Derviciani, fshati që refuzon shqipen – Fshatrat e Shqipërisë
13/01/2020 09:48

Për shkak të minoritetit etnik grek në zonën e Dropullit të qarkut Gjirokastër, ngjall jo pak interes për t'u vizituar fshati më i madh aty. Derviciani! E çuditshme është se aty hasesh me vështirësi të mëdha komunikative edhe pse je në tokë shpiptare. Banoret njohin të dyja gjuhet, por shqipen e refuzojnë. Megjithatë, aty ka ende kode komunikimi. Ka besim dhe banorët flasin me argumente të jetesës që ata bëjnë. llnisa Agolli do të na i rrëfejë të gjitha pa përjashtuar koloritin, sokakët dhe atë çka mund të vizitojmë në fshatin më të madh të Dropullit.

Edicioni Informativ, 26 Shkurt 2020, Ora 15:00
27/02 10:04
Burri vret gruan/ Raportimi live nga Durrësi
27/02 10:04
Kisha dyshime tek burri, e ndoqa dhe zbulova se më tradhtonte – Shqipëria Live,26 Shkurt 2020
27/02 10:04
Kontroll udhëtarëve nga Italia/ Në aeroport, çdo pasagjer verifikohet për temperaturë
26/02 09:31
Edicioni Informativ, 25 Shkurt 2020, Ora 12:00
26/02 09:31
Edicioni Informativ, 25 Shkurt 2020, Ora 15:00
26/02 09:31
Edicioni Informativ, 24 Shkurt 2020, Ora 15:00
25/02 10:36
Edicioni Informativ, 24 Shkurt 2020, Ora 12:00
25/02 10:36
Jetoj në Azil, por më merr malli për fqinjët, e moshuara përlotet-Shqipëria Live, 24 Shkurt 2020
25/02 10:36
Çfarë po ndodh? Mamaja e Brikenos ndërpret rrjedhën normale të PërPuthen “E Diell”,23 Shkurt 2020
24/02 10:06
Moderatori: Kam ngrënë bukë me djath se mbaronte rroga, TROTUAR “E Diell” 23 Shkurt 2020
24/02 10:06
Edicioni Informativ, 23 Shkurt 2020, Ora 19:30
24/02 10:06
Zbulimi i madh që ndryshon historinë e shqiptarëve 2 – Gjurmë Shqiptare
23/02 10:45
Episodi i plotë – Dua të të bëj të lumtur, 22 Shkurt 2020
23/02 10:45
Top Talent 3 – 21 Shkurt 2020 – Çerekfinale – Pjesa 4
23/02 10:44
Videoja prekëse/ Viktimë e bullizmit, 9-vjeçari i lutet nënës ti japë një litar për të vrarë veten
21/02 09:34
Edicioni Informativ, 20 Shkurt 2020, Ora 15:00
21/02 09:33
Ndizet debati në Open, Eni Vasili të ftuarve: Ju kërkoj të gjykoni me mëndje të ftohtë
21/02 09:33
Top Talk – Paralajmërimi i frikshëm i Frrok Çupit: Kërkohet eliminimi fizik i Edi Ramës
20/02 09:46
Vucic: Nuk e përballojmë dot një luftë me Kosovën!
20/02 09:46