2018, viti i sprovës për Shqipërinë
12/01/2018 15:08

Është një mesazh të cilin Brukseli e ka përcjellë qartë kohët e fundit përmes disa zyrtarëve të ndryshëm: 2018-ta duhet konsideruar një vit kyç për Shqipërinë dhe arsyet janë disa. Vendi është shumë pranë çeljes së negociatave të anëtarësimit në muajt në vijim, do të jenë vendimtare për rrugën drejt BE-së.

“Pronat”, kompensimi u ul; Nga 3.7 miliardë lekë, qeveria dha vetëm 1.3 miliardë lekë
18/09 15:17
Tensionohet situata në Jalë, banorët përplasen me policinë
18/09 14:36
Edhe autostrada e Kosovës me pagesë
18/09 14:01
Pa Koment – Tensionohet situata në Jalë
18/09 13:39
Plehrat mbeten në Porto Romano, Bashkia Durrës pret nga qeveria
18/09 12:58
Shemben ndërtimet pa leje në Jalë, banorët kundërshtojnë aksionin e IKMT
18/09 12:28
Pa Koment – Digjet një makinë në Shkodër
18/09 11:30
Pa Koment – Prishja e ndërtimeve pa leje në Jalë
18/09 11:27
Pa Koment – “Xibraka”, lirohet nga burgu Ermal Hoxha
18/09 11:23
Pa Koment – Heroinë, kokainë e kanabis në shtëpi
18/09 11:19
Pa Koment – Prishja e ndërtimeve në Jalë
18/09 11:14
Parashikimi i Motit 18 Shtator 2018
18/09 09:15
Protesta në mbrojtje të Valbonës. Aktivistë të huaj dhe banorët e Dragobisë, kundër ndërtimit të HEC-eve
17/09 21:03
Hetim për kumarin. Policia kërkon verifikim pasuror për Besnik dhe Gramoz Muratajn
17/09 20:18
Nis pagesa në Rrugën e Kombit. Tarifë e reduktuar për Kukësin, Hasin dhe Tropojën
17/09 19:52
Gjykatësi shpëton paratë, Shkëlqim Miri do vuajë disa muaj në burg
17/09 15:35
Nis Shkolla, sot 32 mijë fëmijë ulen për herë të parë në banka
17/09 15:32
Lushnje, pezullohen 16 mësues për shpërdorim detyre
17/09 15:30
Rruga e Kombit nis me pagesë, forca policie pranë sporteleve
17/09 15:27
Inaugurohet “Kosova”, Veliaj: Përfaqëson një histori
17/09 15:25