Vitet e para të jetës i kaloni duke mësuar bazat, ndërkohë që gjatë adoleshencës dhe shkollës së lartë i perfeksioni ato.Kur arrini të 20-tat, mund t’ju duket sikur keni mbaruar së mësuari dhe jeni gati për të jetuar. Por në të vërtetë, të 20-tat ju sjellin një set tërësisht të ri mësimesh: mësimet e jetës.
Sasia e proteinave për të humbur në peshë Sasia e proteinave për të humbur në peshë
Kur vjen puna për të humbur në peshë, shumë prej nesh shqetësohen për kaloritë që marrim, por një eksperte thotë se është koha të fokusoheni diku tjetër.

Je beqare? Ja si të gjesh njeriun e duhur Je beqare? Ja si të gjesh njeriun e duhur
Viti i ri ka nisur dhe ti je ende beqare? Nëse kërkon dikë është momenti për të kërkuar një ndryshim real!

Fustanet e nusërisë, tendencat e 2017 Fustanet e nusërisë, tendencat e 2017
Linjat sirenë që përfundojnë në fund të këmbëve, funde të mëdha tyli si princeshë, dhe vello super të gjata. Dhe një ton dantelle që të jep transparencë dhe joshje.

Qëndroni në formë me këto 5 ushtrime Qëndroni në formë me këto 5 ushtrime
Me një stil jete gjithnjë e më sedentare kërkojmë të humbim peshë, të forcojmë muskujt dhe të kemi një trup më elastik.

Prindërit, shkaktar që fëmijët shtojnë peshë Prindërit, shkaktar që fëmijët shtojnë peshë
Thuajse si një “stigmë” shoqërore që i shoqëron gjatë rritjes, fëmijët shëndoshen më shumë nëse nga ana e prindërve duken mbipeshë. Ky efekt ndodh në distancë të madhe vitesh.

Ky është ushtrimi më i mirë për të humbur peshë Ky është ushtrimi më i mirë për të humbur peshë
Shkencëtarët kanë gjetur se një ushtrim i lehtë është po aq i mirë sa një stërvitje e vështirë për të ndihmuar njerëzit që të humbasin peshë. Sipas studimit të botuar në revistën Physiological Reports, intensiteti i ushtrimeve nuk bën asnjë ndryshim në sasinë e peshës së humbur.

Një objektiv në ditë Një objektiv në ditë
Nga rezultatet e një studimi të kryer nga Universiteti i Hertfordshire rezulton se 78% e njerëzve dorëzohen para se të realizojnë objektivat e tyre për një vit të ri. Një nga arsyet është shprehja e dëshirave të vakëta apo të përgjithshme, nga dieta klasike tek ndryshimi i punës. Kjo sjell konfuzion dhe nuk të ndihmon.

Çfarë të dhuroni për Shën Valentin 2017 Çfarë të dhuroni për Shën Valentin 2017
Dhuratat klasike për Shën Valentin janë bizhuteritë. Që nga unazat me zemra tek gurët gjysëm të çmuar, orët e rafinuara dhe byzylykët.

Tensioni i gjakut përcakton gjininë e foshnjës Tensioni i gjakut përcakton gjininë e foshnjës
Një studim i ri thotë se mund të zbuloni seksin e fëmijës, madje dhe para se ta ngjizni atë. Mitet për shenja të shtatzanisë që tregojnë seksin e fëmijës kanë ekzistuar për dekada.

“Jemi të bukura kështu siç jemi” “Jemi të bukura kështu siç jemi”
Një fotografe kanadeze po mundohet që të ndryshojë mënyrën sesi bota e sheh trupin e femrës duke u bërë foto femrave “të vërteta”.

Mund të bëjë gjithçka një mama? Mund të bëjë gjithçka një mama?
Mund të bëjë gjithçka një nënë? Realiteti ka treguar që po, është e mundur. Nënat sot bëjnë rolin e nënave, punojnë, merren me shtëpinë, me partnerin, me prindërit e moshuar...

Të ndihesh e lehtë, pa dietë Të ndihesh e lehtë, pa dietë
Pas ekzagjerimeve me ushqimin në ditët e festave të fundvitit, kthehet dëshira për të qënë më të lehtë. Një nevojë natyrale që të jep vitalitet, bonifikon muskujt dhe kërkon përqëndrim mendor. Mjaftojnë disa rregulla të vogla për të luftuar lodhjen me energji të plotë.

Si të pastroni frutat dhe perimet nga pesticidet Si të pastroni frutat dhe perimet nga pesticidet
Frutat dhe perimet janë ushqime të domosdoshme për njeriun, për shkak se ato kanë veti themelore ushqyese për trupin. Megjithatë, si konsumatorë, duhet të dini se para se të përdorni këtë fruta e perime, ju duhet një pastrim i mirë për të eliminuar gjurmët e pesticideve dhe baktereve që mund të dëmtojnë shëndetin tuaj.

Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë
Djegia e një sasisë të konsiderueshme kalorish teksa bëni punët e shtëpisë mund të jetë motivimi i duhur për ju, nëse ngurroni të pastroni.

Këto janë shenjat që një lidhje po merr fund Këto janë shenjat që një lidhje po merr fund
Kur jemi në një lidhje ne tregojmë pjesën më të mirë të vetes. Kur je romantik të ndihmon të ecësh para, të shohësh gjërat pozitivisht dhe të japësh mbështetje duke na tërhequr në labirinthet e jetës.

Mos e ndiqni lumturinë! Mos e ndiqni lumturinë!
Duke filluar që nga puna e ëndrrave deri te lidhja perfekte, ne jemi të fiksuar për të arritur lumturinë. Por  sipas biologjisë tonë ky kërkim është i kotë.

Edhe sendet shtëpiake kanë afat skadence Edhe sendet shtëpiake kanë afat skadence
Shumë prej nesh ende nuk e dinë se disa sende në shtëpinë tonë, qe mendonim se do të rezistonin përgjithmonë, kanë një datë skadence.

Estetistët e VIP-ave zbulojnë sekretin e bukurisë Estetistët e VIP-ave zbulojnë sekretin e bukurisë
Femrat shpenzojnë shumë kohë duke u marrë me veten, kështu që sigurisht që emra të njohur si Miranda Kerr, Lindsay Ellingson dhe Irina Shayl kanë sekretet e tyrë të kujdesit të lëkurës.

Sa ujë duhet të pijmë? Sa ujë duhet të pijmë?
Vetëm me bazën ditore të konsumimit është e lehtë të harrosh gjërat e thjeshta në jetë, duke mbajtur veten të hidratuar.

Çizmet e dimrit 2017 Çizmet e dimrit 2017
Çizmet e dimrit të 2017 janë të larta mbi gju. Cuissardes janë sinonim i sensualitetit. Perfekte në kombinim me minifund, pantallona të ngushta, dhe kanë fuqinë të vënë në dukje këmbët dhe të zgjasin trupin.

Ndryshoni mënyrën e të ngrënit Ndryshoni mënyrën e të ngrënit
Raporti juaj me ushqimin? Shpesh mungesa e kohës na bën skllav të ushqimeve të gatshme dhe industriale, sasi e madhe sheqeri, kripe, konservantësh dhe ngjyruesish. Ja disa detaje për tu fokusuar në kuzhinën natyrale dhe në transformimin e stilit të jetës.

Shtatë gjëra që nuk duhet t’i bëni në punë Shtatë gjëra që nuk duhet t’i bëni në punë
Të gjithë bëjnë gabime, sidomos në punë. Por pa prezumimin e të qënit perfekt ka gabime të evitueshme në pjesën më të madhe të rasteve.

Çantat e pranverës Çantat e pranverës
Çantat për sezonin pranverë-verë 2017 i dorëzohen fantazisë. Nga pasarelat gjejmë format më të çuditshme, si forma tamburi nga Dolce dhe Gabbana, apo siluetat vintage dhed përmasat e mëdha.

Shumë ftohtë? Kombinim komod dhe i ngrohtë Shumë ftohtë? Kombinim komod dhe i ngrohtë
Bën shumë ftohtë këto ditë, dhe në mëngjes sigurisht që përtojmë të çohemi nga shtrati i ngrohtë për të shkuar në punë. Por përveç kësaj mendoni se sa gjëra duhet të veshim për të dalë nga shtëpia dhe për të qënë përveçse ngrohtë edhe shik.

Takat e ulëta që mund t’i vishni gjatë ditës Takat e ulëta që mund t’i vishni gjatë ditës
Takat janë të mira por ndonjëherë është e pamundur të gjeni ato që mund t’i vishni gjithë ditën, por takat e ulëta janë kudo.

Ushqimet që djegin yndyrnat Ushqimet që djegin yndyrnat
Mund të dobësohesh edhe duke ngrënë, mjafton të zgjedhësh ushqimet e duhura, pra ushqimet që djegin yndyrna. Nëse keni disa kile më shumë, por asnjë dëshirë për të bërë dietë, mos i trembni, ja një listë që bën për ju.

5 tendencat “beauty” për 2017 5 tendencat “beauty” për 2017
2017-ta do të sjellë një frymë të re feminiteti në bukuri, dhe bëhet fjalë për një version të gjallë të femrës, të detajuar me elementë floreale apo të shndritshme për flokë të shpupurisura.

Fëmijë, kthehuni në klasë... pa stres! Fëmijë, kthehuni në klasë... pa stres!
Pas pushimeve të Krishtlindjeve dhe shumë momenteve magjike të kaluara me familjen, fëmijët duhet të kthehen në shkollë dhe kjo sigurisht që është e mërzitshme për ta.

Ushqimet që duhen për një lëkurë rinore Ushqimet që duhen për një lëkurë rinore
Ushqimi në mënyrën e duhur është thelbësor nëse doni të keni një lëkurë të re.

Si të parandaloni hollimin e flokut Si të parandaloni hollimin e flokut
Stresi, plakja dhe shtatzënia janë disa nga faktorët që mund të shkaktojnë hollim të flokut.

Gjërat që NUK duhet të bëni nëse doni që lidhja juaj të zgjasë Gjërat që NUK duhet të bëni nëse doni që lidhja juaj të zgjasë
Çdo mesazh ju emocionon, qeshni gjatë gjithë ditës dhe nuk rrini dot pa e takuar njëri-tjetrin. Nëse ndiheni kështu, me shumë mundësi jeni në hapat e parë të lidhjes dhe nëse doni që kjo situatë të zgjasë, duhet të shmangni disa gjëra.

Moda e 2017 Moda e 2017
Një vit i ri sjell tendencat e reja, ndaj është në zgjedhjen e gjithsecilit nëse do të jetë in apo out për 2017.

Mirënjohja për nënën nuk ka kufi Mirënjohja për nënën nuk ka kufi
Herolinda Metaj është një vajzë 23-vjeçare e cila ka lindur dhe ështe rritur në Kosovë por që prej pothuajse 5 vitesh jeton në Gjermani.

Si të merrni veten pas një nate feste Si të merrni veten pas një nate feste
Ke festuar mbrëmë? Filloje ditën duke mësuar mbi mirëqënien. Ke nevojë për shumë hidratim, ideal për të luftuar dhimbjen e kokës, dezintoksikuar organizmin dhe të keni një lëkurë të shndritshme. Ja recetat e gjyshes për një ditë më pas, do të jesh e bukur dhe me shumë humor.

Fotot e shtatzënisë, si t’i realizoni si duhet Fotot e shtatzënisë, si t’i realizoni si duhet
Në shtatzëni, fotot e bebit në bark në ditët e sotme janë bërë mjaft në modë. Në fakt, pak nëna dhe baballarë të ardhshëm heqin dorë tashmë prej tyre. Bëhet fjalë për kujtime magjike, që fiksohen në aparatin fotografik dhe mbeten të paharrueshme.

Çfarë të vishni natën e ndërrimit të viteve Çfarë të vishni natën e ndërrimit të viteve
Gati për të ngritur një dolli për fillimin e 2017? Nëse ende nuk e di se çfarë do të veshësh mos u shqetëso! Ja disa veshje për Vitin e Ri, që nga minifundi i shdritshëm tek dantellate ylberta. Mos harroni, e rëndësishme

Si festohet Viti i ri tradicional në botë Si festohet Viti i ri tradicional në botë
Viti i ri është festa më supersticioze që ekziston, lihet pas krahëve viti i vjetër, dhe shihet me pozitivitet drejt të ardhmes, duke shpresuar për më të mirën. Kjo ndjenjë përkthehet në veprime që kërkojnë tërheqjen e një fati të mirë.

Fotot më të bukura të shtatzënisë Fotot më të bukura të shtatzënisë
Mund ta quajmë një grua trime, teksa ka zgjedhur të realizojë setin e fotove të shtatzënisë në mes të një stuhie të madhe.

Fustanet e nusërisë, nuk janë vetëm të bardhë Fustanet e nusërisë, nuk janë vetëm të bardhë
E ardhmja e çdo nuseje e meriton të jetë e bardhë, por jo vetëm. Për 2016 fustanet e nusërisë janë një paletë ngjyrash që janë që tani tendencë.

Si të festoni Vitin e Ri me familjen Si të festoni Vitin e Ri me familjen
Për shumë prej nesh, edhe kur nuk kanë fëmijë pyetja është se “çfarë do të bësh për Vitin e Ri?”.

Të hash patate një vit rresht Të hash patate një vit rresht
Endrju Tejlor kaloi një vit duke ngrënë vetëm patate dhe asgjë tjetër. Po, është një dietë e çuditshme.

Çfarë dëshiron nga Viti i Ri? Çfarë dëshiron nga Viti i Ri?
Si gjithmonë Viti i Ri shënon një kufi simbolik. Kemi nevojë për një ripërtëritje dhe ta bëjmë me këmbë të mbarë, të mësojmë nga gabimet dhe ti bëjmë të ditur vetes qëllimet tona.

Jeni me dietë? Ja produktet e bulmetit që mund të konsumoni Jeni me dietë? Ja produktet e bulmetit që mund të konsumoni
Ata që nisin një dietë, përballen me problemin e shmangies së produkteve të bulmetit.

Ushqimet dhe pijet që shëndoshin Ushqimet dhe pijet që shëndoshin
Jemi në periudhën e festave të fundvitit dhe kjo është koha kur secili prej nesh ka prirjen për të shtuar në peshë.

Dobësohuni me ananas në vetëm 4 ditë Dobësohuni me ananas në vetëm 4 ditë
Nëse kërkoni të humbni 3 kg në 4 ditët e ardhshme, atëherë duhet të ndiqni dietën e ananasit.

Si të bëni gjelin më të mirë për festat. Ja receta! Si të bëni gjelin më të mirë për festat. Ja receta!
Ka një përbërës sekret që e kthen ditën e Krishtlindjeve në një ditë me shije.

Problemet e dasmës? Ja gabimet që bëjnë nuset Problemet e dasmës? Ja gabimet që bëjnë nuset
Një ngjarje në përmasa të tilla të mëdha siç është një dasmë është shumë e vështirë për tu menaxhuar, pasi bini në grackën e planifikimeve. Por teksa po përpiqeni për ftesat e dasmës, lulet që do përdoren, fustani që do të vesh nusja etj., ndoshta jeni duke bërë shumë gabime.

Gjyshe dhe modele Gjyshe dhe modele
Bjonde me sy blu dhe vështrim tërheqës; të jesh e bukur dhe modele në moshën 71-vjeçare nuk është më një tabu.

Beautiful Curvy, kalendari 2017 Beautiful Curvy, kalendari 2017
Janë zhveshur për të treguar bukurinë e tyre natyrale dhe janë plot 29 vajza të bëshme që kanë pozuar në të brendshme për Beautiful Curvy, kalendarin 2017 të ideuar nga Barbara Christmann.


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
S&P 500 2271.31
+7.62
+0.34%
FTSE 100 7198.44
-10.00
-0.14%
NASDAQ 5555.33
+15.25
+0.28%
FTSE MIB Index 19479.46
-11.50
-0.06%
CAC 40 4850.67
+9.53
+0.20%
DAX 11630.13
+33.24
+0.29%
HANG SENG 22885.91
-164.05
-0.71%
Nikkei 225 19137.91
+65.66
+0.34%
S&P/ASX 100 4692.10
-31.30
-0.66%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.