81 të vdekur, 3 mijë të infektuar/ Koronavirusi, dyshohet që në kinë të jenë 100 mijë persona të prekur
27/01/2020 19:40

Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 81 persona kanë vdekur dhe më shumë se 3000 persona janë infektuar në Kinë. Autoritetet kanë vendosur madje të zgjasin pushimet për festën e vitit të ri hënor, për shkak të situatës.

Karnavalet e Brazilit/ Miliona vetë bëhen gati për festë
19/02 12:48
Shqetësim në BE e SHBA/ Pse po armatoset Serbia
19/02 12:45
Skemë e re punësimi, ja çfarë kriteresh duhet të plotësoni për të punuar në Mbretërinë e Bashkuar
19/02 11:18
Mbretëresha, “embargo” Harry-t/ Jo markë me emrin Sussex!
19/02 10:53
Kualifikohet Bloomberg, merr pjesë në debatin e demokratëve
18/02 17:41
Kërkohet mazhordom për kështjellën e “Downton Abbey”!
18/02 17:37
Presidenti i ri i Kroacisë, merr detyrën Zoran Millanoviç
18/02 16:41
Më e madhja në Evropë, HSBC shkurton 35 mijë vende pune
18/02 16:34
Vazhdon drama në familjen mbretërore, një tjetër divorc
18/02 16:00
Gjumi më i vonë, rrezik obeziteti për fëmijët
18/02 14:32
Njeriu më i pasur në botë do të japë 10 miliardë dollarë për kauzën e madhe
18/02 13:35
Mbi 1 miliard klikime për një këngë/ “Rap God” i Eminem thyen rekord në YouTube
18/02 13:31
Facebook t’i përshtatet BE-së/ Kërkesa e Brukselit për rrjetin social
18/02 13:07
Gylenistët, 700 urdhra arresti/ Turqi, nën hetim ushtria dhe ministria e Drejtësisë
18/02 12:30
Shpërthimi i Covid-19! Kina publikon studimin e gjerë rreth virusit të rrezikshëm
18/02 12:10
Në spitalin e Wuhanit, pacientët kurohen dhe vallëzojnë…
17/02 21:55
Britania nuk gjen qetësi/ Ikën “Ciara” dhe “Dennis”, vijnë stuhitë “Ellen” dhe “Francis”
17/02 20:07
Japoni/ Anija në karantinë, evakuohen shtetasit amerikanë
17/02 19:58
Shqiptarët në Britani, sensibilizim kundër dhunës
17/02 18:19
Rritet niveli i korrupsionit në Kroaci
17/02 17:56