Bankat shtojnë besimin te Euro
12/03/2012 17:00

Bankat e mëdha botërore kanë nisur të ndihen më pak pesimistë për euron falë ndërhyrjes së BQE-së me likuiditet pa limit për sistemin financiar rajonal, lajmeve se Gjermania mund ta shmangë recesionin dhe perspektivës së  Greqise për ta realizuar ristrukturimin më të madh të borxhit të jashtem në histori.

I nxehti në Australi rrezikon edhe kafshët në kopshtet zoologjike
16/01 13:15
Sfida e radhës për Mayn, tani përballë mocionit të mosbesimit
16/01 12:54
Divorci me BE-në, Britania futet në territor të panjohur
16/01 12:53
Panairi i makinave në Detroit, vetëm Volkswagen nga Gjermania
16/01 10:37
Dështimi i Mayt, keqardhje nga BE. Juncker: Qartësoni qëllimet! Bie edhe paundi
16/01 10:30
Misioni hapësinor kinez rrit pambuk në hënë
16/01 00:18
Greva e punonjësve të sigurisë në aeroporte, penalizohen mijëra pasagjerë
15/01 23:50
Brexit, Parlamenti britanik rrëzon marrëveshjen e May
15/01 23:41
Problemi i smogut, në Tajlandë ngrihen avionë për të “mbjellë” re
15/01 18:50
“Brexit”, hebrenjtë e Britanisë po kërkojnë pasaporta gjermane
15/01 16:54
Fenomeni i Hënës së përgjakur do të shihet në fundjavë
15/01 14:22
Ekonomia gjermane, rritja më e ulët në 5 vite
15/01 14:15
Indi, mbahet festivali më i madh i zhytjes në ujërat e shenjtë
15/01 14:10
“Brexit”, dita e votimit në Parlament
15/01 12:21
Bora nuk ndalet në Europë, të paktën 26 viktima
15/01 12:11
Mungon shërbimi katering, Trump porosit ushqim “Fast Food”-i për administratën
15/01 11:40
Lindje/ Perëndim – Irani, sfida e madhe e Perëndimit
14/01 15:50
Lutja e eurodeputetëve drejtuar britanikëve: Ju lutemi, qëndroni në BE
14/01 15:34
May paralajmëron: Dështimi i Brexit-it, humbje besimi te demokracia
13/01 14:03
Protesta në Francë, përleshje pranë Harkut të Triumfit
12/01 21:20