Avioni hedh karburant mbi një shkollë gjatë uljes emergjente, 17 fëmijë përfundojnë në spital
15/01/2020 12:17

Një avion pasagjerësh pati probleme në motor dhe bëri një ulje emergjente në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angeles. Por para pak uljes avioni ka lëshuar një pjesë të karburantit nga motorrët e tij. Karburanti i avionit ka rënë mbi një shesh lojrash të një shkolle. Të paktën 17 fëmijë dhe disa të rritur po trajtohen për acarim të lëkurës dhe probleme të frymëmarrjes. Sipas rregullores të aviacionit karburanti mund të hidhet në ulje urgjente, por vetëm në zona të caktuara dhe në një lartësi të madhe. Të gjitha dëmtimet në shkollën fillore Park në Cudahy, rreth 16 milje (26 km) në lindje të aeroportit, thuhet se janë të vogla.

Tragjedia Bryant/ A kishte faj piloti?
27/01 20:25
Rishfaqet ISIS/ Kërcënon të sulmojë Izraelin
27/01 20:10
Pas Grenellit, Borell/ Kryediplomati i BE, në Prishtinë e Beograd
27/01 20:08
81 të vdekur, 3 mijë të infektuar/ Koronavirusi, dyshohet që në kinë të jenë 100 mijë persona të prekur
27/01 19:40
Qeveria turke: Presim termet 7,5 në Stamboll
27/01 16:36
Në një fshat hungarez ndodhet libri më i madh në botë!
27/01 16:17
Dokumentari “Us Kids”, dedikuar të mbijetuarve të Parklandit
27/01 16:15
Tërmeti në Turqi, të mbijetuarit strehohen në trena
27/01 15:28
“Dështon” Salvini/ Në Emilia Romania të Italisë fiton PD
27/01 14:32
Britani e Madhe/ Dalin në qarkullim 10 milionë monedha 50-centëshe për Brexit-in
27/01 14:29
Ylli i NBA që frymëzoi të gjithë/ Ja kush është Kobe Bryant!
27/01 13:12
Shuhet Kobe Bryant/ Bota shpreh dhimbje për yllin e NBA
27/01 13:07
Flet studentja nga Wuhan, epiqendra e virusit: Iu nënshtrova analizave dhe jam mirë
27/01 12:54
Çmimet Grammy/ Triumfon 18-vjeçarja Billie Eilish
27/01 11:57
Kujtohet Holokausti/ 75 vite nga çlirimi i Aushvicit
27/01 10:53
E përditësuar/ 80 të vdekur dhe 2700 raste me koronavirus në Kinë
27/01 10:32
“Hear WHO”/ Aplikacioni më i ri dedikuar…
26/01 22:47
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë
26/01 22:23
Shkon në 54 numri i viktimave në Kinë/ Epidemia “prek” Kanadanë
26/01 15:32
Alarmi nga Kina/ Virusi përhapet para se të shfaqen simptomat
26/01 15:10