Çuçi në Top Talk: Bujqësia spektakolare, për fermerët Shqipëria e fundit në rajon
13/11/2019 17:27

Në Top Talk sot u debatua për bujqësinë në prag të panairit kombëtar "Puno Tokën", që organizohet më dt 16 dhe 17 Nëntor në Sheshin Skënderbej në Tiranë. Ministri Bledi Çuçi nuk hezitoi ta cilësonte si spektakolar zhvillimin në bujqësi. Por Ervin Resuli fermer dhe Nikolin Jaka Kryetar i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë paraqiten të dhëna se në raport me vendet fqinje si Maqedoni dhe Kosovë, kontributi i qeverisë për fermerët është shumë herë më i vogël dhe se në Shqipëri. Ministri Çuçi ia atribuon zhvillimin e bujqësisë politikave të qeverisë, ndërsa fermerët dhe sipërmarrësit thonë gjithçka është rezultat i investimeve të tyre.

Salianji në Top Talk: Pranon bashkëpunimin me “Babalen”.Gazetari Jetmir Olldashi nën mbrojtjen e PD
10/12 17:17
Top Talk/ Mentor Kikia: Prokuroria të flasë me prova për çdo abuzim në ndërtim
09/12 16:41
Top Talk: Luljeta Bozo nevojiten dy ekspertime për dëmet e tërmetit. Ja përse
07/12 21:37
Top Talk: Edi Rama “përplas” deputetin Lefter Maliqi me Sipërmarrësin Gjergj Luca. Ja shkaku…
07/12 20:16
Top Talk,Ngjela: Si prokuror do vija nën akuzë Metën,Berishën Ramën e Bashën për viktimat e tërmetit
06/12 16:55
Top Talk: Gjergj Bojaxhi kryeministri flet dhe përdor dy standarde për krizën post tërmetit
05/12 17:14
Top Talk: Dashamir Shehi kërkon anulimin e PPP-ve, Irena Beqiraj donatorët duan plan konkret
04/12 19:08
Top Talk: Bie paqja qeveri-opozitë, Rovena Voda e Jorida Tabaku “përplasen” për masat anti-krizë
03/12 19:05
Top Talk: Bankat e nivelit të dytë kanë një stok financiar prej 4 miliard eurosh
02/12 18:30
Top Talk: Bledi Çuçi qeveria do të strehojë çdo familje të dëmtuar nga tërmeti
29/11 17:58
Top Talk: Shqipëria në darën e tërmeteve. 850 lëkundje në total
28/11 18:34
Kristaq Kume në Top Talk: Nuk mund të ketë referendum para vitit 2021. Ja perse…
25/11 16:30
Top Talk: Arben Manaj rrëfen kush e kontrollon tregun e Kokainës në Britani
22/11 16:25
Frok Çupi një mesazh për Ilir Metën: Demokracia nuk mbrohet me ushtarë dhe armë
21/11 16:08
Dvorani në Top Talk: Respektoj institucionet dhe kushtetutën, kallëzimi penal i Presidentit i pabazë
20/11 17:56
Opozita në front të gjerë kundër ambasadorëve.Mesila Doda në Top Talk “i tall” për ecejaket e tyre…
19/11 16:22
Astrit Hafizi në Top Talk “shuplakë” Armand Dukës. Boll me trajnerë të huaj në kombëtare
18/11 16:24
Spartak Ngjela në Top Talk: Ilir Meta i çmendur, përmend ushtrinë kur s’ka askënd pas
15/11 16:24
Këshilltari i Metës: Në Kushtetuese shkojnë vetëm kandidaturat e betuara në Presidencë
14/11 17:19
Çuçi në Top Talk: Bujqësia spektakolare, për fermerët Shqipëria e fundit në rajon
13/11 17:27