Si është të jetosh në shtëpinë e Cristiano Ronaldos
11/09/2017
Si është të jetosh në shtëpinë e Cristiano Ronaldos
Anderson, ish-futbollist i Manchester United, ka treguar se si është të jetosh në shtëpinë e Cristiano Ronaldos.

Braziliani u ble nga “Djajtë e Kuq” në sezonin 2007-2008 dhe aty gjeti yllin portugez, i cili ishte një mbështetje e madhe për të, sidomos në muajt e parë të Andersonit në Angli. Provë për këtë është se Cristiano e mbajti në shtëpi për disa muaj mesfushorin brazilian, derisa ai të gjentë një banesë të vetën në Mançester.

“Të jetosh me Cristianon do të thotë të punosh 24 orë në ditë”, tha Anderson për “Esporte Espectacular”.

Më tej, braziliani shtoi se Cristiano, edhe pse nuk e njihte, e konsideroi vëlla dhe nuk la që t’i mungonte asgjë në shtëpi për aq kohë sa e mbajti.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.