Danimarkë, zgjedhje në krizë ekonomike
15/09/2011 18:00

Qytetarët në Danimarkë kanë filluar prej mëngjesit të hedhin votën e tyre në kutitë e votimit, në kuadër të zgjedhjeve të përgjithshme, të dominuara nga shqetësimet mbi situatën ekonomike.

Boris Johnson, kryeministri i ri i Britanisë së Madhe
23/07 15:30
Vala e dytë e të nxehtit/ Temperaturat sot në disa vende të Evropës shkojnë në 40 gradë
23/07 13:01
Parlamenti i ri grek i jep besimin qeverisë Mitsotakis
23/07 12:19
Irani arreston 17 spiunë të CIA-s/ Teherani thotë se ka dënuar me vdekje disa prej tyre
22/07 20:04
Alarmi për ditën më të nxehtë/ Masat në Europë ndaj temperaturave të larta
22/07 19:51
Nga bodrumi i Bethlehemit, distiluesi palestinez gëzon famë botërore prej likerit arak
22/07 18:47
Athina: Tirana të plotësojë kushtet. Do të monitorojmë plotësimin e 5 prioriteteve që ka vendosur BE
22/07 18:34
Dyshja që do të qeverisë Ukrainën pas zgjedhjeve, një ish komedian dhe një yll rock-u
22/07 15:57
Turi i Francës/Yates fiton etapën e 15-të në çiklizëm
22/07 14:19
Numër i lartë divorcesh, Danimarka merr masa drastike për t’i parandaluar
22/07 14:12
Plazhet e Kubës, jo për vendas/Të paarritshme për vendasit,shkak transporti
22/07 14:08
2400 notarë, pjesë e garës së notit në Bosfor
22/07 12:58
Temperaturat e larta në SHBA, ngrihen qendrat e ftohjes kundër vapës
22/07 12:41
Të dhënat e Eurostat, Islanda, vendi më i shtrenjtë
21/07 23:03
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:02
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:00
Britania e Madhe kërcënon Iranin me sanksione
21/07 22:58
Turi i Francës, Thibaut Pinot fiton etapën e 14
21/07 14:01
Buka e Iranit, pjesë e pandashme për çdo vakt, në tryezat Kuvajtiane
20/07 17:40
Irani konfiskon një anije cisternë britanike
20/07 15:54