Celta pengesa drejt finales për United, Ajaksi përballet me Lionin
21/04/2017
Celta pengesa drejt finales për United, Ajaksi përballet me Lionin
Ajaksi kundër Lionit dhe Celta Vigo kundër Manchester United. Këto janë dy sfidat gjysmëfinaliste të përcaktuara nga shorti për Ligën e Europës.

Holandezët, që eleminuan Shalken në çerekfinale, do të luajnë ndeshjen e parë në shtëpinë e tyre, ndërsa United i Mourinhos me gjasa do të luajë pa Ibrahimovic të dëmtuar ndeshjen e parë në Spanjë ndaj Celtas.

Ndeshjet e para do të luhen më 4 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë.

Finalja e madhe luhet më 24 maj në “Friends Arena” të Stokholmit.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.