Dekorohen sportistët, vlerësimi i presidentit Meta për figurat historike të sportit
05/11/2019 20:00

Kjo e martë shndërroi presidencën për pak orë në një arenë futbolli, kur presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dekoroi me titullin ‘’Mjeshtër i madh’’ 4 personalitete që i dedikuan jetën këtij sporti duke lartësuar jo vetëm emrin e tyre por dhe të klubeve ku kanë dhënë kontribut. Ilias Çeço, Faruk Sejdini, Skënder Gega dhe i ndjeri Gani Merja u vlerësuan në këtë mënyrë nga presidenti, i cili ashtu siç e do rasti me anë të një fjalimi i falenderoi për gjithçka i kanë dhënë futbollit shqiptar. I ulur në rreshtin e parë duke dëgjuar çdo kompliment për të qëndroi Faruk Sejdini, i cili këtë vlerësim e mori mbi të gjitha për historinë e tij te Dinamo, e pikërisht kjo e gëzon e në të njëjtën kohë trishton figurën e tij që nuk kursehet të flas për aktualitetin e këtij klubi e gjithashtu për emocionet që i dhuroi titulli ‘’Mjeshtër i madh’’. ‘’Më vjen mirë qe vlerësohem me këtë titull. Nuk e prisja sepse këtë e për gjithçka bëra tek Dinamo, ndërsa aktualisht ky klub është në ‘’terr’’ dhe po bie nga kategoria e parë. Kjo më shqetëson sepse nuk kanë fusha, stadium, Dinamo po humbet dhe ne të gjithë së bashku duhet ta ndihmojmë të rikthehet aty ku ka qenë më parë. Sa i takon stadiumit te ri, jam i lumtur që do të jem prezent në ndeshjen e parë që do të zhvillohet ndaj Francës’’, u shpreh Sejdini. Fjalët e një figure si Sejdini padyshim rëndojnë në emrin e Dinamos që duket sa ka humbur busullën e nuk di të gjejë rrugën drejt vendit që i takon.

Gripi dëmton superioren/ Mungesa të Tirana, Partizani e Kukësi rikuperojnë në kohë
19/02 16:07
“Diell artificial” për stadiumin/ Zgjidhja për fushën e “Air Albania” që dëmtohen gjatë ndeshjeve
19/02 15:59
Kombëtarja U16, 3 fitore dhe 11 gola/ Agustin Kola thirrje prindërve: Mos i mbyllni fëmijët në shtëpi
17/02 19:50
Nesër Laçi-Partizani/ Sormani: Sulmi? I lumtur nëse shënon edhe portieri
15/02 16:09
Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’
15/02 14:29
Sfida e Partizanit/ Ndeshja test për ekipin që po pëson humbje
15/02 13:33
UEFA Development Tournament/ Kombëtarja e femrave U-16 nuk njeh rival, mposht edhe Gjeorgjinë
13/02 19:52
“ ‘Paqe’ sepse rrezikonim përjashtimin”/ Flet presidenti i KOKSH për rezolutën
12/02 20:00
Partizani-Beslidhja/ Ndeshja për kupën e Shqipërisë
12/02 16:45
Panucci harron paratë: Duka, deklarata të shëmtuara
07/02 19:21
Tirana kërkon titullin/ Përballet sot me Vllazninë që synon kupat e Europës
07/02 16:16
Tirana kërkon titullin! Përballet sot me Vllazninë që synon kupat e Evropës
07/02 13:37
Tifozi i Tiranës prej 58 vitesh/ Muhamed Zalta: U preka shumë pasi fituam derbin e fundit
06/02 20:09
Nuk ecte, por u bë boksier/ Historia frymëzuese e 25-vjeçarit nga Pogradeci
04/02 19:51
Shau në Australian Open/ Federer, 3.000 dollarë gjobë
29/01 21:54
Kukësi – Partizani/ Luhet ndeshja në Air Albania
26/01 20:35
Debat për ligjin e sporteve/ Presidentët e ekipeve bojkotojnë takimin e organizuar nga vetë ata
24/01 20:02
Besmir Banushi/ Çiklisti nga Vlora, kampion kombëtar dhe ballkanik
23/01 17:41
Ligji i ri për sportin/ Ndryshojnë nenet për sponsorizimet
21/01 16:07
Gjici: Bashkia s’financon Kukësin/ Presidenti nuk fsheh vështirësitë e klubit verilindor
19/01 15:23