Një 76-vjeçare është aksidentuar me makinë në orët e para të mëngjesit të së premtes. Ngjarja është regjistruar në lagjen “Pavarësia” të qytetit.
Vrau babain dhe plagosi të ëmën, i riu pendohet në gjykatë Vrau babain dhe plagosi të ëmën, i riu pendohet në gjykatë
“Për mua, im atë nuk do vdesë kurrë”. Me këtë fjali Mirald Metallari shprehu pendesën dhe dëshpërimin për krimin e pak ditëve më parë, që i mori jetën Miftar Metallarit dhe dërgoi në spital të plagosur të emën, Nurien.

Vidhnin në fshatrat e Igumenicës, arrestohen 3 shqiptarë Vidhnin në fshatrat e Igumenicës, arrestohen 3 shqiptarë
Policia e Sarandës ka goditur një grup që kryente vjedhje masive me armë e dhunë të banesave në fshatrat e Igumenicës në Greqi.

OSHEE kallëzon penalisht një drejtues të degës së Fierit OSHEE kallëzon penalisht një drejtues të degës së Fierit
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë kallëzoi penalisht një drejtues të degës së Fierit për abuzim me detyrën.

Vendimi i Apelit, “Baroni “ kthehet në burg Vendimi i Apelit, “Baroni “ kthehet në burg
Gjykata e Apelit rrëzoi vendimin e gjykatës së Durrësit duke caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për te ashtuquajturin baron i drogës Alket Hatija, i dënuar me 20 vjet burg nga drejtësia italiane.

Shpëtim Gjika dënohet me 4 vjet burg, i konvertohet në shërbim prove Shpëtim Gjika dënohet me 4 vjet burg, i konvertohet në shërbim prove
Përfundon në shkallë të parë gjyqi ndaj ish-kreut të Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika. Gjykata e Vlorës, në seancën e fundit atë të dhënies së dënimit, ka vendosur rrëzimin e dy akuzave. Trupi gjykues përbëhej nga Laurent Fucia, gjyqtar-relator për çështjen, Mirela Mishgjoni, gjyqtare, Arbana Selmanaj, gjyqtare.

Asgjësohen nga policia 507 rrënjë kanabis, 2 të arrestuar në Krujë Asgjësohen nga policia 507 rrënjë kanabis, 2 të arrestuar në Krujë
Dy persona janë vënë në pranga nga policia e Krujës, ndërsa janë asgjësuar 507 rrënjë kanabis sativa.

Shkodër, goditet rrjeti i prostitucionit. Shfrytëzonin vajza të mitura Shkodër, goditet rrjeti i prostitucionit. Shfrytëzonin vajza të mitura
Policia e Shkodrës ka goditur një grup prostitucioni që shfrytëzonin vajza të mitura.

Lezhë, bie në lumë ciklomotori, humb jetën drejtuesi Lezhë, bie në lumë ciklomotori, humb jetën drejtuesi
Një person ka humbur jetën pasditen e kësaj të mërkure në Lezhë, si pasojë e një aksidenti rrugor të verifikuar në fshatin Gjadër.

Vlorë, policia zbardh grabitjet e “sezonit”; 3 vetë në pranga Vlorë, policia zbardh grabitjet e “sezonit”; 3 vetë në pranga
Përmes operacionit të koduar “Sezoni”, policia e Vlorës ka zbardhur një seri vjedhjesh të ndodhura në këtë qytet, si dhe në Sarandë e Himarë.

Demiraj në aksionin antikanabis: Shkatërroni vetë parcelat Demiraj në aksionin antikanabis: Shkatërroni vetë parcelat
Duke ju bashkangjitur Policisë së Shtetit në një operacion antidrogë, ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për t’iu përcjellë qytetarëve një mesazh antihashash.

Në psikiatri vrasësi i prindërve. Mjekët: Vuan nga paranoja Në psikiatri vrasësi i prindërve. Mjekët: Vuan nga paranoja
Gjykata e Krimeve të Rënda urdhëroi shtrimin e detyruar në  spital të Leonisio Nikes nën akuzë për vrasjen e prindërve të tij Aliut dhe Junijes, krim i ndodhur në Xhafzotaj një muaj më parë dhe që tronditi vendin.

Operacion masiv, asgjësohen mbi 1 mijë rrënjë kanabis Operacion masiv, asgjësohen mbi 1 mijë rrënjë kanabis
Në të gjithë territorin e vendit është duke vijuar operacioni antikanabis. Mbi 1 mijë rrënjë kanabis janë asgjësuar në grykën e lumit Bënçë, në kanionet e Progonatit.

Motive pronësie, 25-vjeçari tenton të vrasë punëtorët e firmës Motive pronësie, 25-vjeçari tenton të vrasë punëtorët e firmës
Një 25-vjeçar nga Biza e Krujës ka rrëmbyer automatikun dhe ka tentuar të vrasë punëtorët e një firme që po merret me rikonstruksionin e rrugës Lalëz-Bizë.

Vrau të atin polic, i riu del nesër para gjykatës për masë sigurie Vrau të atin polic, i riu del nesër para gjykatës për masë sigurie
Mirald Metallari do të dalë të enjten para Gjykatës së Krimeve të rëndë për tre vepra, atë të vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare që i mori jetën të atit Miftar Metallari, vrasjes së ngelur në tentativë të të ëmës Nurie Metallari dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake.

Aksidentoi për vdekje 60-vjeçarin, arrestohet polici rrugor Aksidentoi për vdekje 60-vjeçarin, arrestohet polici rrugor
Një punonjës policie në Shkodër  u ndalua pasi përplasi me automjetin e tij një 60-vjeçar me motorçiklete në rrugën Velipojë – Shkodër.

Borsh, sherr me thika, një i vdekur Borsh, sherr me thika, një i vdekur
Një grindje, e cila përfundoi me një të vrarë dhe 3 të plagosur tronditi Borshin rreth mesnatës mes të martës dhe të mërkurës.

Bllokohen në plazh, policia ndihmon 12 persona në Krorëz Bllokohen në plazh, policia ndihmon 12 persona në Krorëz
Mesditën e sotme Policia Kufitare ka ndihmuar 12 pushues, një pjesë e të cilëve të mitur që ishin bllokuar në plazhin e Krorzës.

Hoteli i sekuestruar, Apeli rikthen për rishqyrtim çështjen Hoteli i sekuestruar, Apeli rikthen për rishqyrtim çështjen
Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda kthen për rigjykim një tjetër dosje të bujshme që ka lidhje me pasuri që dyshohet se vijnë nga aktiviteti kriminal.

1500 rrënjë hashashi gati për mbjellje, tre në pranga 1500 rrënjë hashashi gati për mbjellje, tre në pranga
1500 rrënjë të reja Cannabis të kultivuara në kubik u zbuluan nga policia në fshatin Labovë e Vogël në Gjirokastër.

Vijojnë dëshmitë në gjyqin “Shullazi” Vijojnë dëshmitë në gjyqin “Shullazi”
Dëshmitaret e thirrur në Gjykatën e Krimeve të Rënda vijojnë të vendosin në pikëpyetje profilin e Ylvi Beqajt, njeriu i  mbrojtur nga shteti, por deri më tani i ngelur vetëm  me rrëfimin e tij kundër Emiljano Shullazit.

Abuzoi me fëmijët, gjykata e dënon 3 vjet burg Denis Shimilin Abuzoi me fëmijët, gjykata e dënon 3 vjet burg Denis Shimilin
Denis Shimilit u shpall fajtor ditën e martë nga Gjykata e Tiranës për ngacmim seksual ndaj fëmijëve të tij të mitur dhe u dënua me 3 vjet heqje lirie.

Vlorë, pranga të kërkuarit për kultivim kanabisi Vlorë, pranga të kërkuarit për kultivim kanabisi
Policia e Vlorës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për kultivim narkotikësh.

Tiranë, autobusi përplas qytetarin me biçikletë Tiranë, autobusi përplas qytetarin me biçikletë
Një autobus i linjave të brendshme të transportit publik në Tiranë ka përplasur një qytetar me biçikletë mëngjesin e sotëm.

Kapet drogë në burgun e Drenovës Kapet drogë në burgun e Drenovës
Një të dënuari për vrasje në burgun e Drenovës i janë gjetur 5 gramë lëndë narkotike e llojit kanabis sativa. Ergys Rushitaj, i cili ishte i dënuar për vrasje, e kishte fshehur drogën në trup.

Vdekja e turistes ruse, gjykata lë në burg të dyshuarin Vdekja e turistes ruse, gjykata lë në burg të dyshuarin
Gjykata e Sarandës vendosi të mbajë në qeli për 45 ditë shtetasin Ermal Fataj, i dyshuar si personi që goditi me një mjet uji turisten ruse, Ksenia Ryok, e cila kishte zgjedhur Ksamilin për të kaluar disa ditë pushime.

Aksident në Durrës- Rrogozhinë, humb jetën 24-vjeçari Aksident në Durrës- Rrogozhinë, humb jetën 24-vjeçari
Një aksident i rëndë me pasojë vdekje ka ndodhur në aksin rrugor Durrës- Rrogozhinë, ku një person ka humbur jetën.

“Vrasja” për 80 mijë euro, porositësi e mohon “Vrasja” për 80 mijë euro, porositësi e mohon
Gjykata e Tiranës caktoi ditën e hënë masën e sigurisë arrest me burg për dy nga për katër të akuzuarit, që në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë tentuar të kryejnë një vrasje me pagesë.

Krim në familje, djali vret babanë dhe plagos nënën Krim në familje, djali vret babanë dhe plagos nënën
Mirald  Metallari, i cili vrau babain dhe plagosi nënën e tij, nuk njihej si tip problematik në Bathore, ku banon familja nga Kukësi.

I vë zjarrin mbeturinave në oborr, humb jetën 64-vjeçarja I vë zjarrin mbeturinave në oborr, humb jetën 64-vjeçarja
Një 64-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e djegieve në trup. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Hardhishtë të Shijakut, ku viktima u gjet pranë shtëpisë.

Port-Durrës, sekuestrohen 4.6 kg marijuanë e lëngshme Port-Durrës, sekuestrohen 4.6 kg marijuanë e lëngshme
Policia  e Durrësit ka goditur një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike në portin e Durrësit, ku është sekuestruar 4.6 kg përzierje lëndë narkotike e dyshuar e llojit marijuanë, në gjendje të lëngët.

I vuri zjarrin kullotës, arrestohet 34-vjeçari në Tepelenë I vuri zjarrin kullotës, arrestohet 34-vjeçari në Tepelenë
Një 34-vjeçar është arrestuar në Tepelenë për shkatërrim të pronës me zjarr.

Drogë dhe municione, arrestohet 40-vjeçari Drogë dhe municione, arrestohet 40-vjeçari
Policia e Dibrës ka vënë në pranga një 40-vjeçar pasi i është gjetur 3.25 kg kanabis sativa, 1 automatik dhe 25 fishekë.

Vidhnin energjinë, procedohen disa abonentë në Burrel Vidhnin energjinë, procedohen disa abonentë në Burrel
Nga kontrollet e OSHEE në Burrel janë zbuluar abonentë që vidhnin energjinë elektrike përmes ndërhyrjes në matës dhe lidhjes së paligjshme direkt nga linja në forma të ndryshme.

Arrestohen burrë e grua, përfituan 430 mijë euro duke mashtruar Arrestohen burrë e grua, përfituan 430 mijë euro duke mashtruar
Krimi ekonomik ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Exchange”, duke vënë në pranga Alfred dhe Ornela Alkun, burrë e grua, me akuzën e mashtrimit.

Rrugë të reja të hashashit drejt Italisë Rrugë të reja të hashashit drejt Italisë
Rreth 1.2 ton kanabis u sekuestruan në brigjet italiane, nga Guarda di Finanza, pas një operacioni të përbashkët me Policinë e Shtetit.

Plani si do të vritej aktori... Plani si do të vritej aktori...
Për më shumë së një muaj Miklar Tola, dyshohet të jetë paguar për të përgjuar dhe spiunuar lëvizjet e Mishel Preles, një i ri i vendosur në shënjestër të një atentati të dështuar për hesape të pambyllura mes tij dhe një biznesmeni.

Vdekja e 15-vjeçares ruse, prokuroria kërkon 45 ditë burg për Ermal Fatajn Vdekja e 15-vjeçares ruse, prokuroria kërkon 45 ditë burg për Ermal Fatajn
Prokuroria e Sarandës kërkon arrest me burg me afat 45 ditor për Ermal Fatajn, i dyshuar se mund të jetë ai personi që goditi për vdekjen me një mjet uji turiten ruse.

Incidenti me armë zjarri në Elbasan, RENEA në kërkim të një të dyshuari Incidenti me armë zjarri në Elbasan, RENEA në kërkim të një të dyshuari
Policia e Elbasanit në bashkëpunim me forcat speciale RENEA po zhvillojnë një operacion për kapjen e një të dyshuari për ngjarjen e ndodhur të shtunën pasdite në aksin rrugor Elbasan-Xibrakë, ku ka patur të shtëna me armë zjarri.

Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë
Një tjetër sasi e madhe droge është kapur nga policia e Vlorës në bashkëpunim me policinë Kufitare dhe Delta Forcë.

Të shtëna në aksin Elbasan-Xibrakë, policia në vendngjarje Të shtëna në aksin Elbasan-Xibrakë, policia në vendngjarje
Të shtëna armësh zjarri janë verifikuar këtë të shtunë në aksin rrugor Elbasan-Xibrakë, bën të ditur policia lokale.

Vdekja e turistes ruse, arrestohet i dyshuari Vdekja e turistes ruse, arrestohet i dyshuari
Një person është arrestuar pasditen e kësaj të shtune në Ksamil, në lidhje me vdekjen e një dite më parë të një turisteje ruse.

Arrestohet në Greqi shqiptari me 85 kg kanabis Arrestohet në Greqi shqiptari me 85 kg kanabis
Një 33-vjeçar shqiptar u arrestuan sot në vendin e quajtur Sakula, në aksin rrugor që lidh Artën me Mesologjin në Greqinë perëndimore.

“Pazari”, sekuestrohen 75 kg kanabis “Pazari”, sekuestrohen 75 kg kanabis
Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari” ku ka sekuestruar armë, drogë dhe municione luftarake duke vënë në pranga tre persona.

Plagosja e Prelës, policia: Tentativë vrasje me pagesë Plagosja e Prelës, policia: Tentativë vrasje me pagesë
Nga operacioni “Pagesa” janë arrestuar autorët dhe bashkëpunëtorët e tentativës së vrasjes me armë të Mishel Preles.

Biznesmenia denoncoi te Rama, arrestohen 3 specialistët e Tatimeve Biznesmenia denoncoi te Rama, arrestohen 3 specialistët e Tatimeve
Tre punonjës të drejtorisë së hetimit tatimor të drejtorisë rajonale të Tiranës janë arrestuar në flagrancë për korrupsion pasiv dhe shpërdorim detyre. Arrestimi ka ardhur pas denoncimit të bërë nga vetë subjekti privat drejt për drejtë tek kryeministri Edi Rama.

Vdekja e turistes ruse në Ksamil, prokuroria nis hetimet Vdekja e turistes ruse në Ksamil, prokuroria nis hetimet
Një ditë pas ngjarjes së ndodhur në Ksamil të Sarandës prokuroria dhe policia e këtij qyteti vijon punën për zbardhjen e ngjarjes. Sipas prokurorisë së Sarandës , ende nuk është verifikuar mjeti i cili ka goditur shtetasen 15 vjecare nga Rusia.

Vlorë, digjet tërësisht një mjet. Shkak, bateria Vlorë, digjet tërësisht një mjet. Shkak, bateria
Një mjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e të shtunës në qytetin e Vlorës, në lagjen “28 nëntori”.

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman
Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike.

Mbytet një shtetas sllovak në Golem. Bashkëshortja: Hyri i dehur në det Mbytet një shtetas sllovak në Golem. Bashkëshortja: Hyri i dehur në det
Pak orë pasi 15-vjeçarja ruse humbi jetën në Ksamil, një tjetër ngjarje e rëndë shënohet këtë herë në Kavajë, në plazhin e Golemit.


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
N/A 2475.42
-2.41
-0.10%
FTSE 100 7443.01
-9.31
-0.12%
NASDAQ 6382.1860
-40.5605
-0.6315%
FTSE MIB Index 21634.72
+57.16
+0.26%
CAC 40 5186.95
-3.22
-0.06%
DAX 12212.04
-93.07
-0.76%
HANG SENG 26950.37
-180.80
-0.67%
Nikkei 225 19959.84
-119.80
-0.60%
S&P/ASX 100 4729.40
-67.90
-1.42%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.