Shqiponja e Lacios në Tiranë
10/10/2013
Kjo është një dhuratë, që kapiteni i kombëtares Lorik Cana i ka bërë tifozerisë, në prag të ndeshjes ndoshta të fundit të kuqezinjve në “Qemal Stafa”.

Një nga shqiponjat e Lacios ka mbërritur, ka zhvilluar 4 testime për uljen e pragndeshjes me Zvicrën dhe duket gati sipas Juan Bernabe, pronarit dhe trajnerit të saj.

“Këtë shqiponjë e dua shumë dhe është speciale. E kam marrë pikërisht për ndeshjen e Shqipërisë, me që vendi juaj njihet edhe si vendi i shqiponjave. Këtë në fakt nuk e dija, por ishte Igli Tare që ma tregoi, në momentin kur erdhi te Lacio. Më pas, raport me shqiponjën e Lacios krijoi edhe Lorik Cana. Ka qenë pikërisht kapiteni juaj, që ma kërkoi ta sillja këtu dhe është e rëndësishme ta dini se nuk kemi asnjë interes ekonomik”, tha Juan Bernabe, pronar i shqiponjës.

“Tani, itinerari i fluturimit do të jetë: Do të fillojë nga pjesa sipër asaj kullës, më pas do të rrotullohet në varësi të drejtimit të erës. Pasi të rrotullohet dy-tri herë, do të zbresë menjëherë poshtë tek unë. I lutem publikut të bashkëpunojë me ne, të mos e godasin, mos hedhin sende apo fishekzjarrë. Shpresoj t’ju sjellë fat”, shtoi ai.


/ Top Channel
Kombëtarja
Shqipëri-Danimarkë, ja çmimet e biletave
Federata shqiptare e Futbollit zyrtarizon çmimet për eventin e shumëpritur në “Elbasan Arena”

Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet 25 pozicione
Kombëtarja renditet në vendin e 45
Norvegjia “masakron” kombëtaren e femrave
Nordiket fundosin 11-0 shqiptaret në “Niko Dovana”
Login per te komentuar

TE REKOMANDUARA PER JU

Bubq, një ditë pas vizitës së Papës
Bubq, një ditë pas vizitës së Papës
“Shoqata Betania ishte ndalesa e fundit e Papa Françeskut në Shqipëri. Gjatë ditës ishin të shumtë ata që patën mundësi ta shohin, e ndërkohë të tjerë patën fatin ta takonin. Bekoi disa fëmijë në sheshin “Nënë Tereza”, ndërsa së fundi bekoi edhe disa fëmijë në sheshin e shoqatës Betania. Sot, një ditë pas vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri do të marrim përshtypjet e fëmijëve të bekuar”.

Sheshi “Selaniku” në Durrës
Sheshi “Selaniku” në Durrës
Një nga sheshet e qytetit bregdetar të Durrësit, që nga dita e sotme, do të mbajë emrin “Selaniku” në nderim të miqësisë dhe bashkëpunimit që ka nisur mes dy qyteteve.

Greqi, sektori shtetëror sërish në grevë
Greqi, sektori shtetëror sërish në grevë
Greqia paralizohet përsëri nga një grevë e përgjithshme 24-orëshe e sektorit shtetëror, e pesta brenda 9 muajve të këtij viti.

“Jetë familjare”, si ta kthesh martesën në art
“Jetë familjare”, si ta kthesh martesën në art
Të martohesh është e lehtë, të qëndrosh i martuar është më e vështirë, të jesh i lumtur në martesë - siç thuhet në librin “Çelësat për një martesë të suksesshme”, - do të futej në artet e bukura.

Jeta e natës, e ku më mirë se sa në…
Jeta e natës, e ku më mirë se sa në… (FOTO)
Jo kushdo i preferon ato, por për disa prej nesh, udhëtimi shijohet më tepër përmes festimeve. Shumë njerëz preferojnë të shkëmbejnë kulturën e të trokiturit të gotave, edhe mes “flash”-eve të dritave elektronike e shumëngjyrëshe.


VLERËSO KËTË LAJM

KRYESORET
LAJME TE NGJASHME
SONDAZH

Si e vlerësoni cilësinë e infrastrukturës në sistemin shkollor parauniversitar?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.8 140.3
USD 108.6 109.3
GBP 177.7 178.4
CHF 115.5 116
TREGJE DHE BURSA
0.00
0.00
0.00%
NASDAQ 4527.689
-52.10
-1.14%
S&P 500 1994.29
-16.11
-0.80%
FTSE 100 6675.79
-97.84
-1.44%
FTSE MIB 20359.789
-313.211
-1.52%
CAC 40 4356.09
-86.46
-1.95%
DAX 9607.31
-142.23
-1.46%
HANG SENG 23837.07
-118.42
-0.49%
Nikkei 225 16205.9
-115.27
-0.71%
S&P/ASX 100 4498.200
+44.200
+0.99%
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.