Befason presidenti ukrainas, betohet dhe thërret zgjedhjet e parakohshme
20/05/2019 15:08

Bëri betimin si president i ri i Ukrainës dhe menjëherë thirri zgjedhje të parakohshme. Kjo ishte në fakt një lëvizje surprizë e presidentit të ri të vendit, komedianit Volodimir Zelenski, që njoftoi gjatë ceremonisë së betimit në Kiev se do të shpërndante Parlamentin.