Dervishaj: Asnjë aks kombëtar i bllokuar
10/01/2016
Dervishaj: Asnjë aks kombëtar i bllokuar
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspektoi gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë.

Dervishaj u ndal në Qafën e Muzinës, ku tha se pavarësisht motit të ditëve të fundit, ky aks nuk ka probleme.

“Ka patur një reagim të shpejtë dhe gjendja e kalueshmërisë është optimale. Angazhimi është maksimal si nga Ministria ashtu edhe drejtoritë rajonale”, deklaroi Dervishaj.

Ministri shtoi se të gjithë institucionet përgjegjëse janë në gatishmëri maksimale, ndërsa tha se në Jug nuk ka probleme në asnjë aks rrugor.

“Edhe Llogaraja dhe rruga e Bregut nuk ka probleme në qarkullim. Disa akse në veri të vendit janë më problematikët. Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar”, tha ai.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.