Berat/ Restaurohen xhamitë dhe një teqe Berat
12/09/2019 12:52

Tre objekti kulti të besimit islam në Berat janë në proces të plotë restaurimi. Xhamia e Beqarëve, Xhamia Mbret dhe Teqeja e Helvetëve, dy të fundit pjesë e Qendrës Historike të qytetit, që prej muajit mars janë duke u restauruar dhe në përfundim të këtij procesi synohet të dalin më në pah vlerat që ato mbartin.

Orë mësimi për koronavirusin/ Tiranë, mësuesit u flasin nxënësve çdo mëngjes
28/02 20:15
“Volvo 4”, SPAK nuk ia doli/ Nuk i konkretizoi dot akuzat për 25 të pandehurit e dosjes “Avdylaj”
28/02 20:06
OBSH-ja e pranon: Rreziku i koronavirusit, tmerrësisht i lartë, mund të preken të gjithë vendet!
28/02 19:47
Tim Judah për veprimin e Kurtit: Magjepsëse, sfidoi ekipin e Grenellit!
28/02 19:03
Rikonstruktohet shkolla “Konferenca e Pezës”, kushte më të mira për 570 nxënësit e saj
28/02 15:49
PS pranon propozimin e PD për identifikimin elektronik. Për votimin elektronik do kohë
28/02 15:39
Naftëtarëve të Ballshit dhe Poçemit u premtohet marrja e pagave të prapambetura
28/02 15:32
Arrestohet Henri Çili/ Operacioni “Mezhgorani” 28 të arrestuar në shkallë vendi
28/02 15:26
Eksperimenti kimik shkon keq/ Nxënësja në Fier tregon çastet e vështira
28/02 15:20
Shpërndahen mbi 1 mln maska/ Koronavirusi, 326 telefonata që kërkojnë ndihmë. 18 raste u testuan
28/02 15:14
“Zbrisni se jeni në Shkodër”/ 20 afganë lihen në mes të autostradës Vlorë-Fier, kishin paguar 700 euro
28/02 15:04
Eksperimenti kimik shkon keq në shkollën në Fier/ Flasin mjekët
28/02 14:49
Publikohet pamjet e super operacionit, që çoi në pranga edhe Henri Çilin
28/02 14:45
Ekskluzive për “Shqipëria Live”, familjarët e punonjësit të rafinerisë: Politika përdori vdekjen e Artanit
28/02 14:39
Eksperimenti kimik shkon keq në shkollën në Fier/ 7 nxënës dërgohen në spital
28/02 14:17
Rindërtimi, Rama: Synohet që brenda këtij viti të kemi sistemuar disa mijëra familje
28/02 12:40
Bora zbardh veriun! Pamje nga Vermoshi dhe Puka, probleme me energjinë
28/02 12:26
Miratohet lista e tretë me 1588 familje për bonus qiraje në Durrës
28/02 12:04
Dëborë në Bulqizë/ Ndërprerje e energjisë elektrike në disa fshatra
28/02 10:13
Elbasan/ Trashësia e dëborës shkon në 30 cm, probleme me energjinë elektrike në disa fshatra
28/02 10:01