Ahmeti: PSD-ja, një prej forcave kryesore politike në Kosovë
10/05/2018 14:14

Shpend Ahmeti, kryetar i Komunës së Prishtinës e që prej së mërkurës edhe udhëheqës i partisë më të re në vend, deklaroi se socialdemokratët do të jenë një prej forcave kryesore politike të Kosovës.

Si erdhi vendimi që NATO të sulmojë Serbinë më 24 Mars 1999
24/03 13:23
Kosovë, miratohet rezoluta për ndalimin e bixhozit. Fillimisht pezullohen 1 muaj
22/03 23:09
20 vite nga ndërhyrja e NATO-s; Kosova, mirënjohje të përjetshme
21/03 14:33
Dialogu Prishtinë-Beograd, Mali i Zi s’e mbështet korrigjimin e territoreve
21/03 14:15
Ora e Kosovës/ Intervistë me Haxhi Shalën, Deputet i Nismës Socialdemokrate
21/03 10:42
Puna në shtet, Haradinaj: Politika ka ngritur sistemin e nepotizmit
19/03 23:09
Marrëveshja Kosovë-Serbi, shfuqizon Rezolutën 1244
18/03 21:44
“Dialogu” me Serbinë, në Kushtetuese. LDK-VV: Thaçi s’ka autoritet për të drejtuar
15/03 20:21
Kritika për Kosovën; Ambasadori i SHBA flet pas raportit të DASH
14/03 13:58
Kosovë, ndarja e rezervave shtetërore përplas palët në Kuvend
12/03 20:08
Hetim dëbimit të gylenistëve, SHBA përshëndet vendimin
12/03 14:51
Intervistë me Rexhep Selimin, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje
12/03 10:46
Rishikimi i taksës 100%, mbërrijnë në Kosovë këshilltarët e Merkel
11/03 12:57
Hale në Kosovë, kërkohet heqja e taksës me Serbinë
09/03 17:21
Gjigandi i Trepçës; Regjistrohet si shoqëri aksionere
09/03 11:27
Ligjet e Kosovës, Haradinaj: Në mbështetje të gruas
08/03 23:03
SHBA: Nëse taksa pezullohet 120 ditë, përparim të dialogut Kosovë-Serbi
08/03 22:35
Kuvendi i Kosovës, seancë për dialogun me Serbinë
08/03 11:04
Kamioni “kamikaz” në Gjilan. Një i vdekur, 20 të plagosur
07/03 23:05
SHBA: Koha për zgjidhje. Prishtina dhe Beogradi duhet të arrijnë marrëveshje
07/03 14:37