Gjëegjëzat e hershme vazhdojnë ti bëjnë konfuz përdoruesit e internetit. Në pamje të parë duket sikur kemi të bëjmë me një buqetë trëndafilash, por po të shohësh me imtësi ka disa fytyra të fshehura mes gjetheve.
Postimi i parë i Obamës si ish President Postimi i parë i Obamës si ish President
Barack Obama ka bërë edhe postimin e parë në Twitter, tashmë në pozicionin e ish presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Motoristi me fat, shpëton duke hipur mbi makinë Motoristi me fat, shpëton duke hipur mbi makinë
Shpejtësia është një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve në rrugë dhe më të rrezikuarit janë motoristët, të cilëve një gabim i vogël mund t’u kushtojë shumë.

Një pagëzim, jo edhe aq Ortodoks Një pagëzim, jo edhe aq Ortodoks
Një kryepeshkop ortodoks në Gjeorgji ka ngjallur një reagim të madh në rrjetet sociale pasi metodat e tij të pagëzimit të foshnjave u shfaqën përmes disa videove.

Ishte më e bukur se ç’duhet, shpërfytyrohet nga shoqja Ishte më e bukur se ç’duhet, shpërfytyrohet nga shoqja
Një grua kineze pretendon se është sulmuar nga shoqja e saj më e mirë pasi ishte xheloze për bukurinë e saj.

Hajduti kapet në flagrancë Hajduti kapet në flagrancë
Hajdutët mund të gjendet kudo dhe gjejnë mënyra nga më të ndryshmet për t’ia arritur qëllimit të tij.

21 plazhet më të mira në botë 21 plazhet më të mira në botë
National Geographic ka publikuar një listë të re me 21 plazhe, të cilët janë vlerësuar si më të mirët në botë.

Maxhordomi shqiptar i Trump Maxhordomi shqiptar i Trump
Paul Nicaj është shqiptari i Malit të Zi me një histori suksesi në emigrim. Ai jeton në Nju Jork prej dekadash.

College Babes "College Babes"
Studentet e kolegjeve në Shtetet e Bashkuara janë bërë bashkë në një llogari të hapur në Instagram për të treguar hiret e tyre, ku mision nuk është vetëm shfaqja bukurisë, por edhe rritja e atyre që frekuentojnë kolegjet.

Misteri i Mbretërisë Rheged Misteri i Mbretërisë Rheged
Në shekullin e gjashtë, në atë që sot është Britania e Madhe ndodheshin një sërë mbretërish, që në pjesën më të madhe të kohës ishin në luftë me njëra-tjetrën.

Fëmijët e parë të Presidentëve të SHBA Fëmijët e parë të Presidentëve të SHBA
Një familje e re e Parë po zhvendoset në Shtëpinë e Bardhë, e quajtur si shtëpia historike. Pjesë e jetës publike më pas bëhen edhe fëmijët e tyre, të cilët nuk qëndrojnë jashtë vëmendjes.

Speci djegës ju zgjat jetën Speci djegës ju zgjat jetën
Nëse ju pëlqejnë specat djegës, atëherë keni një arsye më shumë për të vijuar e t’i hani ato, pasi mund t’ju ndihmojnë të jetoni më gjatë.

Barack Obama, 8 vite në foto Barack Obama, 8 vite në foto
Sot është dita e fundit e Barack Obama-s, si President i SHBA-ve dhe kanë mbetur vetëm pak orë nga çasti i dorëzimit të zyrës prej tij te Donald Trump. 

Riti ortodoks, rusët sfidojnë ngricat Riti ortodoks, rusët sfidojnë ngricat
Ortodoksët rusë kanë sfiduar temperaturat nën 0 duke hyrë në ujë për të shënuar ceremoninë e “Ujit të Bekuar ”, ose siç njihet ndryshe Epifania.

A do të kërcejë Trump me transgjinorin?! A do të kërcejë Trump me transgjinorin?!
Caitlyn Jenner është fotografuar në aeroportin e Los Anxhelosit duke udhëtuar për në Washington, ku do të marrë pjesë në ballon inaguruese të Presidentit të ri amerikan. 

Jeta mes gjahtarëve të majmunëve Jeta mes gjahtarëve të majmunëve
Nuk ka restorante apo mensa në mes të xhunglës së Ekuadorit, kështu që fiset që jetojnë në këto zona ushqehen me ç’të munden. Një nga ushqimet e preferuara të fisit Huaorani janë majmunët.

Brenda shtëpisë më të shtrenjtë në botë Brenda shtëpisë më të shtrenjtë në botë
Manjati Bruce Makowsky është personi i cili fshihet pas projektimit dhe ndërtimit të shtëpisë më të shtrenjtë, projekt të cilin e ka mbajtur të fshehtë deri tani që ka përfunduar.

Trump “takon” Putinin dhe Merkelin Trump “takon” Putinin dhe Merkelin
Donald Trump zë vendin e Barack Obamës një ditë më herët, në muzeun parizien të statujave të dyllit.

17-vjeçarja përdhunon 19-vjeçarin 17-vjeçarja përdhunon 19-vjeçarin
Një 17-vjeçare amerikane rrezikon burgim të përjetshëm pasi akuzohet se ka përdhunuar nën kërcënimin e thikës një mashkull.

Medaljoni i Donald Trump Medaljoni i Donald Trump
Medalja e ceremonisë së betimit me portretin e Donald Trumpit mbi të është gati në të përfunduar. Pjesa e parme e saj ka figurën e Presidentit të ri, ndërsa ana tjetër shfaq vulën presidenciale së bashku me datën e betimit. Ata që e prodhuan janë shumë krenarë për punën e tyre.

Statuja antike e Budës zbulohet në një rezervuar uji Statuja antike e Budës zbulohet në një rezervuar uji
Një statujë antike e Budës, që besohet të jetë krijuar 600 vite më parë, u zbulua në provincën jugore të Jianxisë, në Kinë, pas rënies së niveleve të ujit në një rezervuar.

Të shkrepura në momentin e duhur Të shkrepura në momentin e duhur
Të kapësh foton perfekte duhet shumë kohë. Por ky set fotosh të vendosura së bashku nga BoredPanda, tregon se sa e rëndësishme është një klikim i kameras në sekondën e duhur.

Fermeri që shkaktoi miliona të qeshura  Fermeri që shkaktoi miliona të qeshura 
Jay Lavery është një fermer nga New York, i cili po shpërndan miliona buzëqeshje në të gjithë botën. Ai shfaqet në një video duke kërcyer nën tingujt e këngës “Cheap Thrills”, por veçantia është se kërcimi është realizuar në stallën e dhive.

Zbulime të pabesueshme në oborrin e shtëpisë Zbulime të pabesueshme në oborrin e shtëpisë
Nuk besojmë se ka ndonjë njëri që nuk do të dëshironte të gjente papritur një thesar të fshehur apo të bënte një zbulim të rëndësishëm arkeologjik.

Toka përpin kamionin Toka përpin kamionin
Një kamion 55 tonë është “përpirë” nga toka në veri të Georgia-s, teksa ishte në një parking.

Asteroidi që shkatërron ekonominë e Tokës Asteroidi që shkatërron ekonominë e Tokës
16 Psyche është një asteroid i vogël që shtrihet në brezin e asteroidëve dhe trupave të tjerë qiellorë që ndodhen mes Marsit dhe Jupiterit.

E quajnë rosa trime (VIDEO) E quajnë rosa trime (VIDEO)
Të luash me vdekjen duket se është lojë e pëlqyer për këtë rosë, të cilës i kanë vënë emrin “trime e botës”. Dhe kjo për faktin se luan në pishinë bashkë me një tigër të madh.

Kiev, lind fëmija me 3 prindër Kiev, lind fëmija me 3 prindër
Pas vitesh të tëra përpjekjeje të pasuksesshme, ata janë bërë prindër të një fëmije, që erdhi në jetë përmes një metode të rrallë: atë të fekondimit “in vitro” me 3 persona.

Pagat e presidentëve nëpër botë Pagat e presidentëve nëpër botë
Menjëherë pas zgjedhjes president, Donald Trump njoftoi se për punën në këtë post do të merrte vetëm shifrën simbolike prej 1 dollari në vit. Për një miliarder si ai, heqja dorë nga paga nuk duhet të jetë një sakrificë e madhe. Por sa fusin në xhep udhëheqësit kryesorë në botë?

Harrojeni verën dhe birrën, kjo pije do jetë e ardhmja Harrojeni verën dhe birrën, kjo pije do jetë e ardhmja
Harrojeni birrën dhe verën që bëhen nga rushi. Në tregun e pijeve alkoolike në Kinë bëhet fjalë për tjetër gjë, e ngjashme me pijen e vjetër alkoolike.

Ekspozita e ariut Ekspozita e ariut
Piktorët zakonisht nuk mungojnë në çeljen e ekspozitave të tyre, por autori i veprave që mbushën Galerinë “Rupla” të Helsinkit më 17 janar ishte shumë i zënë me gjumin letargjik.

Shefi më i mirë në Britani Shefi më i mirë në Britani
Shumica e punonjësve ndjehen mirënjohës për një filxhan çaj falas, por stafi i këtij uebsajtit britanik gëzon shumë më tepër benefite. Nga birra e lirë deri tek pushimet e paguara.

Fëmijët luajnë futboll, prindërit bëjnë boks - VIDEO Fëmijët luajnë futboll, prindërit bëjnë boks - VIDEO
Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur së fundmi në Spanjë. Prindërit e dy futbollistëve adoleshentë janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin, ku njëri përfundoi në spital.

A po përgatitet Amerika për luftë me Rusinë? A po përgatitet Amerika për luftë me Rusinë?
A po përgatitet Amerika për luftë me Rusinë? Kjo është pyetja që ngrihet së fundi, pasi një avion luftarak amerikan është pikasur teksa simulon një luftim të ashpër me një avion rus, as më pak e as më shumë por mbi bazën “top sekrete” të njohur si “Zona 51”.

Si në një film aksion, i shpëton mrekullisht aksidentit! Si në një film aksion, i shpëton mrekullisht aksidentit!
Një 22-vjeçar i ka shpëtuar mrekullisht një aksidenti të frikshëm teksa ishte duke drejtuar një makinë “Smart” pranë aeroportit Gatwick në Londër.

Sa të sigurta do të jenë pushimet e këtij viti? Sa të sigurta do të jenë pushimet e këtij viti?
Janari është koha kur pjesa më e madhe e njerëzve programojnë pushimet verore, por sulmet terroriste në disa vende të botës i ka stepur.

Njihuni me sirenën amerikane Njihuni me sirenën amerikane
Kur Caitlin Nielsen i tha edukatores në kopsht se kur të rritej donte të bëhej një sirenë, të gjithë qeshën me të. Por, tashmë që është 32 vjeç, Caitlin e ka plotësuar ëndrrën e saj. Ajo është pjesë e një komuniteti “sekret” njerëzish që e cilësojnë veten gjysmë-njeri e gjysmë-peshk.

Mundësitë njerëzore janë të pafundme Mundësitë njerëzore janë të pafundme
Dy vëllezër vietnamezë kanë vendosur një rekord të ri Guiness për të mbajtur ekuilibrin.

Vdes njeriu i fundit që shkeli në Hënë Vdes njeriu i fundit që shkeli në Hënë
Njeriu i fundit që shkeli mbi sipërfaqen e Hënës, Eugene Cernan, ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare. Cernan kreu tre misione hapësinore dhe ishte njeriu i 11-të që la gjurmët e tij në sipërfaqen e Hënës si komandues i misionit “Apollo 17”.

Leopardët bëhen bashkë Leopardët bëhen bashkë
Biologët dhe aktivistët e mbrojtjes së kafshëve thonë se kanë provuar me një video të regjistruar në zonën e Tibetit në Kinë ekzistencën e ngrohjes globale dhe efektet e saj.

Beteja e pamëshirshme për ushqim Beteja e pamëshirshme për ushqim
Momenti i përgjakshëm i betejës së një ariu me një tufë ujqish për vaktin e radhës në një ditë dimri tregon se edhe kafshët hasin padyshim vështirësi në ditët me borë.

Ditët më të këqija të vitit Ditët më të këqija të vitit
Të gjithë kemi pasur ditë të mira, ditë të këqija dhe ditë shumë të këqija, por ndërsa koha kalon ato harrohen.

Miliona euro për dasmën e vajzës ruse Miliona euro për dasmën e vajzës ruse
Elton John dhe Mariah Carey janë paguar së bashku minimalisht 4 milionë euro për të kënduar në dasmën e vajzës 19-vjeçare të një oligarku rus këtë fundjavë.

Bie çatia e pallatit të sportit, tmerr te lojtarët e tifozët Bie çatia e pallatit të sportit, tmerr te lojtarët e tifozët
Çatia e një pallati sporti në qytetin çek të Ceska Trebova-s për pak sa nuk shkaktoi një tragjedi mbrëmjen e së shtunës në një ndeshje hokej.

Kur gjatësia nuk është avantazh Kur gjatësia nuk është avantazh
Nëse mendoni se shtatlartësia është avantazh apo ndiheni keq që nuk jeni mjaftueshëm të gjatë, po gaboni.

Truri mashkullor kërkon seksin para ushqimit Truri mashkullor kërkon seksin para ushqimit
Thuhet se rruga për të fituar zemrën e një mashkulli kalon nga stomaku i tij, por një studim i fundit sugjeron se kur vjen puna tek seksi, ushqimi është gjëja e fundit për të cilën burrat mendojnë.

Zbulohet sekreti i jetëgjatësisë Zbulohet sekreti i jetëgjatësisë
Të dëshpëruar për një porcion magjik që mund t’u zgjasë jetën, shumëkush përpiqet të provojë gjëra nga më të ndryshmet, me besimin se do t’u gëzohen më shumë viteve.

Vuani nga alergjia? S’ka më keq se kjo 29-vjeçare Vuani nga alergjia? S’ka më keq se kjo 29-vjeçare
Një 29-vjeçare nga Minnesota në SHBA nuk mund të puthë bashkëshortin apo të qëndrojë me të në të njëjtën dhomë, pasi vuan nga një çrregullim i rrallë i sistemit imunitar, që e bën atë alergjike ndaj thuajse gjithçkaje, përfshirë aromën e të shoqit.

Shqipëria, pamje e bukur dhe lirë sa patatinat Shqipëria, pamje e bukur dhe lirë sa patatinat
Shqipëria ka qënë në fokus të udhëtimit të Thomas W. Hodgkinson, i cili përshtypjet e tij për vendin i ka shkruar në DailyMail Travel.

Monedhë amerikane, me tiparet e një afro-amerikaneje Monedhë amerikane, me tiparet e një afro-amerikaneje
Zonja e Lirisë do të ketë për të parën herë tiparet e një gruaje afrikano-amerikane, në një monedhë amerikane.


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
S&P 500 2271.31
+7.62
+0.34%
FTSE 100 7198.44
-10.00
-0.14%
NASDAQ 5555.33
+15.25
+0.28%
FTSE MIB Index 19479.46
-11.50
-0.06%
CAC 40 4850.67
+9.53
+0.20%
DAX 11630.13
+33.24
+0.29%
HANG SENG 22885.91
-164.05
-0.71%
Nikkei 225 19137.91
+65.66
+0.34%
S&P/ASX 100 4692.10
-31.30
-0.66%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.