Arrestohen dy shqiptarŽ nŽ Angli
14/08/2013 16:50
Arrestohen dy shqiptarŽ nŽ Angli
Edhe policia britanike nuk mundi t’u besonte syve dhe fatit kur i ra jackpot-i në zbulimin e një sasie droge të gjetur dy shtetasve shqiptarë në makinën e tyre.

Në një histori për të qeshur dhe për të qarë, dy shqiptarë, njëri me dokumente të rreme greke dhe tjetri me shtetësi britanike ishin duke udhëtuar drejt Londrës në autostradën që lidh kryeqytetin me Birmingamin, kur makinës së tyre u mbaroi karburanti.

Pasi ndaluan në autostradë, ata kërkuan ndihmë me telefonat e posaçëm që gjenden nëpër autostrada për raste emergjencash, të cilët janë të lidhur me qendrat e kontrollit të trafikut të Ministrisë së Brendshme, për të kërkuar ndihmë deri në pikën më të afërt të karburantit.

Fillimisht në vendngjarje mbërritën dy policë britanikë të trafikut, të cilët kërkuan në bagazhin e makinës tip “Audi” të shqiptarëve kavon për t’i tërhequr, kur papritur gjetën në të disa kuti me pesticide në sasira të pazakonshme, të cilat u ngritën dyshime.

Pas një kontrolli më të imtësishëm ata gjetën në automjet rreth 1 kilogram heroinë me vlerë rreth çerek milion stërlina.

Shqiptari që kishte dokumenta të rreme greke e pranoi fajësinë në Gjykatën e Kurorës, ndërsa shqiptari tjetër me shtetësi britanike, që ishte pasagjer u shpall i pafajshëm nga gjykata, pasi nuk kishte asnjë provë që e lidhte atë me këtë vepër penale. / Top ChannelLogin per te komentuar

TE REKOMANDUARA PER JU

Ati i Shenjtë në Shqipëri, ja itinerari
Ati i Shenjtë në Shqipëri, ja itinerari
Papa Francesk, viziton Shqipërinë këtë të diel dhe vëmendja është përqendruar në qëndrimin e tij, vizitat, takimet dhe ceremonitë e organizuara me këtë rast historik për vendin tonë.

Itali, armë e drogë nga Shqipëria, 28 në pranga
Itali, armë e drogë nga Shqipëria, 28 në pranga
Policia italianë ka përmbyllur mëngjesin e së martës një operacion të koduar me emrin “Kasiopea”, që ka çuar në shkatërrimin e një organizate kriminale, në përbërje të të cilës kishte edhe elementë shqiptarë.

Izrael, luan Mozartin, teksa operohet në tru
Izrael, luan Mozartin, teksa operohet në tru
Naomi Elishuv i është nënshtruar një operacioni në tru dhe deri këtu s’ka asgjë të çuditshme…

Sheqeri, armiku i vërtetë i tensionit
Sheqeri, armiku i vërtetë i tensionit
Ndryshe nga sa është menduar gjithmonë, është sheqeri dhe jo kripa armiku i vërtetë i atyre që vuajnë nga tensioni i lartë.

I burgosuri fiton të ‘drejtën për të vdekur’
I burgosuri fiton të ‘drejtën për të vdekur’
Një i burgosur belg, i cili vuan një dënim të përjetshëm për përdhunim dhe vrasje do të lejohet që mjekët t’i japin fund jetës së tij, pas një vendimi të rëndësishëm.

Sulmet e para ajrore pranë Bagdadit
Sulmet e para ajrore pranë Bagdadit
Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në Irak në mbështetje të trupave vendase, të cilat po sulmoheshin nga luftëtarët e ISIS, lajmi është bërë i ditur nga ushtria amerikane.


VLERËSO KËTË LAJM

KRYESORET
LAJME TE NGJASHME

SONDAZH

Mendoni qe arrestimi i guvernatorit Fullani i ka dhene fund fenomenit te te paprekshmeve ne Shqiperi?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.8 140.3
USD 107.9 108.3
GBP 174.5 175
CHF 115.2 115.7
TREGJE DHE BURSA
17024.91
-6.23
-0.04%
NASDAQ 4514.856
-4.046
-0.09%
S&P 500 1986.46
+2.33
+0.12%
FTSE 100 6785.94
-18.27
-0.27%
FTSE MIB 20819.699
-32.021
-0.15%
CAC 40 4400.30
-28.33
-0.64%
DAX 9616.23
-43.399
-0.45%
HANG SENG 24136.01
-220.98
-0.91%
Nikkei 225 15911.53
-36.76
-0.23%
S&P/ASX 100 4524.500
-22.300
-0.49%
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.