Vlorë, kapen dy gjobëvënës. Kërcënuan për 100 mijë euro
13/08/2017
Vlorë, kapen dy gjobëvënës. Kërcënuan për 100 mijë euro
Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimin e një rasti gjobëvënieje ndaj një shtetasi 46-vjeçar, i cili ishte kërcënuar me jetë nëse nuk u paguante dy të dyshuarve një shumë prej 100 mijë eurosh.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Qishbardhë, ku dy autorët e dyshuar të gjobëvënies ishin duke pritur që të merrnin shumën në fjalë nga shtetasi Sh. S., banues në Vlorë. Policia arrestoi 28-vjeçarin Endri Beriraj dhe 25-vjeçarin Julo Rrokaj, që të dy banues në Vlorë.

Dy të arrestuarit kërcënonin prej muajsh me anë të telefonit 46-vjeçarin, ndërsa ditët e fundit edhe me jetë. Policia shpjegon, ndërkohë, se konflikti mes Endrit dhe shtetasit të kërcënuar ka ardhur për motive të dobëta.

Të ndaluarit pritet të akuzohen nga Prokuroria për veprën penale të “shtrengimit me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie të pasurisë, kryer në bashkëpunim”.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.