“Dialogu” me Serbinë, në Kushtetuese. LDK-VV: Thaçi s’ka autoritet për të drejtuar
15/03/2019 20:21

Projektligji për dialogun me Serbinë është votuar ditë më parë në Kuvendin e Kosovës. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese këtë ligj, pasi sipas tyre, ky ligj i deformon pushtetet institucionale në Kosovë.

“Dialogu” me Serbinë, në Kushtetuese. LDK-VV: Thaçi s’ka autoritet për të drejtuar
15/03 20:21
Kritika për Kosovën; Ambasadori i SHBA flet pas raportit të DASH
14/03 13:58
Kosovë, ndarja e rezervave shtetërore përplas palët në Kuvend
12/03 20:08
Hetim dëbimit të gylenistëve, SHBA përshëndet vendimin
12/03 14:51
Intervistë me Rexhep Selimin, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje
12/03 10:46
Rishikimi i taksës 100%, mbërrijnë në Kosovë këshilltarët e Merkel
11/03 12:57
Hale në Kosovë, kërkohet heqja e taksës me Serbinë
09/03 17:21
Gjigandi i Trepçës; Regjistrohet si shoqëri aksionere
09/03 11:27
Ligjet e Kosovës, Haradinaj: Në mbështetje të gruas
08/03 23:03
SHBA: Nëse taksa pezullohet 120 ditë, përparim të dialogut Kosovë-Serbi
08/03 22:35
Kuvendi i Kosovës, seancë për dialogun me Serbinë
08/03 11:04
Kamioni “kamikaz” në Gjilan. Një i vdekur, 20 të plagosur
07/03 23:05
SHBA: Koha për zgjidhje. Prishtina dhe Beogradi duhet të arrijnë marrëveshje
07/03 14:37
Kosovë, mbahet ceremonia “Epopeja e UÇK-së”
06/03 10:12
Përpjekje për marrëveshje. I dërguari amerikan në Beograd dhe Prishtinë për të nxitur palët
05/03 15:14
Vuçiç: Serbia mund ta njohë Kosovën, por…
05/03 15:00
Taksa 100%, Reeker thirrje sërish Kosovës për ta hequr
04/03 20:40
Veseli kërcënon Haradinajn: Më parë bie qeveria se largohet baza amerikane
04/03 15:31
Kosovë-Shqipëri, ja kur pritet të hiqet tarifa “Roaming”
03/03 19:25
Thaçi: Ndryshojmë Kushtetutën për bashkimin e Preshevës me Kosovën
02/03 18:20