Në mungesë të ndeshjeve të kampionatit për shkak të marrëveshjes që bën skuadrat për ta shtyrë rifillimin e dy fazave të tjera edhe me një javë, një pjesë e mirë e skuadrave, tashmë të rikthyera edhe nga faza stërvitore në Antalia të Turqisë kërkojnë të mbajnë ritmin duke provuar forcat në miqësore.
Rrugëtimi i shpresave, Bushi: Mbi 10 lojtarë nga lista për t’u vëzhguar Rrugëtimi i shpresave, Bushi: Mbi 10 lojtarë nga lista për t’u vëzhguar
Më pak se një javë nga grumbullimi i parë që Alban Bushi bën si trajneri i kombëtares U21, duket se idetë e tij janë më të qarta për listën prej 21 lojtarë që ka grumbulluar. Një pjesë e tyre vijnë për të herë të parë dhe me sa duket jo të gjithë janë në nivelin e kërkuar.

Liverpool largohet nga kreu, rrezikon dhe vendin e tretë Liverpool largohet nga kreu, rrezikon dhe vendin e tretë
Liverpool humbi një mundësi të shkëlqyer për të qëndruar në garën për titull pasi u mposht në fushën e vet nga Swansea me rezultatin 2-3.

Serie A, Napoli gjunjëzon Milan në 3 minuta Serie A, Napoli gjunjëzon Milan në 3 minuta
Napoli ka gjunjëzuar Milanin në San Siro. Kanë mjaftuar 9 minutat e pjesës së parë që mysafirët të linin shenjën e tyre.

Rekordmeni Rooney: Nuk e prisja këtë kur iu bashkova United Rekordmeni Rooney: Nuk e prisja këtë kur iu bashkova United
Me golin e barazimit të shënuar ndaj Stoke City-t, Wayne Rooney u shndërrua në golashënuesin më të mirë në historinë e Manchester United me 250 të tillë!

Ramos bën Ronaldon, dy gola në fitoren e Realit Ramos bën Ronaldon, dy gola në fitoren e Realit
U bë protagonist negativ një javë më parë me autogolin e shënuar në humbjen ndaj Sevilla-s, ndërsa këtë të shtunë Sergio Ramos i dha i vetëm fitoren Realit të Madridit, duke shënuar dy gola ndaj Malagas.

Mrekullia e Rooney shpëton United Mrekullia e Rooney shpëton United
Wayne Rooney më në fund u bë golashënuesi më i mirë i historisë së Manchester United me një supergol të shënuar ndaj Stoke Cityt në sekondat e fundit të ndeshjes për t’i dhënë një pikë skuadrës së tij.

Gjendja e Schumacher, ish-agjenti, sërish akuza familjes Gjendja e Schumacher, ish-agjenti, sërish akuza familjes
Ish-menaxheri i Michael Schumacher, Willi Webber kritikon sërish familjarët e 7 herë kampionit të botës në Formula 1 për faktin se ata nuk bëjnë të ditur gjendjen reale të legjendës së këtij sporti të aksidentuar në fund të 2013.

NBA, Golden State fiton ndaj Houston NBA, Golden State fiton ndaj Houston
Është Golden State skuadra fituese e supersfidës me Houston në NBA. Skuadra e Warriors iu imponua teksanëve teksa i mposhti me rezultatin 125-108.

Guardiola konfirmon: Aguero rinovon me City-n Guardiola konfirmon: Aguero rinovon me City-n
Sergio Aguero do të vazhdojë të jetë pjesë e Manchester City-t. Sulmuesi argjentinas, kontrata e të cilit me Citizens skadonte në 2019, e rinovoi atë edhe për një vit tjetër. Lajmi u konfirmua nga vetë trajneri i Manchester City, Pep Guardiola për median britanike.

Mourinho: De Gea nuk ikën nga Man. United Mourinho: De Gea nuk ikën nga Man. United
David De Gea e Sergio Romero nuk do të largohen nga Manchester United. Ai që e ka pohuar këtë është trajneri i “Djajve të Kuq”, Mourinho, i cili i cilësoi ata si elementë shumë të rëndësishëm të skuadrës së tij.

Euro 2024, Gjermania vendos kandidaturën Euro 2024, Gjermania vendos kandidaturën
Gjermania vendos kandidaturën për organizimin e Europianit të vitit 2024. Bordi drejtues i Federatës së Futbollit votoi në mënyrë unanime në lidhje me këtë çështje dhe në 3 mars do të dërgojë në zyrat e UEFA kandidaturën zyrtare.

Australian Open, Serena Uilliams kualifikohet në 1/8 e finaleve Australian Open, Serena Uilliams kualifikohet në 1/8 e finaleve
Serena Uilliams kualifikohet pa shumë probleme në 1/8 e finaleve të Australian Open. Tenistja amerikane fitoi ndaj Nikole Gibs në Rod Laver Arena me rezultatuin 2-0.

Qerimaj-Gjoza, përplasja vazhdon… Qerimaj-Gjoza, përplasja vazhdon…
Përplasja mes Erkand Qerimajt dhe kreut të Federatës së Peshëngritjes, Elez Gjoza vazhdon. Peshëngritësi shkodran e akuzon Gjozajn për abuzime me fondet e federatës që u takojnë sportistëve.

Përmbys Lewandowski, Bajerni fiton ndaj Freiburg Përmbys Lewandowski, Bajerni fiton ndaj Freiburg
Dygolëshi i Robert Lewandowskit i ka dhënë fitoren në transfertë Bajern Mynihut duke çuar përkohësisht në 6 pikë diferencën me Laipzing.

Deulefeu te Milan....Everton e mohon Deulefeu te Milan....Everton e mohon
Megjithëse Milani njoftoi sot huazimin 6-mujor të sulmuesit spanjoll të Everton, Gerard Deulefeu, duket se transferimi akoma nuk mund te kompletohet.

Fiks Fare/ Erkand Qerimaj: Peshëngritja po shkatërrohet Fiks Fare/ Erkand Qerimaj: Peshëngritja po shkatërrohet
Erkand Qerimaj, një nga sportistët e pakët elitarë që ka Shqipëria, ka "thyer" heshtjen dhe ka akuzuar politikanët (qendrorë e lokalë) dhe drejtues të sportit për kushtet skandaloze të peshëngritjes. Një ekip i emisionit "Fiks Fare" ka udhëtuar në Shkodër për të takuar kampionin e Europës.

Perla e radhës nga portugezi Quaresma Perla e radhës nga portugezi Quaresma
Ai njihet për klasin e tij dhe për golat spektakolar dhe një të tillë Quaresma e shënoi edhe në ndeshjen e një dite më parë ku Beshiktashi fitoi pastër 3-0 ndaj Darica-s në Kupën e Turqisë.

Shpresat mposhten nga Kamza e Kategorisë së Parë Shpresat mposhten nga Kamza e Kategorisë së Parë
Alban Bushi ka nisur prej pak ditës grumbullimin e ekipit të Shpresave me një grup të rinovuar, ndërsa pati mundësinë e testimit të grupit me një ndeshje miqësore me Kamzën, e cila përfundoi 3-2 për skuadrën e Kategorisë së Parë.

Maratona e Dubait, zhgënjen Bekele, braktis garën Maratona e Dubait, zhgënjen Bekele, braktis garën
Maratona e Dubait u shoqërua me një zhgënjim të madh. Kenenisa Bekele nuk e arriti dot objektivin e tij për të vendosur rekord të ri botëror dhe u detyrua të tërhiqej në gjysmën e garës për shkak të një problemi muskulor në pulpë.

Tragjedi në Montecarlo, piloti aksidenton tifozin në rally Tragjedi në Montecarlo, piloti aksidenton tifozin në rally
Sezoni i ri i botërorit të rally nisi me një tragjedi. Gjatë Çmimit të Madh të Monte Carlo-s, piloti i Huyndait, Hayden Paddon shkaktoi një aksident pasi u përplas gjatë provës speciale të garës duke shkaktuar 1 viktimë.

Bayern e konfirmon, do blejë kartonin e Coman Bayern e konfirmon, do blejë kartonin e Coman
Kingsley Coman do të bëhet përfundimisht futbollist i Bayern Munchen. Ai që e konfirmon këtë është Karl-Heinz Rummenigge, i cili deklaroi se kampionët e Gjermanisë do të blejnë kartonin e futbollistit nga Juventusi.

Moto GP, Ducati prezanton motorin e ri Moto GP, Ducati prezanton motorin e ri
Pas Yamaha, është skuadra Ducati ajo që bën prezantimin e motorit të saj në prag të sezonit të ri të MotoGP.

Veronese: E nis me Italinë? E bukur dhe stimuluese! Veronese: E nis me Italinë? E bukur dhe stimuluese!
Marco Veronese ka zyrtarizuar kontratën si zëvendësues dhe pasues i Tramexanit në kombëtaren shqiptare. Lajmi bëhet i ditur nga vetë FSHF.

Australian Open, fitore të lehta për Murray e Kerber Australian Open, fitore të lehta për Murray e Kerber
Andi Murray vijon aventurën e tij në Australian Open. Tenisti britanik u kualifikua për në raundin e katërt të këtij kompeticioni pasi mundi amerikanin Sam Querry me rezultatin 3-0.

Neymar prish mallkimin, Barcelona fiton në Anoeta Neymar prish mallkimin, Barcelona fiton në "Anoeta"
Një penallti e kthyer në gol nga Neymar në të 21’ i ka mjaftuar ekipit të Luis Enrique që të mposhtë në transfertë Real Sociedad duke thyer kështu edhe një "mallkim" për Barcelonën që nuk fitonte në "Anoeta Stadium" prej vitit 2007.

Roma fiton dhe kualifikohet Roma fiton dhe kualifikohet
Ekipet e kryeqytetit nuk zhgënjejnë përballë atyre xhenoveze. Pas fitores së Lazios dje ndaj Xhenoas, sot ka qenë radha e Roma-s që të mposhtë Sampdorian dhe të kualifikohet për në çerekfinalet e Kupës së Italisë, ku do të gjejë Çezena-n  

MotoGP, Yamaha prezanton motorët e Rossit dhe Vinales MotoGP, Yamaha prezanton motorët e Rossit dhe Vinales
Me prezantimin e “Yamaha M1 2017” nisi zyrtarisht edhe sezoni i ri në “MotoGP”. Në Madrid ranë vellot e dy motorëve të skuadrës japoneze, që do të drejtohen nga veterani i garave, Valentino Rossi, dhe piloti shpërthyes, Maverick Vinales.

Olimpiadat, me një sponsor më shumë “Alibaba” Olimpiadat, me një sponsor më shumë “Alibaba”
“Alibaba” do të jetë një prej sponsorëvë kryesorë të Lojërave Olimpike. Drejtuesit e kompanisë kineze të shitjeve “online” arritën marrëveshje me drejtuesit e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar në takimin e Davosit, për nënshkrimin e një kontrate deri në vitin 2028.

Sherr edhe në mort, përplasen Qerimaj dhe Gjoza Sherr edhe në mort, përplasen Qerimaj dhe Gjoza
Komuniteti i peshëngritjes dhe i sportit në përgjithësi, i ka dhënë mesditën e së enjtes, lamtumirën, kampionët më të madh të historisë së sportit shqiptar, Ymer Pampurit, i ndarë nga jeta një ditë më parë.

Lamtumira e legjendës, përcillet me nderime Ymer Pampuri Lamtumira e legjendës, përcillet me nderime Ymer Pampuri
Komuniteti i peshëngritjes dhe i sportit në përgjithësi, i ka dhënë mesditën e së enjtes, lamtumirën, kampionët më të madh të historisë së sportit shqiptar, Ymer Pampurit, i ndarë nga jeta një ditë më parë.

Futbolli i femrave, Shqipëria dhe Kosova kundër njëra-tjetrës Futbolli i femrave, Shqipëria dhe Kosova kundër njëra-tjetrës
Nuk zgjati shumë dhe ashtu siç parashikohej, sporti do të përball Shqipërinë dhe Kosovën si dy shtete kundërshtare.

Udinese zyrtarizon transferimin e talentit shqiptar Udinese zyrtarizon transferimin e talentit shqiptar
Një tjetër shqiptar i shtohet Serie A. Talenti 17-vjeçar Franz Pjetri ka zyrtarizuar ditën e sotme transferimin te skuadra e Udinese-s.

Man. United, klubi me më shumë të ardhura Man. United, klubi me më shumë të ardhura
Manchester United i jep fund dominimit 11-vjeçar të Realit të Madridit si klubi me më shumë të ardhura të arkëtuara.

Femrat kundër meshkujve, Lindsey Vonn “ringjall” sfidën Femrat kundër meshkujve, Lindsey Vonn “ringjall” sfidën
Lindsey Vonn ringjall projektin e saj për një sfidë të barabartë me meshkujt në sportin e skive. Amerikania, që ka fituar më shumë gara në Kupën e Botës, 76 e ka përcaktuar tashmë vendin dhe datën e zhvillimit të kësaj sfide; do të ndodhë në vitin 2018, në Lake Louise ku ajo ka mundur të fitojë plot 18 herë.

F1 ndryshon pronar F1 ndryshon pronar
Liberty Media është zyrtarisht pronari i re i Formulës 1. Federata Ndërkombëtare e Automobilizimit (FIA) miratoi shitjen e të drejtave komerciale të këtij kampionati nga CVC Capital Partners tek kompania amerikane.

Depay largohet nga Manchester United Depay largohet nga Manchester United
Memphis Depay do të vijojë karrierën e tij në kampionatin francez të futbollit. Manchester United arriti akordin me Olympique Lyon për transferimin e futbollistit për një shifër prej 16 milionë paundësh, shifër kjo që pritet të shkojë në 21.7 milionë së bashku me bonuset.

Van Basten: Nuk e pranoj dot Milanin me pronarë kinezë Van Basten: Nuk e pranoj dot Milanin me pronarë kinezë
Marco van Basten është i trishtuar për momentin aktual të Milanit. Në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, ish-sulmuesi holandez i kuqezinjve ka thënë se nuk e kapërdin dot faktin që Milani do të kalojë në duart e kinezëve.

Surprizë në Australian Open, Djokovic eliminohet nga uzbeku anonim Surprizë në Australian Open, Djokovic eliminohet nga uzbeku anonim
Novak Djokovic i ka dhënë lamtumirën turneut Australian Open që në raundin e dytë. Tenisti serb, numri 2 i botës, u eliminua nga uzbeku Denis Istomin, numri 117 në botë.

Lacio fiton dhe gjen Interin e ish-it Pioli Lacio fiton dhe gjen Interin e ish-it Pioli
Nuk ka pasur surpriza në Olimpiko, në ndeshjen midis Lacios dhe Xhenoas, e vlefshme për 1/8 e Kupës së Italisë.

Reali humb dhe komplikon kualifikimin Reali humb dhe komplikon kualifikimin
Ka përfunduar me rezultatin 1-2 ndeshja e parë midis Real Madrid dhe Celta Vigo, e vlefshme për Kupën e Mbretit.

Van Basten e ndryshon futbollin, vizion radikal Van Basten e ndryshon futbollin, vizion radikal
Penalitete me kohë në vend të kartonëve të verdhë, jo rregulla për pozicionet jashtë loje dhe më shumë zëvendësime.

Futbollisti terrorist, Aboutrika në listën e zezë Futbollisti terrorist, Aboutrika në listën e zezë
Në të kaluarën e afërt ka ndodhur shpesh që emra të njohur të cilët ishin bërë protagonist në sport, t’i bashkoheshin kauzave famëkeqe të ISIS dhe terroristëve islamikë. Por një rast i fundit që përfshin legjendën egjiptiane të futbollit, Mohamed Aboutrika, po bën vërtet bujë.

Ryshfeti dhe futbolli, kampionët e Azisë në “gijotinë” Ryshfeti dhe futbolli, kampionët e Azisë në “gijotinë”
Konfederata aziatike e futbollit ka vendosur të mos bëjë kompromis me klubet e përfshira në aktivitete të parregullta dhe këtu nuk bëjnë përjashtim as kampionët e kontinentit.

Skënderbeu zyrtarizon mesfushorin rumun Skënderbeu zyrtarizon mesfushorin rumun
Skënderbeu i këtij sezoni ka shfaqur probleme në mesin e fushës, ku gjatë viteve të fundit ka qenë reparti më solid te kampionët.

Femrat në stadiume, fushatë sensibilizuese e FSHF-së Femrat në stadiume, fushatë sensibilizuese e FSHF-së
Prania e gjinisë femërore në stadiume është një prioritet i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF). Për këtë arsye në ambientet e Hotel Tiranës u mbajt një takim i posaçëm në praninë e përfaqësuesve të politikës si dhe të vetë presidentit të FSHF-së, Armand Duka.

Ndërron jetë legjenda e peshëngritjes shqiptare, Ymer Pampuri Ndërron jetë legjenda e peshëngritjes shqiptare, Ymer Pampuri
Peshëngritja shqiptare humbet legjendën e saj, Ymer Pampurin, të ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare për shkak të një ataku kardiak.

Bayern, Xabi Alonso do të varë këpucët në gozhdë Bayern, Xabi Alonso do të varë këpucët në gozhdë
Xabi Alonso do t’i japë fund karrierës në futbollin e luajtur, në fund të këtij sezoni. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja gjermane “Bild”, sipas së cilës mesfushori spanjoll i Bayern Munchen është takuar me drejtuesit e klubit bavarez, duke iu komunikuar vendimin e tij për t’u tërhequr.

United, gati të ofrojë 100 mln euro për Griezmann United, gati të ofrojë 100 mln euro për Griezmann
Manchester United është gati të bëjë sërish çmenduri në merkaton e transferimeve. Këtë radhë, në shënjestrën e “djajve të kuq” është vënë sulmuesi i Atletico Madrid, Antoinne Griezmann.

Mbyllet faza përgatitore, klubet e Superiores rikthehen në Tiranë Mbyllet faza përgatitore, klubet e Superiores rikthehen në Tiranë
Faza përgatitore për 3 nga skuadrat e Kategorisë Superiore është mbyllur. Mbrëmjen e së martës mbërritën në kryeqytet futbollistët dhe stafet teknike të Kukësit, Partizanit dhe Tiranës, për të vijuar përgatitjet për rinisjen e kampionatit.


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
S&P 500 2271.31
+7.62
+0.34%
FTSE 100 7198.44
-10.00
-0.14%
NASDAQ 5555.33
+15.25
+0.28%
FTSE MIB Index 19479.46
-11.50
-0.06%
CAC 40 4850.67
+9.53
+0.20%
DAX 11630.13
+33.24
+0.29%
HANG SENG 22885.91
-164.05
-0.71%
Nikkei 225 19137.91
+65.66
+0.34%
S&P/ASX 100 4692.10
-31.30
-0.66%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.