Deputetja e saposhpallur nën siglën e PDIU-së, në qarkun e Dibrës, Reme Lala, ka konfirmuar se do t'i bashkohet vullnetit të shqiptarëve duke i ofruar bashkëpunimin e saj Partisë Socialiste me në krye Edi Ramën.
Ambasada Amerikane: Votim efikas dhe paqësor Ambasada Amerikane: Votim efikas dhe paqësor
Shtetet e Bashkuara kanë uruar qytetarët shqiptarë për “ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike të votës në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit 2017”.

Hahn e Mogherini vlerësojnë zgjedhjet në Shqipëri Hahn e Mogherini vlerësojnë zgjedhjet në Shqipëri
Zv.presidentja e BE-së dhe njëkohësisht përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme dhe Çështjet e Sigurisë, Federica Mogherini, përmes një deklarate të përbashkët me komisionerin e Zgjerimit dhe Fqinjësisë, Johannes Hahn, kanë vlerësuar zgjedhjet në Shqipëri.

Pandeli Majko: Fitorja i takon votuesve Pandeli Majko: Fitorja i takon votuesve
Kandidati për deputet i Partisë Socialiste, Pandeli Majko theksoi se bëhet fjalë për një “fitore të shkëlqyer, që ka kaluar parashikimet”.

Rama bëhet “shofer” në moshën 53-vjeçare Rama bëhet “shofer” në moshën 53-vjeçare
Projeksionet e deritanishme e nxjerrin Partinë Socialiste me mbi 72 mandate, çka do t’i mundësonte Edi Ramës “timonin” që kërkoi në fushatë.

Përfundon numërimi në Qarkun Lezhë, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun Lezhë, ja si ndahen mandatet
Në Lezhë ka përfunduar numërimi i 263 kutive dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 30,241 vota ose 41.48 % të votave.

PS garanton 73 deputetë, në lojë edhe për 2 mandate PS garanton 73 deputetë, në lojë edhe për 2 mandate
Procesi i numërimit ka përfunduar në 5 qarqe, ndërkohë që disa të tjera janë në kutitë e fundit. Pavërisht se ka ende kuti për t'u numëruar, ato që kanë mbetur vështirë se do t'i heqin ndonjë mandat PS-së, por vetëm mund t'i shtojnë.

Veliaj: Puna e mund dhunën. Fitorja, përgjegjësi më e madhe Veliaj: Puna e mund dhunën. Fitorja, përgjegjësi më e madhe
Erjon Veliaj e cilësoi fitoren e PS-së, si një vlerësim për punën e bërë në këto vite dhe gjithashtu theksoi se puna e bërë në Bashkinë e Tiranës, solli një rezultat spektakolar në kryeqytet.

Tahiri: Votë historike, presim mandatin e 18 në Tiranë Tahiri: Votë historike, presim mandatin e 18 në Tiranë
Saimir Tahiri vlerësoi si votë historike, këtë votim në masë në favor të Partisë Socialiste.

6 deputetët e rinj të Dibrës 6 deputetët e rinj të Dibrës
Dibra ndan 6 mandate deputetësh, e në bazë të rezultateve, rezultati është: PS 2 mandate; PD 2 mandate; PDIU 1 mandat dhe LSI 1 mandat.

Përfundon numërimi në Qarkun Korçë, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun Korçë, ja si ndahen mandatet
Në Korçë ka përfunduar numërimi dhe nga shifrat përfundimtare PS është kryesuese me 62699 vota ose 48.27% të votave.

Përfundon numërimi në Qarkun e Dibrës, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun e Dibrës, ja si ndahen mandatet
Në Dibër ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive, 252 të tilla, dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 24.715 vota ose 33.87% të votave.

Halim Kosova: Po punojmë për numërim ekzakt Halim Kosova: Po punojmë për numërim ekzakt
Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Halim Kosova, nuk pranoi të fliste për një disfatë të PD-së në zgjedhje pa përfunduar numërimi i të gjitha votave.

Garë e fortë në Shkodër, PS-PD diskutojnë mandatin e pestë Garë e fortë në Shkodër, PS-PD diskutojnë mandatin e pestë
Qarku i Shkodrës është duke dhuruar një garë shumë interesante, për të përcaktuar fituesin e mandatit të 11, i cili herë shkon në favor të PS dhe herë në favor të PD.

Euronews, pesë sfidat e Edi Ramës Euronews, pesë sfidat e Edi Ramës
Zgjedhjet në Shqipëri kanë tërhequr vëmendjen tek mediat ndërkombëtare dhe fillimisht marrë shkas nga exit poll-et dhe më pas rezultatet e para të dala nga kutitë e votimit, flasin për sfidat e vendit tonë.

OSBE/ODIHR për votimin: Marrëveshja, zgjedhje të qeta OSBE/ODIHR për votimin: Marrëveshja, zgjedhje të qeta
Vëzhguesit ndërkombëtarë e paralajmëruan me një batutë që në fillim vlerësimin përgjithësisht pozitiv për zgjedhjet.

Basha, mesazh numëruesve: Mos lejoni asnjë deformim Basha, mesazh numëruesve: Mos lejoni asnjë deformim
Kryetari i PD, Lulzim Basha u ka dërguar një mesazh komisionerëve demokratë, të cilëve u ka shprehur mirënjohjen për punën e kryer në kushte të vështira.

Ahmetaj: Zgjodhëm “Shqipërinë që Duam”. Bushati: 2 herë mat! Ahmetaj: Zgjodhëm “Shqipërinë që Duam”. Bushati: 2 herë mat!
Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj e ka komentuar me tone pozitive fitoren e PS në zgjedhjet e 25 qershorit.

Fitorja, Rama “no comment” për mediat Fitorja, Rama “no comment” për mediat
Pavarësisht rezultateve që i japin një fitore të padiskutueshme, në selinë e Partisë Socialiste mbizotëron heshtja.

Rezultati i dobët, Basha mbledh këshilltarët Rezultati i dobët, Basha mbledh këshilltarët
Pas publikimit të rezultateve paraprake, që nxjerrin një humbje të fortë të Partisë Demokratike, në selinë blu mbizotëron heshtja.

Rezultati në Tiranë, Veliaj: Fitore masive e punës mbi fjalët Rezultati në Tiranë, Veliaj: Fitore masive e punës mbi fjalët
Pas fitores së thellë të Partisë Socialiste në Tiranë, kryebashkiaku Erion Veliaj ka falënderuar të gjithë qytetarët të cilët sipas tij vlerësuan në këto zgjedhje punën dhe transformimin që ka pësuar kryeqyteti në këto dy vite.

Rama: 75+, kryevepër e njerëzve të zakonshëm Rama: 75+, kryevepër e njerëzve të zakonshëm
Kryeministri Edi Rama ka postuar paraditen e të hënës një video në faqen e tij në Facebook.

Drejt përfundimit, PS garanton 73 deputetë Drejt përfundimit, PS garanton 73 deputetë
Procesi i numërimit është drejt përfundimit, e ndërsa në Korçë, Dibër dhe Vlorë ka përfunduar zyrtarisht, në shumë qarqe të tjera janë në kutitë e fundit.

Qarku Durrës, numërohen 395 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Durrës, numërohen 395 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:35 - Në Durrës ka përfunduar numërimi i 395 kutive nga 460 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 50.45% të votave.

Qarku Shkodër, numërohen 366 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Shkodër, numërohen 366 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:35 - Në Shkodër ka përfunduar numërimi i 366 kutive nga 421 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Demokratike është kryesuese me 36.86% të votave.

Qarku Tiranë, numërohen 994 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Tiranë, numërohen 994 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:31 - Në Tiranë ka përfunduar numërimi i 994 kutive nga 1198 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 47.39% të votave.

Qarku Elbasan, numërohen 416 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Elbasan, numërohen 416 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:40 - Në Elbasan ka përfunduar numërimi i 462 kutive nga 547 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 44.28% të votave.

Përfundon numërimi në Qarkun e Vlorës, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun e Vlorës, ja si ndahen mandatet
Në Vlorë ka përfunduar numërimi i 447 kutive dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 65,212 vota ose 48.94% të votave.

Qarku Berat, numërohen 274 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Berat, numërohen 274 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:50 - Në Berat ka përfunduar numërimi i 274 kutive nga 305 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 53.51% të votave.

Qarku Kukës, numërohen 159 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Kukës, numërohen 159 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:50 - Në Kukës ka përfunduar numërimi i 172 kutive nga 173 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Demokratike është kryesuese me 47.16% të votave.

Përfundon numërimi në Qarkun Lezhë, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun Lezhë, ja si ndahen mandatet
Në Lezhë ka përfunduar numërimi i 263 kutive dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 30,241 vota ose 41.48 % të votave.

Përfundon numërimi në Qarkun e Vlorës, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun e Vlorës, ja si ndahen mandatet
Në Fier ka përfunduar numërimi i 592 kutive dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 104,350 vota ose 57.05 % të votave.

Përfundon numërimi në Qarkun e Korçës, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun e Korçës, ja si ndahen mandatet
Në Korçë ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive, 463 të tilla, dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 48.94% të votave.

Qarku Gjirokastër, numërohen 233 kuti, ja si ndahen mandatet Qarku Gjirokastër, numërohen 233 kuti, ja si ndahen mandatet
Ora 01:56 - Në Gjirokastër ka përfunduar numërimi i 233 kutive nga 235 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 50.31% të votave.

Përfundon numërimi në Qarkun e Dibrës, ja si ndahen mandatet Përfundon numërimi në Qarkun e Dibrës, ja si ndahen mandatet
Në Dibër ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive, 252 të tilla, dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 24715 vota ose 33.87% të votave.

Tension në KZAZ-në 33, në Tiranë Tension në KZAZ-në 33, në Tiranë
Momente tensioni janë shfaqur në KZAZ-në nr.33, në Tiranë, çka kanë sjellë ndërprerjen për disa minuta, të procesit të numërimit.

KQZ, Klement Zguri thirrje KZAZ-ve: Filloni numërimin KQZ, Klement Zguri thirrje KZAZ-ve: Filloni numërimin
Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri në një deklaratë për mediat u ka bërë thirrje të gjithë anëtarëve të KZAZ-ve që të fillojnë procesin e numërimit të votave dhe të mos e ndërpresin procesin deri në përfundimin e tij.

Basha sms strukturave: Fitorja është e jona, garantoni numërimin Basha "sms" strukturave: Fitorja është e jona, garantoni numërimin
Kreu i Partisë Demokratike i ka dërguar një “sms” strukturave, kandidatëve, numëruesve, komisionerëve, vëzhguesve.

Fillon numërimi në Pustec Fillon numërimi në Pustec
Pusteci është i pari që ka filluar procesin e numërimit të votave.

Probleme me web-in e KQZ, sinjale hakimi në disa institucione Probleme me web-in e KQZ, sinjale hakimi në disa institucione
Janë disa uebsajte ministrish, por edhe institucionesh të tjera shtetërore, të cilat kanë dalë jashtë funksioni dhe deri më tani vijojnë të mos hapen.

Vlorë, përplasje fizike mes mbështetësve të PS-LSI Vlorë, përplasje fizike mes mbështetësve të PS-LSI
Mbështetës të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim janë konfliktuar fizikisht pas dyshimeve të këtyre të fundit se ka pasur një përpjekje për të ndërhyrë tek kutitë.

Deklarata e fortë e Metës nga Lezha Deklarata e fortë e Metës nga Lezha
Ish-kryetari i LSI-së dhe Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta bëri një deklaratë të fortë nga Lezha, ku udhëtoi gjatë votimeve të së dielës.

Luan Rama: Më shumë se 100 000 vota vetëm në Tiranë Luan Rama: Më shumë se 100 000 vota vetëm në Tiranë
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, në një dalje për mediat deklaroi se LSI-ja ka mbi 100 000 vota vetëm në qytetin e Tiranës.

Basha: Optimist për rezultatin dhe fitoren Basha: Optimist për rezultatin dhe fitoren
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se është optimist për rezultatin e opozitës në këto zgjedhje.

Meta: Timoni perëndoi bashkë me bandat e Rilindjes Meta: Timoni perëndoi bashkë me bandat e Rilindjes
Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta deklaroi se timoni ka perënduar bashkë me bandat e Rilindjes.

Rama, sms deputetëve: Fituam! Rama, sms deputetëve: Fituam!
Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh të gjithë deputetëve socialistë, ku u ka kërkuar “mobilizim total për çdo votë në numërim”.

Exit Poll-et, Zaloshnja: PS, 69 deri në 72 mandate Exit Poll-et, Zaloshnja: PS, 69 deri në 72 mandate
Exit Polle-t e para nxjerrin Partinë Socialiste të parën në zgjedhjet e sapopërfunduara me një numër mandatesh 70-71.

Mbyllet votimi, pjesëmarrje e ulët në zgjedhje Mbyllet votimi, pjesëmarrje e ulët në zgjedhje
Orari zyrtar, përfshirë këtu edhe 60 minutat shtesë të vendosura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të mbajtur hapur qendrat e votimit përfundoi.

Donald Lu ndjek procesin e votimit në Durrës Donald Lu ndjek procesin e votimit në Durrës
Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu ka ndjekur procesin e votimit në qytetin e Durrësit.

Në Dibër nis dorëzimi i kutive, KQZ apel komisionerëve: Qëndroni në detyrë Në Dibër nis dorëzimi i kutive, KQZ apel komisionerëve: Qëndroni në detyrë
Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë deri në orën 20:00 orarin e votimit, nuk ka mbërritur në Dibër.


TEMAT E DITËS


MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
NASDAQ 6247.1494
-18.1001
-0.2889%
S&P 500 2439.07
+0.77
+0.03%
FTSE 100 7446.80
+22.67
+0.31%
FTSE MIB Index 21001.95
+168.07
+0.81%
CAC 40 5295.75
+29.63
+0.56%
DAX 12770.83
+37.42
+0.29%
HANG SENG 25871.89
+201.84
+0.79%
Nikkei 225 20207.82
+54.47
+0.27%
S&P/ASX 100 4725.40
-19.00
-0.40%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.