Lazio mund Pescarën, Memushaj gabon nga pika e bardhë

17/09/2016 00:00

Lazio ka regjistruar fitoren e dytë në kampionat pasi mposhtui 3-0 skuadrën e Pescarës. Ledian Memushaj u bë protagonist i nje episodi aspak të këndëshëm për skuadrën e tij.

Mesfushori vlonjat pati mundësinë që të kalonte ne epërsi të tijtë në fund të pjesës së parë, por gaboi nga pika e 11-metërshit. Skuadrat shkuan në pushim me rezultatin e barabartë 0-0.

Në të dytën, trajneri Oddo vendosi të hedh në fushë edhe sulmuesin Rei Manaj, por ky fraksion loje foli në të mirë të vendasve të cilët arritën të realizojnë 3 gola të shpejtë.

Në harkun kohor prej 9 minutash, Pescara ra në tapet. Në të 67-n, Milinkovic-Savic shënoi për 1-0, ndërsa pesë minuta më pas Radu e dyfishoi epërsinë. Në të 76-n, Immobile realizoi edhe golin e tretë.