12 të vdekur në Itali/ Koronavirusi shfaqet në disa vende evropiane, viktima edhe në Francë
26/02/2020 15:22

Ka shkuar në 12 bilanci i viktimave nga koronavirusi në Itali, me një 70-vjeçare nga Emilia Romagna që u bë edhe e para viktimë në këtë rajon. Ndërkohë, mbi 374 janë të prekurit në Itali, mes tyre tre në Siçili. 259 janë të prekurit vetëm në rajonin e Lombardisë, dhe mes tyre gjashtë minorenë.

Top News – Itali, më pak viktima/ Shumë humbje ndër bluzat e bardha
04/04 20:58
Greqi, rritet numri i viktimave/ Ndërkohë rastet e reja me koronavirus janë konstante
04/04 20:44
Britania hyn në fazë kritike/ Kryeministri në izolim i ka kërkuar takim liderit të opozitës
04/04 20:43
SHBA, 280 mijë të prekur/ Përhapja e shpejtë e covid 19 dhe masat e reja që njoftuan zyrtarët
04/04 20:41
Top News – Bilanc i dhimbshëm/ Spanjë, epidemia po stabilizohet
04/04 16:07
Top News – Ekspertet paralajmërojnë/ Itali-nuk e kemi fituar ende betejën
04/04 16:06
Top News – Në ndihmë të mjekeve/ Itali, vijnë robotët ‘infermiere’
04/04 16:06
Top News – I zoti me korona/ Të izolohen edhe kafshët shtëpiake
04/04 16:06
Top News – Shkencëtarët Australiane/ ’Ivermectin’ mund të kuroje koronën
04/04 16:06
Top News – Shtatzënë e infektuar/ Të lindesh në kohen e koronës…
04/04 16:05
Top News – Izolimi ne Britani/ Mund të lehtësohet në fund të majit
04/04 16:05
Top News – Izolimi ne Britani/ Mund të lehtësohet në fund të majit
04/04 15:58
Top News – Në izolim nga korona/ Gaza, kllounet argetojnë fëmijët- Pa koment
04/04 14:45
Top News – Klima e ‘preferuar’/Ja vendet më në rrezik nga korona
04/04 14:12
Top News – BE, letër për Rusinë/ Shfrytëzon koronën për sanksionet
04/04 14:11
Top News – Neymar kundër koronës/ Sulmuesi dhuron 900 mijë euro
04/04 13:35
Top News – Mediat amerikane/ Korona i vendos në veshtirësi
04/04 12:39
Top News – Testet e shpejta/ Covid 19, kompanitë manipulojnë
04/04 12:39
Top News – Trump sfidon udhëzimin/ ’Unë vetë nuk do të mbaj maskë’
04/04 12:35
Top News – ‘Pirateri moderne’/ Gjermania akuzon SHBA për maskat
04/04 12:34