24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës: Një nga momentet më të errëta të njerëzimit
11/07/2019 17:37

Në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, Komisioner i zgjerimit, kujtuan se është detyrë e përbashkët, që ky të kujtohet gjithmonë si një nga “momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne Europiane”.

Konkursi i ëmbëlsirave, fiton ‘një tullë’ pariziene
17/07 14:33
La Tirana e Kilit, qyteti i festivalit të rrallë fetar
17/07 14:24
Njeriu i parë në Hënë, 50 vite nga misioni ‘Apollo 11’
17/07 12:50
Uria në botë/ Shkak konfliktet, zhvillimi i ngadaltë dhe ndryshimi i klimës
17/07 12:47
Ursula von der Leyen presidente e re e Komisionit Europian, Franca kundër saj
17/07 05:18
Trump: Nuk jam racist/ I përgjigjet sulmeve pas kritikave për 4 kongresmenët me ngjyrë
17/07 05:16
Kabul/ Qentë trajnohen për zbulimin e minave
16/07 17:16
Sot votimi në PE, Von der Leyen: Mbështes hapjen e negociatave me Shqipërinë
16/07 17:04
Zjarret në Kroaci ndërpresin festivalin muzikor
16/07 16:28
Ajvari i famshëm i Ballkanit, disa shtete në “luftë” për origjinën
16/07 16:22
Peshku i kërkon ndihmë zhytësit, i kishte ngecur grepi në sy
16/07 14:47
Vorbull uji pranë Korsikës/Fenomeni natyror zakonisht nuk ndodh në këtë stinë
16/07 14:36
Festivali nënujor në SHBA, për të promovuar mbrojtjen e brezit koralor
16/07 14:33
Macron kërkon kompromis. Presidenti Francez: Ftoj serbët dhe kosovarët për takim në Paris
16/07 10:04
Turqia feston festën e Fitores së Demokracisë, festime dhe ceremoni edhe në Tiranë
16/07 05:52
Kina rritet me 6.2 përqind/ Rënie e lehtë, frikë për pasoja globale
15/07 16:31
Trump, komente raciste/ Sulmoi në “twitter” kongresmenët me ngjyrë
15/07 16:02
Fluturim mbi Paris/ Shpikja e re prezantohet në Ditën Kombëtare të Francës
15/07 14:30
Mision indian në hënë/ Anulohet pak para nisjes për shkaqe teknike
15/07 14:23
Pse Amerika po ndërton një mur tjetër?
15/07 13:17