Filmi që zbulon sekretet e Navy Seal
29/10/2011 19:00
Filmi që zbulon sekretet e Navy Seal
Jeni kureshtarë të dini se si veprojnë komandot e njësisë ushtarake Navy Seal që vranë kryeterroristin Osama bin Laden?

Të gjithë të interesuarit duhet të presin edhe pak muaj, deri më 17 shkurt të vitit të ardhshëm, kur në kinema do të dalë filmi “Act of Valor”.

Filmi në fjalë, ku interpretojnë aktorët Alex Veadov dhe Rosalyn Sanchez, do të tregojë aktivitetet luftarake të komandove në det, tokë dhe ajër.

Të apasionuarit e filmave me luftë do të mund të shohin taktikat luftarake të komandove elitë, që punojnë në kushtet më të vështira, në xhungël, shkretëtirë, etj.

Ndërsa subjekti i filmit është ky: kur operacioni për shpëtimin e një agjenti të CIA-s con në zbulimin e një komploti terrorist kundër SHBA, njësia Navy Seal do të nisë një gjueti në të gjithë botën për të gjetur përgjegjësit.

Por përvec aksionit, filmi do të tregojë edhe jetën private të komandove, në vecanti problemet e tyre familjare duke qenë se janë gjithmonë larg. / Top Channel




LAJME TE NGJASHME

comments powered by Disqus

në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.3 139.9
USD 122.7 123.5
GBP 187.1 188
CHF 127.2 127.8
TREGJE DHE BURSA
N/A N/A
N/A
N/A
NASDAQ 4838.64
+8.17
+0.17%
S&P 500 2017.46
+2.57
+0.13%
FTSE 100 6371.18
-44.98
-0.70%
FTSE MIB 22091.27
-166.62
-0.75%
CAC 40 4688.70
-12.69
-0.27%
DAX 10119.83
+23.23
+0.23%
HANG SENG 22626.70
-104.23
-0.46%
Nikkei 225 18234.74
-203.93
-1.11%
S&P/ASX 100 4335.60
-23.40
-0.54%




Top Channel 2001-2015
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.