Dhuna për Jeruzalemin, rrezikohet një intifadë e re
07/12/2017 15:04

Ashtu siç parashikohej, dhuna nuk vonoi të përfshinte Bregun Perëndimor pas vendimit të Donald Trumpit për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Qindra palestinezë po protesojnë në qytetet rreth Bregut Perëndimor dhe Rripit të Gazës.

Iran, gjendet avioni, asnjë i mbijetuar
19/02 12:51
Përplasja Izrael-Poloni, ‘swastika’ në portat e ambasadës
19/02 12:46
Orban: Hungaria, bastioni i fundit kundër islamizmit në Evropë
19/02 12:39
Iran, rrëzohet avioni me 66 persona në bord. Asnjë i mbijetuar
18/02 17:25
Incidenti në Egje, Turqi-Greqi betejë deklaratash
17/02 22:28
Paralajmërimi i Gabriel: Bota buzë humnere
17/02 15:37
Akuzat ndaj rusëve, mbrohet Trump: Nuk kam gisht
17/02 13:36
BE kërkon nga rrjetet sociale më shumë mbrojtje të të dhënave
16/02 14:50
Ndërhyrja ruse në zgjedhjet amerikane. Ish-strategu i fushatës Trump merret në pyetje
16/02 11:26
Kërcënimi rus, NATO kundërpërgjigjet me një komandë të re në Gjermani
15/02 14:45
Britania: Rusia, përgjegjëse për sulmin kibernetik të 2017-s
15/02 12:22
Momenti i arrestimit të vrasësit të Floridës
15/02 10:50
Të shtëna para portës së NSA, 3 të plagosur në Maryland
15/02 10:05
Avokati i Trump e pranon: I dhashë 130 mijë $ aktores së filmave porno
15/02 10:00
Akuzat për ryshfet, Netanjahu: Janë të pabaza
14/02 12:11
Policia izraelite kërkon ngritjen e akuzave ndaj Netanjahut
14/02 12:10
Schulz jep dorëheqjen, shkak debatet e brendshme në SPD
14/02 11:35
Simbol për palestinezët, telash për izraelitët; 17-vjeçarja që rrezikon burgun
14/02 11:10
Ukraina deporton Saakashvilin në Poloni
14/02 11:08
Tonga, stuhia e tmerrshme rrafshon godinën e Parlamentit
13/02 14:31