Higuain: Dua të fitoj gjithçka
12/09/2017
Higuain: Dua të fitoj gjithçka
Gonzalo Higuain ka deklaruar në një intervistë të gjatë për “The Guardian” se me Juventusin ka për qëllim që të fitojë gjithçka.

“Te Juventusi luan për të fituar gjithçka. Sezonin e kaluar iu afruam këtij objektivi, këtë sezon do provojmë sërish”, tha sulmuesi argjentinas.

Duke folur për futbollin dhe marrëdhënien e tij me golin, Higuain deklaroi: “Futbolli të shkakton presion të vazhdueshëm dhe duhet të mësohesh të bashkëjetosh me të. Mund të fitosh 7 ndeshje radhazi, por nëse nuk fiton 2 të tjerat, po luan keq dhe quhesh në krizë. Unë nuk jam i fiksuar me golin, jam i detyruar të shënoj. Nëse je sulmues, duhet të shënosh”.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.