Të varfërit me veshje luksoze
11/06/2012 12:45
Të varfërit me veshje luksoze
Fotografi Daniele Tamagni paraqet në një ekspozitë interesante meshkujt e Brazaville, kryeqytetit të Republikës Demokratike të Kongos, të cilët edhe pse janë të varfër vishen me rroba shumë të shtrenjta.

Këta burra ia dedikojnë të gjithë pasurinë e pakët që kanë rrobave luksoze dhe përzgjedhja e tyre nuk ka të bëjë me stilin, por më shumë konsiderohet si një fe për banorët e vendit afrikan.Kontrasti mes rrobave të bukura dhe vendit ku jetojnë është tërheqja kryesore e ekspozitës që do të çelet më 22 korrik në Galerinë e Arteve të Bukura në Madrid.
/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

comments powered by Disqus

në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.1 139.6
USD 124 124.6
GBP 187.9 188.5
CHF 127.3 128
TREGJE DHE BURSA
N/A N/A
N/A
N/A
S&P 500 1951.36
+27.54
+1.43%
FTSE 100 6246.62
+116.64
+1.90%
NASDAQ 4707.78
+80.69
+1.74%
FTSE MIB 21842.54
+447.25
+2.09%
CAC 40 4573.47
+114.59
+2.57%
DAX 9729.04
+175.97
+1.84%
HANG SENG 21854.50
+348.41
+1.62%
Nikkei 225 18005.49
+280.36
+1.58%
S&P/ASX 100 4288.30
+80.60
+1.92%
Top Channel 2001-2015
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.