Një studim i fundit ka zbuluar se kush është sekreti për të pasur një lidhje më të fortë dhe më të shëndetshme me partnerin.
Kostumet e plazhit sipas formës së trupit Kostumet e plazhit sipas formës së trupit
Kostumet e plazhit që duhet të blini për pushimet në det? Sigurisht që zgjedhja duhet të bëhet në bazë të formës fizike, pasi çdo formë ka kostumin e saj.

Sandalet bizhu Sandalet bizhu
Është e kotë ta mohosh: Sandalet me takë të lartë, të zbukuruara me qëndisma dhe rripa janë më të dëshirueshmet për çdo femër.

Sa dini për mëngjesin? Sa dini për mëngjesin?
Ka nga ata që në mëngjes kufizohen me një filxhan kafe, një pije të shpejtë te dera e shtëpisë, ndërsa të tjerë bëjnë ritin e vërtetë, duke i dedikuar kohë dhe kujdes mëngjesit.

Qumështi i artë, eliksir i mirëqënies Qumështi i artë, eliksir i mirëqënies
Qumështi i artë (Golden milk) është një pije me bazë qumështi, edhe vegjetal, dhe kukruma, erëza me ngjyrë ari që vjen nga Lindja, dhe që konsiderohet si një ilaç i mirë natyral për të kuruar shqetësimet gastrointestinale dhe të aparatit tretës.

Ushtrime fizike bashkë me beben Ushtrime fizike bashkë me beben
Kur je një prind i ri sigurisht që e ke të vështirë të gjesh kohën mes ushqimit, ndërrimit, duke ezauruar energjinë për të bërë ushtrime fizike.

A ju streson dieta juaj? A ju streson dieta juaj?
Të heqësh dorë nga buka, makaronat dhe karbohidratet dhe ti zëvendësosh me një dietë me pak kalori sigurisht që të rrëzon në peshë.

Ja si të ndryshon “make up”-i Ja si të ndryshon “make up”-i
Një vajzë australiane ka treguar me foto ndryshimin e madh që bën tualeti te pamja e jashtme e një femre.

E ardhmja e humbjes në peshë E ardhmja e humbjes në peshë
Lufta ndaj obezitetit dhe jetesa e shëndetshme janë një nga betejat e njeriut të kohës së sotme moderne. Dietat, ushtrimet fizike, mënyra e ushqyerjes, madje dhe ndërhyrjet në stomak janë të panumërta.

Një nuse në flakë! (FOTO) Një nuse në flakë! (FOTO)
Kjo është nga ato raste kur fotot e dasmës, ato që mbeten kujtim përgjithmonë shkojnë përtej çdo lloj sakrifice.

Fustanet e ëndrrave për mbrëmjet e mëdha Fustanet e ëndrrave për mbrëmjet e mëdha
Të gjatë, të çmuar të shndritshëm. Janë veshjet e mbrëmjes, që janë në koleksionet e të gjithë stilistëve.

“Ushqimi në kohë të kufizuar”, sekreti i dietës “Ushqimi në kohë të kufizuar”, sekreti i dietës
Në vitet e fundit, industria e dietave është mbizotëruar nga dieta 5:2, pra agjërimi i shpejtë për dy ditë çdo javë.

Luleshtrydhet, shumë gjëra që nuk i dinim Luleshtrydhet, shumë gjëra që nuk i dinim
Të kuqe dhe të bukura, me një formë “zemre” afërsisht, këto janë luleshtrydhet.

Vintage summer, kostumet e banjos retro Vintage summer, kostumet e banjos retro
Në kodin e veshjes së plazhit më shik është e pamundur të mos kesh një të tillë: dhe flasim për kostumet e banjës të stilit vintage, që prej disa stinësh kanë prekur edhe më të rinjtë.

Nuk keni çfarë të vishni? Nuk keni çfarë të vishni?
Nëse së fundmi çdo mëngjes shikon dollapin dhe thua “nuk kam çfarë të vesh”, mos u shokoni. Ja disa këshilla të nevojshme që nuk të detyrojnë të bësh blerje të shumta dhe nuk të japin kriza paniku.

Dielli ka ‘fuqi’ speciale Dielli ka ‘fuqi’ speciale
E keni pyetur ndonjëherë veten pse gjatë ditëve të bukura ndjeheni më të gëzuar, të relaksuar dhe më të buzëqeshur se zakonisht? E gjitha është meritë e diellit!

Aksesorët për flokët Aksesorët për flokët
Nuk janë thjesht aksesorë për flokët, por mund të bëhen një elemnt stili për pamjen, duke u bërë unike dhe çdo ditë ndryshe me shumë lehtësi.

Koleksioni i Dior, eksplorohen limite të reja Koleksioni i Dior, eksplorohen limite të reja
Shtëpia e modës Dior, është shtrirë drejt kufijve të rinj me koleksionin e fundit të saj, duke këmbyer Parisin me Kaliforninë dhe duke i dhënë koleksionit një prekje të dukshme uestern. Modelet parakaluan në një pasarelë të mbuluar nga pluhuri në kodrinat e Kalabasas, të veshura me një stil të frymëzuar nga perëndimi i largët, kombinuar me detaje meksikane apo peruane.

Mos vendosni parfum në verë Mos vendosni parfum në verë
Shumë njerëz janë të fiksuar pas parfumeve, erërave të tyre. Por nëse do ju duhej një freskim i vogël, apo keni vendosur të mos bëni dush në këmbim të disa minutave më shumë gjumë, një shishe fragrance do të bënte ndryshim të madh.

Një guidë e vogël për blerje perfekte Një guidë e vogël për blerje perfekte
Temperaturat po rriten dhe rregullimi i dollapeve ka nevojë për reformim.

Shkenca zbulon qelizën që thinj flokët Shkenca zbulon qelizën që thinj flokët
Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e trajtimeve kundër këtyre fenomeneve është zbukuar nga shkencëtarët e Texas Southwestern Medical Center.

Në palestër... për të fjetur Në palestër... për të fjetur
Të lodhur e të djersitur, sesione ushtrimesh deri në lodhje totale. Në Britaninë e Madhe shkohet në palestër... për të fjetur.

Ushqimet që ju sjellin humorin Ushqimet që ju sjellin humorin
Sidomos në ndryshimin e stinëve mund të ndjeheni pak të plogësht, me pak energji dhe jo me humorin e duhur.

Pushime në qytet? Ja çfarë ju duhet Pushime në qytet? Ja çfarë ju duhet
Nëse jeni duke planifikuar pushime të vogla në një qytet ju duhet pak ndihmë për atë çfarë duhet të merrni me vete. Sigurisht duke përjashtuar blerjet që do të mund të bëni.

Limoni, i pazëvendësueshëm kudo Limoni, i pazëvendësueshëm kudo
Agrume e mijëra virtyteve, të njohura që nga kohët shumë të lashta për vetitë e tij të çmuara. Bëhet fjalë për limonin, i përdorshëm kudo në sallata, peshk, aromatizim të ëmbëlsirave, koktelje por edhe në parandalimin e shumë patologjive dhe aleat i çmuar për bukurinë.

Për të pasur një gjumë të qetë Për të pasur një gjumë të qetë
Puna e tensionuar dhe jetesa e ngarkuar familjare do të thotë privim nga orët e nevojshme të gjumit.

Çfarë është dieta Sirtfood Çfarë është dieta Sirtfood
Sigurisht që na pëlqjen mjaft këngët e Adele, performancat e saj, por ajo që është vënë re së fundmi është rënia drastike në peshë, falë trajnerit të saj Pete Geracimo. Ajo nuk ka folur kurrë për dietën e saj, por flitet për atë që quhet Dieta “Sirtfood”.

Xhinsi, modelet e çmuara të pranverës Xhinsi, modelet e çmuara të pranverës
Xhinsi është më i dëshiruari i të gjitha stinëve që ndodhet në çdo garderobë. Ideale për çdo temperaturë, klimë, është shoqëruesi perfekt për messtinët, sidomos kur koha bëhet e paparashikueshme siç është kjo periudhë.

Recipeta që njohin kancerin e gjirit? Recipeta që njohin kancerin e gjirit?
Kjo ndoshta mund të jetë shpikja më e rëndësishme në të brendshmet, që kur u shpik vetë recipeta?

Si të fitoni qetësinë në fund të ditës Si të fitoni qetësinë në fund të ditës
Ritmi i ditës është intensiv që nga puna, familja, faturat, detyrat e shtëpisë së fëmijëve dhe në fund të ditës jemi të ezauruar.

Fazat e hënës ndikojnë në mirëqënie Fazat e hënës ndikojnë në mirëqënie
Fazat e Hënës ndikojnë në mënyrë të ndjeshme në natyrë dhe gjënë e gjallë, dhe kjo vlen dhe për qëniet njerëzore.

Flokët e mbledhur, modelet që zgjedhin VIP-at Flokët e mbledhur, modelet që zgjedhin VIP-at
Që nga topuzi deri tek ponytail, të gjitha variantet që yjet adhurojnë si modele të flokëve të mbledhur për ti dhënë vlerë fytyrës dhe bukurisë.

Depilim me dyll pa sekrete Depilim me dyll pa sekrete
Në këtë rast duket se është me vend shprehja “të dukesh  e bukur, duhet të vuash pak”. Në fakt, dylli është një nga torturat që duhet të durojnë femrat për të pasur një lëkurë të lëmuar dhe të tregojmë këmbët, dhe jo vetëm.

Rregullat e etikës nuk bën keq t’i kujtojmë Rregullat e etikës nuk bën keq t’i kujtojmë
Rregullat e etikës janë shumë të thjeshta dhe të njohura botërisht. Por megjithatë nuk është asnjëherë gjë e keqe t’i kujtojmë vetes disa prej tyre, sidomos ato që i thyejmë më shpesh.

Humbi shumë peshë, jep këshilla të vlefshme Humbi shumë peshë, jep këshilla të vlefshme
Ka bërë një ndryshim drastik të formave të trupit dhe tashmë Simone Anderson jep këshilla se si ia ka dalë pasi ka hequr plot 92 kg.

Femrat, më të përgjegjshme për ambientin Femrat, më të përgjegjshme për ambientin
Të themi të vërtetën: gjë që pritet! Gjithmonë më të vëmendshme ndaj shëndetit tonë dhe të familjes, ne femrat e mundim seksin e kundërt kur bëhet fjalë për qëndrueshmërinë e ambientit. Kështu thotë studimi i Komisionit Europian.

Ndaloni së menduari për gjithçka Ndaloni së menduari për gjithçka
Ankthi dhe depresioni janë kthyer në një shqetësim për pjesën më të madhe të vendeve. Ato ndikojnë mjaft në cilësinë e jetës, në financa dhe ekonomi.

Këto gjëra duhet t’i dijë çdo femër Këto gjëra duhet t’i dijë çdo femër
Shumica e grave do ju thonë se jo çdo produkt bukurie funksionon siç lexon në etiketën e saj, duke dhënë disa këshilla se çfarë duhet të bëni.

Dobësohuni me këto fruta e perime Dobësohuni me këto fruta e perime
Edhe pse mund të keni njohuri të mjaftueshme mbi gjërat që duhet të konsumoni për të qenë të shëndetshëm dhe për të qëndruar elegantë, ka ushqime që ndihmojnë më shumë se të tjerët për këto qëllime.

Dieta 8 orëshe për të humbur peshë? Dieta 8 orëshe për të humbur peshë?
Idea e agjërimit nuk është  një koncept i ri që nxitet nga dietologët, por duket se po fiton mbështetje mes njerëzve të famshëm.

Speci djegës na ndihmon të dobësohemi Speci djegës na ndihmon të dobësohemi
Është i bukur ta shohësh, me ngjyrën e kuqe e ndezur, dhe ka aftësinë të zbukurojë pjatën me shijen e saj pikante. Speci djegës ka shumë përfitime që njihen që nga kohët antike, kur shërbente si antinuerologjik dhe për të ruajtur ushqimet.

Kura për tensionin e lartë, pa ilaçe Kura për tensionin e lartë, pa ilaçe
Tensioni i lartë i gjakut, i njohur dhe si hipertensioni, mund të ulet me një krem të thjeshtë të pasur me magnezium, thonë ekspertët.

50 hijet e rozës 50 hijet e rozës
Shirat e prillit sjellin lulet e majit, por duket se do të sjellin dhe flokët rozë. Nga Hollivudi në Coachella, yjet e famshëm po përdorin nuanca të ndryshme flokësh, si magentën, rozën apo lejlasë së lehtë.

Sa sheqer përmban kosi që konsumoni? Sa sheqer përmban kosi që konsumoni?
Mendohet se kosi fuqizon sistemin imunitar, ndihmon në rënien në peshë dhe forcon kockat.

Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli
Në luftën kundër mplakjes, ne nuk po mbrohemi ashtu si duhet nga rrezet ultravjollcë.

Këpucët qafë V Këpucët qafë "V"
Quhen V Neck Shoes, dhe janë këpucë balerina, por edhe sandale. Karakterizohen nga forma V ndonjëherë e theksuar dhe ndonjëherë e rrumbullakosur. Nuk janë shfaqur këtë sezon për herë të parë, por janë mjaft në modë për pranverën e 2017.

Macja që ka “pushtuar” Instagramin Macja që ka “pushtuar” Instagramin
Në Instagram, njerëzit po çmenden pas një maceje me sy të mrekullueshëm.

Mos e thoni këtë fjalë në punë Mos e thoni këtë fjalë në punë
Pyesni ndonjë prej kolegëve tuaj se si ndihen dhe do të merrni një nga këto dy përgjigje: “Jam shumë i zënë” ose “jam shumë i stresuar”. Kështu ndodh gjithmonë.

Mjafton vetëm një ditë për t’u dobësuar Mjafton vetëm një ditë për t’u dobësuar
Për tu kthyer në formë mjafton vetëm një ditë. Vetëm një ditë kufizime dhe gjithë java e lirë. Pak a shumë. Kështu premton Marc Messegue me ditën e dobësimit, një zakon ushqyerje në gjendje të përmirësojë cilësinë e jetës dhe shëndetin, pa hequr dorë nga shumë gjëra.

Ushqimet që na mbajnë të rinj Ushqimet që na mbajnë të rinj
Të luftosh mplakjen është një luftë për të cilën nuk duhen me patjetër strategji të komplikuara dhe të shtrenjta. Mjafton të hapësh frigoriferin dhe të vendosësh në tavolinë ushqimet ‘e duhura’ për një fillim të mirë.


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
S&P 500 2415.07
+10.68
+0.44%
FTSE 100 7525.29
+7.58
+0.10%
NASDAQ 6205.26
+42.23
+0.69%
FTSE MIB Index 21083.97
-207.75
-0.98%
CAC 40 5292.41
-44.75
-0.84%
DAX 12555.52
-66.20
-0.52%
HANG SENG 25639.27
+8.49
+0.03%
Nikkei 225 19686.84
-126.29
-0.64%
S&P/ASX 100 4776.80
-32.30
-0.67%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.