Dita Kombëtare e fëmijëve jetimë
19/05/2012 17:10
Dita Kombëtare e fëmijëve jetimë
Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë Jozefina Topalli mori pjesë në aktivitetin  në Ditën Kombëtare në ndihmë të Fëmijëve Jetimë, organizuar nga Shoqata Kombëtare e Fëmijëve Jetimë në bashkëpunim me shkollat e Tiranës.

Zonja Topalli tha se është një takim që ndryshon krejtësisht nga të  gjithë takimet e tjera. “Si shumë të tjerë unë kam ardhur shpesh në shtëpitë tuaja, jo vetëm në Tiranë dhe ajo që mua gjithmonë më ka bërë përshtypje janë krahët e fëmijëve që të drejtohen për të të përqafuar, sytë e tyre që shndërrisin, dashuria e tyre e sinqertë, nevoja për të të shtënguar fort”, deklaroi zonja Topalli.

Në vijim të fjalës se saj, duke iu drejtuar fëmijevë jetimë kryeparlamentarja Topalli u shpreh se ata nuk janë vetëm, sepse shteti e ka për detyrë për të punuar për ju, sepse shteti punon për ju, sepse është shoqëria civile e cila punon për ju, sepse janë shoqatat që financojnë seriozisht që ju që të mos u mungojë asgjë. / Top Channelcomments powered by Disqus

TË FUNDIT
VLERËSO KËTË LAJM

KRYESORET
LAJME TE NGJASHME


SONDAZH

KQZ deklaron se partitë janë në shkelje të ligjit dhe fushata nis zyrtarisht më 22 maj. Mendoni se partitë duhet të gjobiten dhe jo vetëm të paralajmërohen?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
në top channel »
PUBLICITET
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 140 140.6
USD 126 126.8
GBP 190.5 191
CHF 134.5 135
TREGJE DHE BURSA
N/A N/A
N/A
N/A
NASDAQ 4939.33
-77.60
-1.55%
S&P 500 2089.46
-25.03
-1.18%
FTSE 100 6927.58
-58.37
-0.84%
FTSE MIB 22576.35
-640.82
-2.76%
CAC 40 4974.07
-107.90
-2.12%
DAX 11327.68
-292.17
-2.51%
HANG SENG 27755.54
-368.28
-1.31%
Nikkei 225 19531.63
+11.62
+0.06%
S&P/ASX 100 4778.20
-76.90
-1.58%
SHOWBIZ & LIFESTYLE
Gabriel Garko, transformimi i një “seks simboli”
Zhgënjim për fanset e aktorit italian pas daljes së fundit publike të tij

Garë noti mes… derrkucëve
Aktiviteti i pazakontë në provincën Hunan të Kinës

“Flokët tatuazh”, trendi i ri në Britani
Ndihmon meshkujt që vuajnë nga rënia e flokëve

Emma Stone: Nuk e imagjinoj jetën pa aktrimin
Aktorja 26-vjeçare flet për ’OK’

Doni të digjni më shumë kalori brenda një kohe të shkurtër?
Provoni ushtrimet “plank”, të thjeshta, të lehta, por edhe më të vështirat për t’u aplikuar

Të qash në kushte luksi
Hoteli japonez ofron dhoma të veçanta për femrat

Top Channel 2001-2015
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.