Apple shënon rënie. Shkak, rënia e ekonomisë kineze
03/01/2019 12:14

Apple ka trazuar investitorët me lajmin se shitjet e saj janë ngadalësuar, duke fajësuar dobësinë ekonomike në Kinë.

Kurdët po tërhiqen/ Ankaraja: Ndalëm refugjatët. Europa, mirënjohëse ushtarëve turq
22/10 19:20
Italia, avokate e Ballkanit/ Roma merr iniciativën të bindë BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
22/10 18:28
Miliona ndjekës dhe shikime- Fëmijët blogerë pushtojnë rrjetin!
22/10 17:02
Berlini ngrin qiratë/ Përpjekja për të ndalur rritjen e çmimeve
22/10 16:53
Kanadaja me qeveri minorance/ Trudeau fiton zgjedhjet, por jo shumicën
22/10 16:50
Perandori i ri i Japonisë, ceremoniali 2 mijë vjeçar mbahet në Tokio
22/10 16:47
Protesta në kryeqytetin e Libanit, kundër qeverisë së korruptuar
21/10 19:56
Nga Siria amerikanët ikin në Irak/ Civilët kurdë i qëllojnë me patate, shprehin indinjatën për largimin
21/10 19:53
Muzeu i Luvrit mbërthen admiruesit e Da Vincit/ Gati ekspozita e gjeniut
21/10 18:39
Përse Franca thotë “Jo”? Analiza: Parisi po rrëzon angazhimin 20 vjeçar të BE
21/10 16:31
Varësia nga celulari, në Seul hapen qendrat e shërimit
21/10 13:56
Shtyrja e Brexitit, Johnson letër pa firmë BE-së
21/10 13:07
Erdogan kërcënon Kurdët: Do u shtypim kokat po s’u tërhoqën
19/10 19:08
Britani e Madhe/ Parlamenti voton për shtyrjen e Brexit
19/10 18:57
Johnson: Vonesat e mëtejshme janë të pakuptimta dhe në dëm të publikut
19/10 15:57
Conte: Do e provojmë në nëntor/ Italia dhe Belgjika pro hapjes së bisedimeve me Shqipërinë
19/10 15:17
Shëtitja në hapësirë/ Dy astronautet femra bisedojnë me Trump
19/10 14:42
Në ankand sendet e legjendës së Hollivudit, Elisabeth Taylor
19/10 13:14
Sot votohet Brexit. Mblidhet parlamenti britanik
19/10 12:38
Mallrat evropiane, hyjnë në fuqi tarifat e reja
18/10 21:58