Me humbjen ndaj Italisë në Palermo tashmë të arkivuar dhe të harruar, pas rezultatit në fushë dhe problemeve me tifozët, kombëtarja shqiptare e futbollit ka rezervuar një tjetër datë në kalendar për një test miqësor.
Mposhtin Greqinë, Kombëtarja e femrave në kualifikueset e Botërorit Mposhtin Greqinë, Kombëtarja e femrave në kualifikueset e Botërorit
Kombëtarja shqiptare e femrave ka triumfuar 2-1 ndaj Greqisë në ndeshjen e fundit në grup dhe kalon në fazën kualifikuese të Botërorit 2019.

Trazira në Palermo, Shqipëria me sytë nga FIFA Trazira në Palermo, Shqipëria me sytë nga FIFA
Trazirat e shkaktuara në stadiumin e Palermos muajin e kaluar, që detyruan arbitrin të pezullonte përkohësisht ndeshjen Eliminatore të Botërorit 2018 mes Italisë dhe Shqipërisë, ishin në fokusin e Kuesturës së Palermos.

Letra e Dukës: Qetësohuni. Presidenti i FSHF mesazh edhe për tifozët Letra e Dukës: Qetësohuni. Presidenti i FSHF mesazh edhe për tifozët
Java e fundit ka qenë  shumë trazuar për kombëtaren shqiptare. Dështimeve në planin sportiv u bashkohen edhe problemet me tifozerinë apo dhe polemikat mes grupit.

Kuqezinjtë në “pikiatë”, ndryshime në formacion, por humbim Kuqezinjtë në “pikiatë”, ndryshime në formacion, por humbim
Në harkun e një jave kombëtarja shqiptare e futbollit regjistroi disfatën e dytë, këtë herë në një ndeshje që kishte vetëm vlera miqësore, por do të reflektohet në renditjen e FIFA-s.

Shqipëri-Bosnje, ndryshime të mëdha në formacionin kuqezi Shqipëri-Bosnje, ndryshime të mëdha në formacionin kuqezi
Të paktën 5 ndryshime pritet të ketë formacioni i Shqipërisë në ndeshjen e miqësore ndaj Bosnjës në orën 18:00 të ditës së sotme krahasuar me ndeshjen ndaj Italisë, ku u mundën 2-0.

Konferenca para Bosnjes, De Biasi ‘driblon’ problemet Konferenca para Bosnjes, De Biasi ‘driblon’ problemet
Në vigjiljen e ndeshjes miqësore kundër Bosnjes, vëmendjen më të madhe publike në konferencën për shtyp të programuar nga Kombëtarja e mori çështja Xhaka.

Bushi debuton me barazim në krye të Shpresave Bushi debuton me barazim në krye të Shpresave
Alban Bushi e nis me një barazim aventurën e tij si trajner i Kombëtares shqiptare të skuadrës Shpresa. Në “Elbasan Arena”, ndeshja miqësore mes kuqezinjve të vegjël dhe bashkëmoshatarëve të tyre të Moldavisë përfundoi me rezultatin 0-0.

FSHF përjashton tifozët shkaktarë të trazirave në Palermo FSHF përjashton tifozët shkaktarë të trazirave në Palermo
Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pas akteve të shëmtuara që ndodhën në sfidën mes Italisë dhe Shqipërisë në stadiumin “Renzo  Barbera”, ku u hodhën flakadanë në fushën e lojës nga grupimi Illyrian Elite.

Pësojmë tre “gola” në Palermo, njërin nga tifozët Pësojmë tre “gola” në Palermo, njërin nga tifozët
Ka përfunduar me rezultatin 2-0, për Italinë, ndeshja e shumëpritur e Shqipërisë, luajtur në “Renzo Barbera”.

Itali-Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare Itali-Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare
Shqipëria e Gianni De Biasit do të rreshtohet pikërisht siç ishte menduar edhe më herët, me skemën 5-4-1 në sfidën e “Renzo Barbera”-s kundër axurrëve të Italisë.Cana: Ta sulmojmë Italinë Cana: Ta sulmojmë Italinë
Lorik Cana nuk mund të qëndronte larg kombëtares në një ndeshje me kaq interes dhe të rëndësishme si ajo ndaj Italisë.

Arbëreshët presin Kombëtaren Arbëreshët presin Kombëtaren
Prej rreth 500 vitesh shqiptarët janë spostuar në këtë pjesë të Sicilisë, në Piana Degli Albanesi, që sot është një komunitet prej rreth 13 mijë arbëreshësh.

Italia pret Shqipërinë me formacion sulmues Italia pret Shqipërinë me formacion sulmues
Për Italinë, ndeshja me kombëtaren shqiptare merr një vlerë shumë të madhe. “Axurrët” janë në një duel në distancë me Spanjën për kualifikimin direkt në Botërorin 2018 dhe një fitore me kuqezinjtë do t'i ndihmonte ndjeshëm.

De Biasi: Luajmë të barabartë. Ende dyshime për formacionin anti-Itali De Biasi: Luajmë të barabartë. Ende dyshime për formacionin anti-Itali
“Nxehja” përballë pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp në Palermo nuk i zbuloi asgjë trajnerit Giani De Biasi mbi formacionin potencial ndaj kombëtares italiane të futbollit. Trajneri i kuqezinjve pranoi se ka ende 3 apo 4 dilema për 90 minutëshin në impiantin “Renzo Barbera”, një nga të cilat përfshin edhe portën.

De Biasi: Sot mund të isha trajner i Italisë, po të mos ishte për... De Biasi: Sot mund të isha trajner i Italisë, po të mos ishte për...
Në vigjiljen e përballjes historike në kualifikueset e Botërorit 2018, Gianni De Biasi rrëfeu përjetimet e tij për 90 minutëshin që përball ekipin që drejton, me kombëtaren e vendit ku është lindur.

Tramezzani paralajmëron Italinë: Ja pikat e forta të kuqezinjve Tramezzani paralajmëron Italinë: Ja pikat e forta të kuqezinjve
Paolo Tramezzani paralajmëron disi Italinë, në prag të sfidës që “të kaltrit” do të luajnë me kombëtaren shqiptare. Ish-ndihmësi i De Biasit, në një intervistë për “Sportmediaset” deklaroi se, gjithçka mund të ndodhë gjatë këtyre 90 minutave, pasi Shqipëria ka shumë dëshirë për të marrë një rezultat pozitiv.

Arbëreshët, siçilianët që mbështesin Shqipërinë Arbëreshët, "siçilianët" që mbështesin Shqipërinë
Kur të zbresin në fushën e Palermos për t’u përballur me Italinë, “Kuqezinjtë” nuk do të kenë mbështetjen vetëm të tifozëve shqiptarë që kanë udhëtuar nga Tirana dhe vende të tjera, apo të atyre shqiptarëve që jetojnë e punojnë përtej Adriatikut.

Italia, gati për Shqipërinë Italia, gati për Shqipërinë
Italia është qetësuar në prag të ndeshjes kundër Shqipërisë, pasi Leonardo Bonucci do të jetë titullar kundër kuqezinjve. Mbrojtësi i Juventusit e ka zhvilluar të gjithë seancën e fundit stërvitore dhe do të luajë përkrah Barzagli.

Kombëtarja zhvillon seancën e fundit para nisjes në Itali Kombëtarja zhvillon seancën e fundit para nisjes në Itali
Kombëtarja shqiptare zhvilloi seancën e fundit stërvitore në Shqipëri përpara nisjes për në Palermo, ku do të luajë sfidën e rëndësishme ndaj Italisë për eliminatoret e Botërorit 2018.

Sfida me Italinë, Kukeli: Jemi të motivuar Sfida me Italinë, Kukeli: Jemi të motivuar
Burim Kukeli nuk dëshiron të japë pika referimi. Mungesat e rëndësishme në mbrojtje e kanë vënë në një pozitë të vështirë trajnerin De Biasi dhe gjatë ditëve të fundit, emri i 33-vjeçarit është lakuar shpesh për të mbuluar hapësirat në këtë repart, por në konferencën për shtyp, edhe pse pyetet për këtë temë, mesfushori flet i rezervuar.

Hysaj: Nuk u trembemi yjeve të Italisë Hysaj: Nuk u trembemi yjeve të Italisë
Të premten ndaj Italisë është një sfidë speciale për të gjithë, kështu u shpreh Hysaj në konferencën e ditës së sotme për mediat, ku tha se kuqezinjtë nuk i tremben aspak Italisë.

Itali-Shqipëri, Ventura pret shumë tifozë kuqezi në Palermo Itali-Shqipëri, Ventura pret shumë tifozë kuqezi në Palermo
Italia e drejtuar nga Gian Piero Ventura do të rikthehet në fushë të premten, në stadiumin e Palermos, në një ndeshje ndaj Shqipërisë, që trajneri italian e cilëson jo të lehtë.

Italianët e kombëtares marrin pasaportën shqiptare Italianët e kombëtares marrin pasaportën shqiptare
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar dhënien e nënshtetësisë për ish-zëvendëstrajnerin e përfaqësueses kuqezi dhe aktualisht trajnerin e Luganos në Zvicër, Paolo Tramezzani.

Kombëtarja në “karantinë” Kombëtarja në “karantinë”
Përfaqësuesja shqiptare që prej ditës së hënë është e ngujuar në grumbullim, ku po përgatitet për një nga ndeshjet më të rëndësishme, për vetë De Biasin, por edhe për kombëtaren si ajo ndaj Italisë. Rojet private ndalojnë këdo t'i afrohen resortit, ndërkohë që edhe familjarët e futbollistëve, mundet t'i takojnë me minutazh të kronometruar.

Mavraj: Me shpirt e zemër në mbështetje të Kombëtares Mavraj: Me shpirt e zemër në mbështetje të Kombëtares
Që pas lajmet nga klubi i Hamburgu, i cili konfirmoi dëmtimin dhe ku thuhej se nevojitet një periudhë jo më pak se 3 javë për rikuperim, shpresat që Mavraj të ishte pjesë e Kombëtares për ndeshjen ndaj Italisë ishin të vogla.

Kombëtarja, vijnë Balaj e Roshi, pritet dhe Hyka Kombëtarja, vijnë Balaj e Roshi, pritet dhe Hyka
Kombëtarja shqiptare ka nisur tashmë përgatitjet për ndeshjet e saj të radhës; atë me Italinë për eliminatoret e Botërorit 2018 në 24 mars dhe miqësoren me Bosnjen në 28 mars.

Ndeshja me Italinë,  De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja Ndeshja me Italinë,  De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja
Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren ndaj Bosnjes.

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve
Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë.

De Biasi “ndihmohet” nga Superiorja, 4 lojtarë në listë De Biasi “ndihmohet” nga Superiorja, 4 lojtarë në listë
Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar, i cili në këtë sezon të fundit po tregon një nivel në rritje falë edhe rivalitetit.


TEMAT E DITËS
MË TË LEXUARAT
TREGJE DHE BURSA
N/A 2384.20
-4.57
-0.19%
FTSE 100 7203.94
-33.23
-0.46%
NASDAQ 6047.61
-1.33
-0.02%
FTSE MIB Index 20609.16
+11.82
+0.06%
CAC 40 5267.33
-4.37
-0.08%
DAX 12438.01
-5.78
-0.05%
HANG SENG 24615.13
-83.35
-0.34%
Nikkei 225 19196.74
-55.13
-0.29%
S&P/ASX 100 4924.90
+2.50
+0.05%

Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.