Acid në sherrin mes adoleshentëve
24/09/2017 00:00

Gjashtë persona pësuan plagë pasi një substancë e dëmshme iu hodh atyre në fytyrë gjatë një incidenti të shënuar në një qendër tregtare, në Ëestfield, në lindje të Londrës. Një 15-vjeçar është arrestuar me dyshimin për shkaktim të dëmtimeve të rënda trupore, pas incidentit të mbrëmjes së të shtunës.

“Brexit” hyn në fazën e dytë
15/12 20:31
Rusi, ish-ministri i Putinit dënohet me 8 vite burg për mitmarrje
15/12 20:21
Zgjedhjet e 21 dhjetorit në Katalonjë, situata mbetet e nderë
15/12 15:51
Mbetjet toksike në Itali, 200 mijë tonë fshiheshin si mbetje urbane
15/12 14:36
Abuzimi i fëmijëve, Komisioni: Kisha, beqari vullnetare
15/12 11:52
Polonia, drejt largimit nga BE?!
15/12 11:07
Nazareti pa Krishtlindje! Protestë për Jeruzalemin
15/12 09:30
Kuotat për emigrantët, Tusk: Ndarëse dhe joefektive
14/12 21:38
Putin: Kundërshtarët e Trumpit po dëmtojnë vetë
14/12 20:31
“Mjekët pa kufij”, mbi 6.700 të vdekur mes “Rohingya”-ve
14/12 16:37
Ngrohet arktiku, shkencëtarët ngrënë alarmin
13/12 12:14
Goditje për Trump, fiton demokrati në Alabama
13/12 11:28
Po vijnë jashtëtokësorët?!
13/12 11:06
Kina përgatitet për “më të keqen”
12/12 20:49
Trump firmos urdhrin për NASA-n: SHBA, sërish në Hënë
12/12 20:27
Pakti për klimën, Macron: Trump do të ndryshojë qëndrim
12/12 20:22
Edhe Donald Trump akuzohet për ngacmime seksuale
12/12 17:02
Përleshje në Katalonjë, Madridi “plaçkit” veprat e artit
12/12 16:50
Londër “siberiane”, acari shkakton kaos në Britaninë e Madhe
12/12 14:12
Emigrantët në Europë, AI: Edhe qeveritë fajtore për abuzimin
12/12 13:56