F1, Hamilton: Asnjë konkluzion
22/02/2013 21:45
F1, Hamilton: Asnjë konkluzion
Lewis Hamilton me Mercedes ishte piloti më i shpejtë i ditës së fundit të testimeve në Montmelo’, por britaniku deklaroi se i ftohti dhe shiu e penguan të bënte më shumë xhiro në pistën spanjolle.

“Moti nuk na lejoi të xhironim aq sa do të bënim në të thatë. Makina po ecën mirë, por në këto kushte atmosferike nuk mund të nxjerrësh asnjë konkluzion”, theksoi Hamilton pas përfundimit të ditës së katërt të testimeve në Barcelonë.

“Sot më shumë u mora me qëndrueshmërinë e makinës në distancat e gjata. Po punojmë mbi një bazë të mirë dhe kjo është e rëndësishme”, shtoi ish-piloti i McLaren.

Në fund, Hamilton tha: “Në testime objektivi im është që të përmirësoj sa më shumë makinën, veçanërisht në ngarkesën aerodinamike.”


/ Top Channelcomments powered by Disqus

TË FUNDIT
VLERËSO KËTË LAJM

KRYESORET
LAJME TE NGJASHMESONDAZH

Dy partitë më të mëdha në vend, PS dhe PD, kanë premtuar zhvillimin e një fushate të qetë dhe pozitiviste për zgjedhjet e 21 Qershorit. Mendoni se fushata do të jetë e tillë?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
në top channel »
PUBLICITET
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 140 140.5
USD 128.7 129.4
GBP 196 196.5
CHF 134.5 135
TREGJE DHE BURSA
N/A N/A
N/A
N/A
NASDAQ 5057.02
-3.22
-0.06%
S&P 500 2109.63
+0.71
+0.03%
FTSE 100 7020.03
-83.95
-1.18%
FTSE MIB 23541.41
-264.86
-1.11%
CAC 40 5175.65
-93.26
-1.77%
DAX 11838.00
-201.16
-1.67%
HANG SENG 28442.75
+9.16
+0.03%
Nikkei 225 20058.95
+75.63
+0.38%
S&P/ASX 100 4966.10
-29.00
-0.58%
SHOWBIZ & LIFESTYLE
Kujt i thua e ngadaltë?
Breshka me rrota lëviz dy herë më shpejt se më parë

Sam Smith ndërpret turneun në Australi
Probleme me kordat vokale për këngëtarin britanik

Madonna, me sytë te modeli 23-vjeçar
Këngëtarja 56-vjeçare i dërgon sinjale në Instagram

Pecetat dhe celulari, objektet me më shumë bakterie në kuzhinë
Studimi amerikan: Në 90 përqind të rasteve, më të ndoturat

Amy Adams do të martohet në fundjavë
Aktorja dhe Darren Le Gallo do të shkëmbejnë unazat në Los Angeles

Të mbash dietë e të gjesh vdekjen
Eloise Aimee Parry humbi jetën nga pilulat e blera në internet

Christian Bale largohet nga filmi, dëmton këmbën
Trilleri mendohej të niste xhirimet këtë verë

Top Channel 2001-2015
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.