Shqip, turizmi i Veriut
22/07/2013
Shqip, turizmi i Veriut
Pas Jugut, Shqip me Rudina Xhungën u zhvendos këtë javë tek turizmi në “veriun e shqiptarëve”; tek Bjeshkët e Namuna në Malësinë e Rugovës, pjesë e Alpeve Shqiptare.

Të ftuar në “Shqip” ishin Veli Lajçi, kryetari i Komunës së Pejës, Fatos Lajçi, ambjentalist, Skënder Thaçi biznesmen dhe Hysen Sogojeva, ekspert turizmi në Prishtinë.

Të ftuarit folën për avantazhet dhe dizavantazhet e turizmit malor. Malësia e Rugovës përbëhet nga 13 fshatra piktoreskë, njëri prej të cilëve është edhe Boga ku u ndal “Shqip”.

U fol për bukuritë natyrore dhe se cfarë duhet të bëhet për të përfituar dhe ruajtur këto bukuri. Biznesmeni Thaçi tha se infrastruktura rrugore dhe energjia elektrike janë dy ndër problemet kryesore që përballen njerëzit e kësaj zone. / Top Channel
Turizmi
CNN, jetë nate në rrugët e ish-diktatorit
“Udhëtimi për në Bllok duhet të jetë krye të listës”
Turizmi ballkanik
Slloveni, iniciativa për një produkt të përbashkët
Login per te komentuar

TE REKOMANDUARA PER JU

Donetsk, ushtria dëbon rebelët nga aeroporti
Donetsk, ushtria dëbon rebelët nga aeroporti
Trupat qeveritare ukrainase deklarojnë se kanë zmbrapsur një sulm të rebelëve pro-rusë në aeroportin e Donetskut.

Skoci, aktivistët pro-kundër mbushin rrugët
Skoci, aktivistët pro-kundër mbushin rrugët
Mijëra mbështetës të të dyja opsioneve të referendumit për pavarësinë e Skocisë kanë mbushur rrugët në fundjavën e fundit përpara votimit.

“Luani Shqiptar” ne aksion
“Luani Shqiptar” ne aksion
Në disa zona të Shqipërisë po zhvillohet stërvitja “Luani Shqiptar 2014”, mes forcave ushtarake shqiptare dhe atyre britanike.

Rama, koke me koke me Nishanin
Rama, koke me koke me Nishanin
Vetëm një javë pas takimit të parë për Bankën e Shqipërisë, kryeministri Edi Rama ishte sërish në zyrën e kryetarit të shtetit Bujar Nishani.

Atletico fiton derbin madrilen,  Barça vazhdon e vetme në krye Atletico fiton derbin madrilen, Barça vazhdon e vetme në krye
Atletico Madrid fitoi për të dytin vit radhazi derbin madrilen në Santiago Bernabeu. Nëse vitin e kaluar menduam se ishte një surprizë, këtë herë skuadra e Simeones dominoi ndaj Realit dhe fitoi me rezultatin 2-1.

Interi i shënon sërish 7 gola Sassuolos
Interi i shënon sërish 7 gola Sassuolos
Duket e pabesueshme, por Interi i Mazzarri-t e ka mposhtur sërish Sassuolo-n me të njëjtin rezultat të thellë po ashtu si një vit më parë, 7-0.


VLERËSO KËTË LAJM

KRYESORET
LAJME TE NGJASHME
SONDAZH

Mendoni qe arrestimi i guvernatorit Fullani i ka dhene fund fenomenit te te paprekshmeve ne Shqiperi?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.8 140.4
USD 108.4 109.2
GBP 174.5 175
CHF 115.5 116
TREGJE DHE BURSA
INDU 0.00
N/A
N/A
NASDAQ 4567.599
-24.208
-0.53%
S&P 500 1985.54
-11.91
-0.60%
FTSE 100 6803.10
-3.86
-0.06%
FTSE MIB 20911.949
-159.170
-0.76%
CAC 40 4430.55
-11.15
-0.25%
DAX 9650.27
-0.86
-0.01%
HANG SENG 24356.99
-238.33
-0.97%
Nikkei 225 15948.29
+39.09
+0.25%
S&P/ASX 100 4546.800
-47.700
-1.04%
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.