zyrë/ Kreu i Bashkisë: Jam kuruar në Shqipëri
13/08 19:38
Top News – Dosjet, gjykata e lartë/ 12 juristë krijojnë inventarin
13/08 18:43
Top News – Ligji per vlerat e UÇK/ Kosovë, nuk miratohet në kuvend
13/08 18:05
Top News – Kopshtit i ri zoologjik/ Nis puna, teatër kukullash e parking
13/08 18:03
Top News – Rekord infektimesh/ Covid, 154 raste të reja , 5 viktima
13/08 17:57
Top News – Trafik e pengmarrje/ 3 shënjestrat e radhës të OFL
13/08 17:54
Dëbohet nga Shqipëria agjenti sekret i Iranit, Ehsan Bidi
13/08 17:36
Top News – Largohen mjekët italiane/ Covid, përfundon misioni i ndihmës
13/08 17:06