Vjen goli i parë shqiptar, Gjermania mund Ukrainën

12/06/2016 00:00

Mbrëmjen e sotme ka ardhur edhe goli i parë shqiptar për Euro2016-ën, ka qenë pikërisht shqiptari nga Gostivari, Shkodran Mustafi, ai që me një goditje me kokë në të 19’ ka shënuar golin e për kombëtaren gjermane.

Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 1-0 me golin e vetëm të Shkodran Mustafit, ndërsa në kohën shtesë të pjesë së dytë Schweinsteiger dyfishoi rezultatin duke mbyllur edhe ndeshjen me rezultatin 2-0.

Nga një hero për Gjermaninë, Mustafi për pak sa nuk shënoi në portën e tij në minutën e 86’, kur nuk u koordinua mirë me portierin Nojer i cili kishte dalë jashtë zone për të larguar topin, por Mustafi i cili nuk e kishte parë goditi topin me kokë për t’ia dërguar këtij të fundit.

Fatmirësisht topi nuk ka pasur drejtimin e portës  duke dalë në jashtë.

Kjo ndeshje ka shënuar edhe incidente mes dy tifozerive, mediat raportojnë se ka pasur përplasje të dhunshme në qytetin e Lilë me disa të lënduar lehtë.