Vasili: LSI, me program t qart
24/03/2013
LSI deklaroi sot se ka përfunduar hartimin e një programi të qartë dhe realist ekonomik.

Sipas nënkryetarit Petrit Vasili, premtimet e kësaj partie bëhen pikërisht mbi bazën e këtij programi dhe jo thjesht për efekt elektoral.

“Programi është hartuar nën shenjën e një realizmi të thellë, ndryshe nga forcat e tjera politike që kanë qëndrime jo realiste dhe kanë bërë premtime demagogjike që është e pamundur të mbahen”, deklaroi Vasili.

“Cdo element i programit tonë ka pasur një llogaritje të kujdesshme në lidhje me efektet dhe mundësitë financiare për realizimin e tij”, shtoi nënkryetari i LSI-së.

 
/ Top ChannelLogin per te komentuar

TE REKOMANDUARA PER JU

Ati i Shenjtë në Shqipëri, ja itinerari
Ati i Shenjtë në Shqipëri, ja itinerari
Papa Francesk, viziton Shqipërinë këtë të diel dhe vëmendja është përqendruar në qëndrimin e tij, vizitat, takimet dhe ceremonitë e organizuara me këtë rast historik për vendin tonë.

Itali, armë e drogë nga Shqipëria, 28 në pranga
Itali, armë e drogë nga Shqipëria, 28 në pranga
Policia italianë ka përmbyllur mëngjesin e së martës një operacion të koduar me emrin “Kasiopea”, që ka çuar në shkatërrimin e një organizate kriminale, në përbërje të të cilës kishte edhe elementë shqiptarë.

I burgosuri fiton të ‘drejtën për të vdekur’
I burgosuri fiton të ‘drejtën për të vdekur’
Një i burgosur belg, i cili vuan një dënim të përjetshëm për përdhunim dhe vrasje do të lejohet që mjekët t’i japin fund jetës së tij, pas një vendimi të rëndësishëm.

Sulmet e para ajrore pranë Bagdadit
Sulmet e para ajrore pranë Bagdadit
Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në Irak në mbështetje të trupave vendase, të cilat po sulmoheshin nga luftëtarët e ISIS, lajmi është bërë i ditur nga ushtria amerikane.

Sheqeri, armiku i vërtetë i tensionit
Sheqeri, armiku i vërtetë i tensionit
Ndryshe nga sa është menduar gjithmonë, është sheqeri dhe jo kripa armiku i vërtetë i atyre që vuajnë nga tensioni i lartë.

Greqisë i rikthehet dorëshkrimi i çmuar
Greqisë i rikthehet dorëshkrimi i çmuar
Një dorëshkrim i çmuar i shekullit XII, që i përket Epokës Bizantine dhe i vjedhur 54 vjet më parë, i është kthyer Greqisë nga muzeu Paul Getty John në Shtetet e Bashkuara.


VLERËSO KËTË LAJM

KRYESORET
LAJME TE NGJASHME
SONDAZH

Mendoni qe arrestimi i guvernatorit Fullani i ka dhene fund fenomenit te te paprekshmeve ne Shqiperi?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.8 140.3
USD 107.9 108.3
GBP 174.5 175
CHF 115.2 115.7
TREGJE DHE BURSA
17024.91
-6.23
-0.04%
NASDAQ 4514.856
-4.046
-0.09%
S&P 500 1986.46
+2.33
+0.12%
FTSE 100 6785.94
-18.27
-0.27%
FTSE MIB 20819.699
-32.021
-0.15%
CAC 40 4400.30
-28.33
-0.64%
DAX 9616.23
-43.399
-0.45%
HANG SENG 24136.01
-220.98
-0.91%
Nikkei 225 15911.53
-36.76
-0.23%
S&P/ASX 100 4524.500
-22.300
-0.49%
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.