Ora e Tiranës

Çdo të hënë, mërkurë dhe të premte, Ora 17:00 në Top News dhe 19:00 premierë në YouTube, Top Channel Albania

Programi "Ora e Tiranës" ka për qëllim të promovojë çfarë ndodh në Tiranë, duke sjellë për publikun e gjerë atmosferën, çështje të ndryshme sociale të jetës urbane dhe ofertën kulturore të kryeqytetit të rreth 1 milion banorëve. Të rinj e të reja me nismat e tyre nga më të ndryshmet dhe interesante, por edhe arkitektë, urbanistë, specialistë të ndryshëm, shefa të kuzhinës, reportazhe dhe histori suksesi nga fusha e biznesit dhe ajo kulturore vijnë më pranë audiencës.

Video

Si u festua në Farkë, me ushqime bio, muzikë dhe sport – Ora e Tiranës
03/07 19:00
Makinat elektrike, çfarë po ndodh në kryeqytet? – Ora e Tiranës
01/07 19:00
Arben Derhemi në sfidë; a i njeh këto shprehje të vjetra? – Ora e Tiranës
29/06 19:09
Arben Derhemi, një rrëfim ndryshe për Tironën dhe tironsit – Ora e Tiranës
29/06 19:00
Armina Mevlani, flet për herë të parë për ditëlindjen, dhuratën e Shkëlzenit & dasmën
26/06 19:00
Festivali i Akuarelit, një terapi ngjyrash në kohë pandemie! – Ora e Tiranës
24/06 19:00
Amerikani i famshëm i TikTok, që bën byrek dhe i tregon botës ‘veset’ shqiptare! – Ora e Tiranës
22/06 18:55
A do të pushoni këtë verë dhe ku? Ja si përgjigjen shqiptarët! – Ora e Tiranës
19/06 19:15
Ku të pushosh? “Eja në shtëpinë tënde”, propozon këto destinacione shqiptare! – Ora e Tiranës
19/06 19:00
Gjimnazistët më të mirë në kërcim, këngë dhe instrumente, nën ‘ethet’ e finales! – Ora e Tiranës
17/06 18:29
Zbuloni shtëpinë e pabanuar, të mbushur me grafitti! – Ora e Tiranës
15/06 19:01
Matura, ç’po ndodh? QSHA u përgjigjet pyetjeve të maturantëve! – Ora e Tiranës
12/06 19:00
Xhamia e Namazgjasë drejt përfundimit, ja si duket! – Ora e Tiranës
10/06 19:00
Koleksioni i rrallë i kartëmonedhave shqiptare – Ora e Tiranës
08/06 19:00
Lule në ballkon dhe korsi biçikletash, ja nismat në mbrojtje të mjedisit! – Ora e Tiranës
05/06 18:31
Video të tjera