1/2
Sallatë karote dhe molle- Duhen: 4 karota të mëdha, një gjethe selino, dy mollë të vogla të kuqe, një qepë e vogël, majdanoz, gjysëm gote me rush të thatë, dhe 5 arra të plota. Për ti hedhur sallatës, 3 lugë lëng limoni, dy lugë vaj luledielli ose liri, një lugë e vogël mjaltë, çerek luge kerri pikant dhe një lug xhinxher.