Avokatët nxisin Trumpin të mos dëshmojë para Mueller
07/02/2018 11:27

Avokatët e presidentit Donald Trump po përpiqen ta bindin që të mos bjerë dakord për t’u intervistuar nga prokurori special, Robert Mueller, pjesërisht edhe për shkak të frikës se ai mund të inkriminojë veten përmes deklaratave të rreme dhe mund të akuzohet se gënjeu hetuesit.

Berlin, “bum” turistësh në tregjet e Krishtlindjeve
11/12 14:57
Australia do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit
11/12 14:52
May, takim me liderët e BE-së pas shtyrjes së votimit të Brexit
11/12 12:04
Projekti ambicioz i Milanos pas “Pyllit vertikal”, 3 mln pemë deri në 2030-n
10/12 20:42
Ndryshimet klimatike, investitorët: Bota përballet me një krizë epike financiare
10/12 20:39
Mungesa e votave, kryeministrja britanike tërhiqet nga plani i saj për Brexit
10/12 20:37
“Britania mund ta tërheqë Brexit-in në mënyrë të njëanshme”
10/12 15:46
Lindje/ Perëndim – Kur flet populli, “jelekë-verdhët” e Francës
10/12 14:37
Brexit, May: Rrëzimi i propozimeve të mia, sjell kaos
10/12 09:56
Protestat në Francë; Macron organizon takime për situatën
10/12 09:53
Liderja e re e CDU-së: Me mua, Merkel është e sigurtë
09/12 21:49
Princesha japoneze, frikë për të ardhmen si Perandore
09/12 21:47
Zgjedhjet për PE, socialistët europianë zgjedhin Frans Timmermans
09/12 15:03
Kaos në Paris; qindra të arrestuar në protestat e jelekverdhëve
08/12 20:30
Protesta edhe në Australi. Nxënësit në rrugë kundër minierës indiane
08/12 19:40
Memoja e Mueller: Cohen ka shkelur ligjin me udhëzimin e Trump
08/12 19:33
Sonda e NASA-s regjistron zhurmën e erës në planetin Mars
08/12 15:37
Annegret Kramp-Karrenbauer, pasuese e Merkel në krye të CDU
07/12 20:45
Tsipras ftohet në Moskë nga Putin, priten 7 marrëveshje dypalëshe
07/12 13:23
Trump “zgjedh” zëdhënësen e DASH për ambasadore në OKB
07/12 12:30