Burrat bëjnë punë shtëpie/ Si ka ndryshuar në pak vite mentaliteti
13/09/2019 20:25

Studim i fundit i Institutit të Statistikave në vitin 2011 për ‘Përdorimin e Kohës sipas Gjinisë’ tregon se meshkujt merren shumë pak me punët e shtëpisë krahasuar me gratë. Por 8 vite më vone duket se situata ka ndryshuar.

Organi monitorues i KE: Shqipëria përparim në masat kundër pastrimit të parave
23/01 16:10
Lajme WEB – Ora 16:00 – 23 Janar 2020
23/01 16:00
Çmimet kombëtare të letërsisë/ Çmimin e parë për romanet e fiton Enkel Demi
23/01 15:48
Grenell: Hiqni taksën 100%/ I dërguari i Trump takon liderët politikë në Kosovë
23/01 15:43
Hiqen licenca për varreza private/ Kompania nuk e zhvilloi. Leja do ti jepet kompanive të tjera
23/01 15:41
“Midhjet shqiptare, të kontrolluara”/ Ministria e Bujqësisë kundërshton raportin e KLSH
23/01 15:38
Edicioni Informativ, 23 Janar 2020, Ora 15:00
23/01 15:36
Kostot e certifikatave elektronike/ Çdo biznes do të paguajë 4 mijë lekë në vit
23/01 15:25
Rama takon kryeministrin italian/ Kryeministri vizitë në Itali për konferencën e donatorëve
23/01 15:19
SPAK hetim për videon e kokainës/ Kryebashkiaku: Padi Salianjit dhe një TV lokal, është montazh
23/01 15:15
Masa sigurie në Pekin/ Anulohen kremtimet për vitin e ri, njerëzit po blejnë ilaçe
23/01 15:11
Asnjë kontroll në aeroport/ Te “Nënë Tereza”, nuk bëhen verifikime për udhëtarët nga Kina
23/01 15:09
OBSH: Virusi përhapet lehtë. Duhet të përgatitemi, mund të ketë kufizim të lëvizjeve
23/01 15:06
Bashkia e Tiranës me ‘shtëpi të re’ në Bulevard, ja ku dhe si do ndërtohet
23/01 13:27
“Lefter Alla i Bulqizës duke pirë kokainë”/ SPAK nis hetimet
23/01 13:21
Grenell pas takimit me Kurtin: Nuk përfshihem në krijimin e qeverisë, është çështje e brendshme
23/01 13:11
Vlera e tregut/ Tesla kapërcen Volkswagenin
23/01 13:08
Paketa “antishpifje”/ KiE nis një kërkesë në ‘Venecia’
23/01 13:05
Takimet me Mustafën e Kurtin/ I dërguari i Trump takime të veçanta me kreun e LDK dhe VV
23/01 13:03
Mbyllet kolegji “Saadi”/ Urdhri i Ministrisë së Arsimit për iranianët
23/01 13:01