Botërori 2018
  20 QER  
14:00
Portugali   Marok
  20 QER  
17:00
Uruguaj   A.Saudite
  20 QER  
20:00
Iran   Spanje
REZULTATET E PLOTA
Dybala: Jemi të gjithë me Messin
20/06 00:57

Pas barazimit me Islandën, Argjentina nuk duhet të gabojë përballë Kroacisë dhe ai që shpreson të ketë një shans për t’u aktivizuar në këtë ndeshje është fantazisti i Juves, Paolo Dybala.

Tifozet polake “pushtojnë” Moskën (Foto)
19/06 23:12

Ndërsa skuadra e Polonisë nuk i bëri dot ballë vrullit dhe fizikut të Senegalit, bukuroshet polake e fituan sfidën e tyre në Spartak Stadium të Moskës.

Rusia nuk është më surprizë, Salah i pafuqishëm për të shpëtuar Egjiptin
19/06 21:50

Rusia i ka befasuar të gjithë edhe në ndeshjen e dytë në grupe. Pasi fitoi me rezultatin e thellë 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Arabisë Saudite, organizatorët e Botërorit i shënojnë 3 gola Egjiptit, i cili golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi me Salah.

Më në fund në fushë, Salah “tremb” rusët!
19/06 19:16

Një lajm i shkëlqyer për Egjiptin, por i keq për Rusinë.

Senegali befason Poloninë e Lewandowski-t – VIDEO
19/06 18:55

Polonia ka dështuar në përballjen e parë në Botëror ndaj Senegalit, ku skuadra nga Afrika e ka mposhtur me lojë, por edhe me rezultat skuadrën e udhëhequr nga Robert Lewandowski.

Neymar largohet nga stërvitja me lot në sy!
19/06 18:19

Brazili është në alarm. Vetëm pas 15 minutash stërvitje, sulmuesi kryesor Neymar ka braktisuar fushën duke çaluar, pasi ndiente dhimbje në kaviljen e këmbës së djathtë.

Lajmet shkurt nga Botërori, 19/06/2018 – Ora 18:00
19/06 18:00

Një edicion i shkurtër informativ në faqen e web-it, me zhvillimet e deritanishme nga Rusia 2018.

Sa i sigurt është Botërori Rusi 2018?!
19/06 16:53

Autoritetet e sigurisë në Rusi po ndërmarrin të gjitha masat që Kampionati të kalojë pa incidente. Por të shtunën ndodhi një rast që paralajmëron për rreziqet

Kolumbia “skuqet”, Japonia triumfon 2-1
19/06 15:54

Në ndeshjet e para të grupit H të Botërorit të Rusisë, Japonia ka mposhtur për herë të parë një kundërshtar amerikano-latin, teksa ka fituar 2-1 ndaj Kolumbisë. Kjo e fundit ka marrë edhe kartonin e parë të kuq të këtij Botërori, kur Carlos Sanches u ndëshkua që në minutën e 3-të.

Fillon Botërori dhe për Emily Ratajkowski(FOTO)
19/06 14:51

Nuk kishte si të mungonte në këto ditë të nxehta të Botërorit edhe modelja e famshme Emily Ratajkowski.

Botërori i “VAR”-it, sa shumë penallti në vetëm 13 ndeshje
19/06 14:25

Sistemi “Video Assistant Referee” mund të thuhet se ka shkaktuar një revolucion të vërtetë në ndeshjet e para të Botërorit të Rusisë, e këtë e tregojnë shifrat.

Brazilit kritikat i vijnë nga burgu
19/06 14:23

Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Curitiba, ka komentuar paraqitjen e Botërorit nga qelia.

Maradona bën formacionin: Pavon dhe Higuain
19/06 14:12

Diego Maradona ka kritikuar ashpër sulmuesin Sergio Aguerro dhe voton që në formacion e Argjentinës në ndeshjen e ardhshme kundër Kroacisë, në fushë të jenë Pavon dhe Higuain.

Shuhet Gonella, arbitri i Argjentinë-Holandë 1978
19/06 14:01

Ndërroi jetë Sergio Gonella, ish-arbitri ndërkombëtar që drejtoi finalen e Kupës së Botës të vitit 1978, luajtur në Argjentinë.

Neuer lëshon alarmin: Kemi dy finale për të luajtur
19/06 13:55

Humbja me Meksikën në ndeshjen e parë të Finaleve të Botërorit ka bërë që Gjermania dy ndeshjet e radhës t’i ketë si finale. Këtë fakt e ka pohuar kapiteni i skuadrës Manuel Neuer.

Maçoku orakull bën parashikimin e Rusi-Egjipt
19/06 11:50

Parashikimi i parë ishte i saktë dhe ai e provoi sërish. Pasi gjeti suksesin e Rusisë në ndeshjen me Arabinë Saudite, Akili, maçoku shurdh i nominuar si orakulli i Botërorit Rusi 2018, ka përcaktuar një tjetër fitore të Rusisë, në ndeshjen e radhës që do të luajë me Egjitin.

Botërori i Rusisë, në fushë Kolumbia e Polonia. Rusia nis ndeshjet e dyta
19/06 11:27

Kolumbia dhe Japonia kthehen të luajnë kundër njëra-tjetrës pas 4 vitesh. Në vitin 2014 ishte skuadra amerikano-latine, ajo që triumfoi me rezultatin 4-1, gjë që do të kërkojë ta përsërisë edhe në këtë ndeshje të vlefshme për grupin H.

Lajmet shkurt nga Botërori, 19/06/2018 – Ora 11:00
13/06 10:50
Kush është më i bukuri i Botërorit? (Foto)
13/06 10:50
Shumë mushkonja në Vollgograd, prezantuesja gjen zgjidhjen
13/06 10:50
Rekord/ Të gjithë islandezët ndjekin Kombëtaren ndaj Argjentinës
19/06 04:33

Ndonëse një shtet me vetëm 340 mijë banorë, Islanda po vijon të lërë gjurmë në futboll, ku pas një Europiani për t’u mbajtur mend në Francë, ia doli të ndalë Argjentinën në ndeshjen debutuese, në “Rusi 2018”.