Londër, sulm pranë xhamisë. Një i vdekur, 10 të plagosurNë Britaninë e Madhe ka pasur shumë tolerancë këto vitet e fundit ndaj terrorizmit. Duke iu referuar incidentit të “Finsbury Park”, kryeministrja Theresa May deklaroi se incidenti ishte i një linje me të gjitha aktet e tjera terroriste, si dhe një sulm i neveritshëm ndaj lirisë së kultit.Edicioni InformativPolitikeKronike/AktualitetEkonomiKosoveRajonBoteSport
prev
next
KultureTe tjera
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.