Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë
12/10/2017
Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë
Lulzim Basha dhe Flamur Noka ishin në një zë jashtë sallë së Kuvendit pas ndërprerjes së seancës nga Gramoz Ruçi.

Si kryetari i PD-së, ashtu edhe deputeti i përjashtuar nga seanca e së enjtes, akuzuan mazhorancën se po i mbyll gojën opozitës.

“T’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit. Ka dy javë që nuk lejon debat. I shmanget debati sepse ka frikë prej tij”, deklaroi për gazetarët Lulzim Basha.

“Ky është një atentat ndaj demokracisë”, deklaroi Flamur Noka.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.