Mbrëmja e madhe e “Academy Awards” ishte e denjë për një skenar emocionesh të mëdha. Si e tillë, ajo erdhi edhe në ekranin e Top Channel, duke filluar me një transmetim maratonë në studio nën moderimin e Ledion Liços, e më pas të ftuarve që komentuan gjithçka mbi këtë ceremoni.
Moda gjatë çmimeve “Oscar” Moda gjatë çmimeve “Oscar”
Ka fitues në sallë por ka fitues edhe në tapetin e kuq. Spektakli më i madh i ndarjes së çmimeve kinematografike rrëmbeu vëmendjen së pari për vlerësimin e bërë më të mirëve në këtë industri, e pas kësaj edhe për veshjet, stilimin e flokëve apo bizhutë e mbajtura nga yjet.

Fustani për në Oscar fut në sherr Meryl Streep me “Chanel” Fustani për në Oscar fut në sherr Meryl Streep me “Chanel”
Fustani ishte gati, i bërë pas trupit të saj, i menduar për të, i skicuar për ta bërë të shkëlqejë gjate ceremonisë së çmimeve Oscar.

“Nicole Kidman nuk di të duartrokasë” “Nicole Kidman nuk di të duartrokasë”
Habiti me fustanin e saj Armani Prive në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar, por vëmendja e rrjeteve sociale shkoi te duartrokitja e Nicole Kidman.

Gafa historike në Oscar, shpallet më i miri filmi i gabuar Gafa historike në Oscar, shpallet më i miri filmi i gabuar
Nata e sivjetshme e Oscar, e transmetuar në Top Channel, u shenjua nga një gabim i paprecedent në historinë e këtij eventi.

“Moonlight” i befason të gjithë, “Oscar” si filmi më i mirë “Moonlight” i befason të gjithë, “Oscar” si filmi më i mirë
Filmi “Moonlight” ka triumfuar në edicionin e 89 të “The Academy Awards”, duke rrëmbyer çmimin “Oscar” si “Filmi më i mirë”.

Emma Roberts risjell fustanin historik të hallës së saj Emma Roberts risjell fustanin historik të hallës së saj
Në bashkëpunim me nismën “Red Carpet Green Dress initiative”, Emma Roberts mbërriti në “Academy Awards” me një fustan vintage Armani Privé.

Vajzat e “arta” mbi tapetin e kuq Vajzat e “arta” mbi tapetin e kuq
Jessica Biel, Emma Stone, Chrissy Teigen dhe Dakota Johnson ishin disa prej yjeve që parakaluan mbi tapetin e kuq.

Yjet në tapetin e kuq Yjet në tapetin e kuq
Është eventi më i pritur i vitit në botën e kinematografisë, sytë e botës janë drejtuar sonte nga teatri “Dolby” i Hollivudit për ceremoninë e 89-të të çmimeve “Oscar”, por nuk do të jenë të paktë ata që ndjekin me kërshëri edhe veshjet e yjeve ne tapetin e kuq.

Nata e çmimeve “Oscar”, nominimet për kategoritë kryesore Nata e çmimeve “Oscar”, nominimet për kategoritë kryesore
Ajo është ngjarja më e rëndësishme e botës së filmit, eventi më i pritur i vitit në kinematografi. Sytë e botës do të drejtohen sot nga teatri “Dolby” dhe gjithçka është “live” ekskluzivisht në Top Channel.

“Moonlight” shqetësues për “La La Land” “Moonlight” shqetësues për “La La Land”
Drama “Moonlight” pati momentin e saj të lavdisë në çmimet Spirit, të ndara një ditë përpara Oskarë-ve.

Në pritje të “Oscar”, vëmendja edhe tek tapeti i kuq Në pritje të “Oscar”, vëmendja edhe tek tapeti i kuq
Është eventi më i pritur i vitit në botën e kinematografisë, por ndonëse sytë e botës do të drejtohen sonte nga teatri Dolby i Hollivudit për ceremoninë e 89-të të çmimeve OSCAR, nuk do të jenë të paktë ata që do të ndjekin me kërshëri edhe veshjet e yjeve ne tapetin e kuq.

Filmat më të këqinj Filmat më të këqinj
Një dokumentar që kritikon konkurrenten demokrate në zgjedhjet presidenciale në SHBA, Hillari Klinton, i është bashkuar "Batman v Superman: Dawn of Justice" në një listë të filmave më të këqinj duke fituar nga katër çmime Razzies për kokë.

Khloe prezanton Tristanin Khloe prezanton Tristanin
Lidhja mes Tristan Thompson dhe Khloe Kardashian përflitet që prej shtatorit të vitit të kaluar, por vetëm tani, 32-vjeçarja vendosi ta “zyrtarizojë” atë.

Ylli i ri i Instagramit Ylli i ri i Instagramit
Është një ndër blogeret më aktive në rrjetet sociale, ku “konkurron” rivalet me hiret e saj, që i kanë grumbulluar mbi 3 milionë ndjekës në Instagram dhe hapësirë në mediat rozë.

“RedRum” i Erës “RedRum” i Erës
Ende pa kaluar 24 orë nga publikimi i videos më të fundit të këngëtares Era Istrefi, fama e këngës së saj të re i ka kaluar kufijtë shqiptare, duke bërë që të flitet për të në mediat gjermane.

Në prag të Oskar Në prag të Oskar
Festa që tradicionalisht zhvillohet përpara ceremonisë së çmimeve Oskar, këtë vit ia la vendin protestave...Qindra njerëzve që manifestuan kundër politikave të Donald Trumpit në Los Angeles ju bashkuan edhe shumë aktorë hollivudjanë ndër të cilët Jodie Foster dhe Michael J Fox.

Leksionet e Zonjave të Para Leksionet e Zonjave të Para
Harrojini veshjen e balerinës së “Mjelma e Zezë”, Natalie Portman është gati të sfidojë të favorizuarën Emma Stone të “La La Land” me filmin e Jackie, ku mund të fitojë çmimin Oskar si artistja më e mirë protagnoiste.

Amal Clooney, mahnitëse dhe shtatzënë Amal Clooney, mahnitëse dhe shtatzënë
Nuk ndodh shpesh që George Clooney të mos bjerë në sy, por ylli i Hollivudit këtë radhë është eklipsuar nga bashkëshortja e tij Amal në Paris.

Me çfarë po merret ish presidenti? Me çfarë po merret ish presidenti?
Barack Obama është parë në Manhattan të premten, ku u shfaq për herë të parë që kur ish presidenti morri bashkëshorten e tij për pushime në Karaibe, pasi la Shtëpinë e Bardhë.

Era prezanton “Redrum” Era prezanton “Redrum”
Pritjes i erdhi fundi, kënga e re e Era Istrefit në bashkëpunim me Felix Snow u publikua.

Vendimi i Trump për transgjinorët, reagon ashpër Caitlyn Jenner Vendimi i Trump për transgjinorët, reagon ashpër Caitlyn Jenner
Dikur ishte Bruce Jenner, atleti që çoi në shtëpi medaljen e artë të dekatlonit nga Olimpiket e Monrealit në 1976-tën.

Në pritje të OSCAR Në pritje të OSCAR
Është eventi më i pritur i vitit në botën e kinematografisë, por ndonëse sytë e botës do të drejtohen në 26 shkurt nga teatri Dolby i Hollivudit për ceremoninë e 89-të të çmimeve OSCAR, nuk do të jenë të paktë ata që do të ndjekin me kërshëri edhe vesëjet e yjeve ne tapetin e kuq, një pasqyrë e trendeve të momentit dhe një parathënie për tendencat në vazhdim.

Ceremonia e Oskar Ceremonia e Oskar
Ndërsa ceremonia e cmimeve Oskar vlerëson filmat më të mirë, njohësit e modës i kanë sytë tek tapeti i kuq, duke kërkuar yjet e veshura më mirë në natën e madhe.

Kur aktorët marrin nënat në Oskar Kur aktorët marrin nënat në Oskar
Kur doli lajmi se Lin-Manuel Miranda do të marrë nënën e tij në ceremoninë e Academy Awards këtë vit, mbetëm disi të habitur, shkruan revista Vogue.

Kimit i del gjoksi Kimit i del gjoksi
Kim kujdeset gjithmonë për të rënë në sy, por u dha fansave pak më shumë se ç’duhet teksa dilte për drekë në Woodland Hills në Los Angeles.

Bizhuteritë hua për Oskar Bizhuteritë hua për Oskar
Yjet e ekranit po përgatiten të shndrrijnë akoma më shumë në mbrëmjen e madhe të Academy Awards, dhe për këtë, në ndihmë do t`iu vijnë diamantët. Praktika e huazimit të bizhu-ve me gurë të çmuar në raste të tilla është e mirëpritur si nga argjendaritë e mëdha ashtu dhe nga vetë Vip-at.

Harrison Ford i shpëton aksidentit me avion Harrison Ford i shpëton aksidentit me avion
Një video e publikuar së fundmi tregon uljen e shumëdebatuar të avionit të aktorit Harrison Ford në aeroportin “John Wayne”, në Santa Ana të Kalifornisë.

Të kesh një nënë supermodele si Cindy Të kesh një nënë supermodele si Cindy
Ka një sërë të mirash të kesh një nënë supermodele, një dollap plot me veshje firmato, të ardhura të mira dhe akses për të njohur figura të famshme. Por ka edhe anët e veta negative. Gjithmonë do të krahasoni me femrën që ju solli në jetë.

Reagime qesharake të VIP-ave përballë paparacëve Reagime qesharake të VIP-ave përballë paparacëve
Të jetosh gjithmonë i ndjekur nga aparate fotografike është diçka që njerëzit rrallë e pëlqejnë.

Ceremonia e “Oscars” Ceremonia e “Oscars”
Duket se gjithçka është gati në “Hollywood” për ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscar” të dielën, ndërsa Los Angeles përgatitet të presë natën më magjepsëse të qytetit.

Bella në hapat e të motrës, Gigi Bella në hapat e të motrës, Gigi
Bella Hadid ndjek hapat e motrës më të madhe Gigi, duke pozuar nudo për Vogue, në disa foto të mrekullueshme bardhë e zi.

Amal dhe George, masa drastike për binjakët Amal dhe George, masa drastike për binjakët
George Clooney dhe gruaja e tij Amal kanë vendosur të kufizojnë udhëtimet në një kohë që ajo është shtatzënë.

Aventurat e modeles së Playboy-t Aventurat e modeles së Playboy-t
Numri i atyre që po quhen “blogerat e udhëtimit” në Instagram është rritur ndjeshëm dhe konkurrenca është e madhe.

Pse aktorja Anna Kendrick nuk shoqërohet me beqare? Pse aktorja Anna Kendrick nuk shoqërohet me beqare?
Aktorja Anna Kendrick ka zbuluar arsyen pse nuk ka një shoqe të ngushtë.

Kylie: Nuk kam zmadhuar gjoksin Kylie: Nuk kam zmadhuar gjoksin
Disa muaj më parë ajo mohoi se ka ndërhyrë për zmadhimin e gjoksit duke thënë se ishte një ndryshim për shkak të hormoneve dhe moshës.

Burberry mes skulpturave Burberry mes skulpturave
Koleksioni i firmës britanike të luksit Burberry, prezantuar në javën e modës në Londër, nuk ishte frymëzuar nga ide apo evente të rëndësishme, por nga një person i njohur: artisti Henry Moore.

Dhëmbët e çuditshëm të Kendall Dhëmbët e çuditshëm të Kendall
Kendall Jenner ka zgjedhur Javën e modës në Londër për të treguar edhe dhëmbët e saj të florinjtë.

Në garë për foton më seksi Në garë për foton më seksi
Janë me dhjetëra femra të famshme që kanë “shpërthyer” internetin duke postuar foto provokuese në rrjetet e tyre sociale.

Kur të shpëton kopsa Kur të shpëton kopsa
Modelja britanike, Daisy Lowe për pak sa nuk ka treguar më tepër se sa duhet, teksa po i bashkohej Javës së modës në Londër.

E bukura Emma Watson dhe Bisha (Video) E bukura Emma Watson dhe Bisha (Video)
Më pak se një muaj nga publikimi i filmit, është e vështirë të mendosh se si njerëzit do të presin më me ëndje filmin e ri “E bukura dhe Bisha”, por Emma Watson ia del më së miri.

Muri i Pink Floyd kundër murit të Donald Trump Muri i Pink Floyd kundër murit të Donald Trump
“Muri” kundër murit të Donald Trump. Roger Waters, bashkëthemeluesi i bandës muzikore rock n’roll, Pink Floyd thotë se albumi i tyre ikonik, “The Wall (shqip. Muri), i publikuar më 30 nëntor të 1979, është aktual tani më shumë se kurrë.

“Skifteri” shkon në “Zelig” “Skifteri” shkon në “Zelig”
Dikur e shihte nga ekrani i televizorit, frymëzohej të prodhonte skeçe të ngjashme nga formati i njohur italian i humorit, “Zelig”, duke ëndërruar se një ditë do të bëhej pjesë e tij. Pas eksperiencës 14-vjeçare në “Portokalli”, fazën e parë, aktori i humorit Bes Kallaku e ka kaluar duke prekur skenën e laboratorit “Zelig”.

Jolie flet për herë të parë për divorcin Jolie flet për herë të parë për divorcin
Angelina Jolie ka folur për herë të parë në publik lidhur me fundin e “vështirë” të martesës së saj me Brad Pitt dhe ndikimin që pati tek gjashtë fëmijët e tyre.

Jeniffer Lopez di si të bëjë një selfie joshëse Jeniffer Lopez di si të bëjë një selfie joshëse
Jennifer Lopez di si të bëj një selfie joshëse të saj. Ylli i popit, 47 vjeç, ka postuar një foto të sajën në Instagram, ku shfaqet me një bluzë bust, dhe një varëse të shndritshme argjendi.

Kurt Cobain sot do të bënte 50 vjeç Kurt Cobain sot do të bënte 50 vjeç
Më 20 shkurt 1967 lindi në Aberdeen, në Uashington Kurt Cobain, miti dhe zëri i Brezit X të viteve ’90. Ai revolucionarizoi botën e rokut para se të vetëvritej në moshën 27-vjeçare më 1994.

David Backham mbetet një baba model David Backham mbetet një baba model
David Beckham ka lënë mënjanë të gjitha shqetësimet dhe i ka kushtuar kohën vajzës së tij, Harper, me të cilën ka dalë për ski.

Stresi nuk dorëzohet, qëndron në krye të “The Top List” Stresi nuk dorëzohet, qëndron në krye të “The Top List”
Prej 3 javësh Stresi nuk di të ndalet. Ndërkohë që ka 6 javë që është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List”, projekti më i ri i reperit shqiptar prej 3 javësh qëndron në krye të listës zyrtare.

Përtej femrave dhe famës, e vërteta e vilës së Playboy Përtej femrave dhe famës, e vërteta e vilës së Playboy
Dikur njihej si kryeqyteti i jetës së luksit, ku femra të bukura qëndronin me njerëz të famshëm dhe të pasur, dhe gjithçka monitorohej nga milioneri i çuditshëm Hugh Hefner.

Hakerat marrin foto nudo të modeles Emily Ratajkowski Hakerat marrin foto nudo të modeles Emily Ratajkowski
Foto private të modeles Emily Ratajkowski janë marrë nga hakerat në iCloud dhe i janë ofruar Helen Wood-it, një personaliteti televiziv në Angli, që t’i shpërndante në kolumnën e saj në “Daily Star”.


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
S&P 500 2368.40
+1.06
+0.04%
FTSE 100 7264.17
+20.47
+0.28%
NASDAQ 5846.09
+0.79
+0.01%
FTSE MIB Index 18908.96
+312.30
+1.68%
CAC 40 4850.80
+5.56
+0.11%
DAX 11832.80
+28.77
+0.24%
HANG SENG 23925.05
-40.65
-0.17%
Nikkei 225 19107.47
-176.07
-0.91%
S&P/ASX 100 4752.00
-15.40
-0.32%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.